Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
‘Театр – це Діалог – Діалог культур: спільна робота європейської мережі театрів з театрами Східної Європи’

Проект Європейської Театральної Конвенції (ЕТС)

Отримайте можливість…

…встановити важливі зв’язки та професійну співпрацю.

…розширити професійні вміння у театральній справі.

…здобути досвід проживання в іншому місті.

ПОДАВАЙТЕСЯ НА ОСВІТНЮ ПРОГРАМУ!
Дедлайн подачі заявок: 16 серпня 2017.
Вже четвертий рік поспіль панєвропейська театральна мережа Європейська Театральна Конвенція (ETC) спільно з Staatstheater Braunschweig та східноєвропейськими партнерами продовжує важливу співпрацю з українськими театрами та митцями також у 2017 році. Проект ‘Театр – це Діалог – Діалог культур: спільна робота європейської мережі театрів з театрами Східної Європи’ цьогоріч передбачає кілька подій та проектів, спрямованих на встановлення відкритого діалогу в театральному світі в Україні та поза її межами

Освітня програма відкриває нові перспективи та зміцнює професійний мистецький обмін для та серед молодих українських та східноєвропейських театральних митців.

Освітня програма: 4-тижнева резиденція реалізовується театрами-членами ETC в Європі і надасть можливість українським театральним митцям обмінятися професійним досвідом та встановити важливі зв’язки.

Відкрито 3 позиції у театрах Німеччини та Грузії. Інтенсивна програма співпраці дає можливість обраному стипендіату познайомитися зі щоденною роботою, структурою, мистецьким процесом театрів в інших країнах. Це дозволить краще познайомитися із інакшими методами роботи, налагодити нові контакти та розбудувати професійні зв’язки. Як стипендіат ви співпрацюватимете із групою митців над створенням вистави – митцями, адміністративним та технічним персоналом до виходу прем’єри, або ж як учасник фестивальної команди під час підготовчої фази (мусимо зауважити, що художні рішення вже здійснені).
Також зустріч усіх стипендіатів відбудеться у період з 2 по 5 листопада 2017 року в рамках фестивалю Fast Forward у Staatsschauspiel Dresden у Німеччині.

Ви можете подавати заявку, якщо ви є українським театральним митцем…

…працюєте і живете в Україні
…маєте відповідний професійний досвід
…працюєте у державному чи недержавному секторі
…володієте англійською мовою та базовими знаннями мови відповідної країни, до якої бажаєте поїхати (детальна інформація про володіння мовами в описі запропонованих позицій)
Прийом заявок відкритий для всіх театральних професіоналів (режисерів, авторів, драматургів, акторів, технічних та адміністративних працівників тощо). Немає обмежень за віком. 

Стипендія передбачає:

– 4-тижневу роботу в одному з зазначених театрів
– переліт з вашого рідного міста до аеропорту, найближчого до театру
– витрати на проживання упродовж дії стипендії
– покриття місцевих витрат у розмірі 750,- EUR
– участь з іншими учасниками і організаторами освітньої програми у Staatsschauspiel Dresden 2–5 листопада, включно із покриттям витрат на проїзд до Дрездена та проживання
– оплата візи

Ви матимете забезпечити витрати на страхування на час дії стипендії та вашого перебування за кордоном.

Форма заявки тут.

Також, будь ласка, надішліть:
– CV
– мотиваційний лист
– рекомендаційні листи від митців чи установ, з якими ви співпрацювали раніше
Будь-ласка, до 16 серпня 2017 року надішліть всі документи разом одним файлом на адресу: tpfaud@etc-cte.org
Усі заявники отримають повідомлення про результати на початку вересня 2017.

Театри, що беруть участь в освітній програмі:

 

Staatsschauspiel Dresden

The Staatsschauspiel Dresden – величезний та уславлений репертуарний театр у Німеччині. Є три сцени: велика, мала і з 2009 року “Bürgerbühne” (громадська сцена), присвячена партисипативному театру. У наступному 2017/18 сезоні в театрі починає працювати нова мистецька команда під художнім керівництвом Йоахіма Клемента. Театр шукає українського театрального діяча, якого цікавить німецька система роботи драматургічного відділу великого державного театру. Освітня програма стартує з перегляду фестивалю молодої режисури Fast Forward. А далі стипендіат матиме можливість взяти участь у виробничо-репетиційному процесі підготовки однієї з прем’єр, що відбудеться в останніх числах листопада. Окрім можливості познайомитися детально із підготовчим процесом однієї конкретної постановки, у стипендіата буде можливість побачити роботу усього театру. Зокрема поспілкуватися з колегами з драматургічного відділу про особливості їхньої роботи. Познайомитися із культурною політикою німецького театрального процесу, програмуванням репертуару, національною та міжнародною співпрацею, формуванням трупи, партисипативним театром у рамках діяльності “Bürgerbühne” та багато чого іншого. (http://www.staatsschauspiel-dresden.de/)
Запропонована позиція:
– Сфера діяльності: Драматургія
– Вистава: ви візьмете участь у репетиційному процесі однієї з трьох вистав, прем’єри яких відбудуться 23, 24 і 25 листопада.
– Період: 2 листопада – 3 грудня 2017
– Необхідні знання: Досвід роботи як драматурга (тут не мається на увазі написання п’єс) та добре володіння англійською мовою

Kote Marjanishvili State Drama Theatre, Tbilisi

Драматичний театр імені Коте Марджанішвілі був заснований 1928 року і є одним з найбільш знаних театрів у Грузії, який регулярно й успішно бере участь у театральних фестивалях світу. Художній керівник театру Леван Цуладзе – одна з сил, завдяки якій в грузинському театрі з’явилася нова генерація митців. Від 2006 року в театрі поставлено більше 50 вистав, щороку театр відвідує більш як 50 000 глядачів. Театр має 3 сцени – основна, “The Attic” (хаб для нової драматургії) і нещодавно відкрита “Нова сцена”, створена для постановки вистав, що виходять за межі класичного театру.
(http://www.marjanishvili.com/en/)
Запропонована позиція:
– Сфера діяльності: Public relations / International projects management / Theatre management
– Події та завдання: Грузинський шоукейс (2–6.10), підготовка Open Lab #4 в рамках проекту міжнародної співпраці European Theatre Lab – Drama goes digital, ETC International Theatre Conference From Mythology to Technology (26–29.10)
– Час: 1–30 жовтня 2017
– Необхідні знання: Театр зацікавлений у стипендіаті, який має досвід роботи як менеджер міжнародних проектів.

Badisches Staatstheater Karlsruhe

The Badisches Staatstheater Karlsruhe – один з найбільших театрів у Німеччині, репертуар якого охоплює такі жанри і види театру, як опера, балет, драматичний театр, театр для дітей, концерти. Відділ драматичного театру співпрацював над створенням міжнародних ко-продукцій із Францією, Румунією, Ізраїлем та Україною. (http://www.staatstheater.karlsruhe.de)
Запропонована позиція:
– Сфера діяльності: Драматургія / Режисура
– Вистави: „Bestätigung“ (Підтвердження) by Chris Thorpe, прем’єра 22 листопада чи „Afzals Tochter” (Хто і Що) by Ayad Akhtar, прем’єра 1 грудня
– Період репетицій: 23 жовтня – 22 листопада 2017 чи 2 листопада – 1 грудня 2017 (початок роботи в Карслруе 6 листопада)
– Необхідні знання: бажане знання німецької мови / добре володіння розмовною і письмовою англійською
Зазначте, на яку позицію ви хочете подаватися – Драматургія (23.10 – 22.11) чи Режисура (2.11 – 1.12).

Європейська Театральна Конвенція (ЕТС) є найбільшою в Європі мережею державних драматичних театрів, що включає  40 театрів-членів з 20 країн світу, які мають державне фінансування. Від свого заснування у 1988 році ЕТС є тією ланкою, що зв’язує  культури і культурні інституції Європи, об’єднуючи європейські театри та театральних митців, підтримуючи театральні обміни та співпрацю. Політична ситуація в Україні дає підстави для зміцнення зв’язків ЕТС з театрами і митцями  країн, які  у даний час знаходяться в умовах кризи, щоби будувати мости та  об’єднуватись з партнерами мережі ЕТС для побудови довгострокових відносин і створення нових професійних перспектив. ЕТС фокусується на багатомовності, мистецькій освіті, забезпечує професійну платформу для театральних діячів та заохочує міжкультурний діалог.

Applicationform_ETC Scholarships 2017 for Ukrainian theatre makers

Call for Applications_ETC Scholarship 2017 for Ukrainian theatre makers

 

Джерело: Український театр