Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Проекти
Всеукраїнські
Сезонні школи, Семінари, Тренінги
У Києві відбулася Зимова школа НСТДУ «Театр з людьми та для людей: можливості партисипативного театру пригноблених в умовах війни та порушень прав людини».
Конкурси
27 по 29 жовтня у Луцьку проходив фінальний етап Всеукраїнського конкурсу професійних читців ім. Лесі Українки, заснований Національною спілкою театральних діячів України. Уже 10 років партнером конкурсу є Волинський академічний обласний театр ляльок.
Сезонні школи
У Львові відбулася Осіння школа НСТДУ «Театр в місті: як побудувати ефективну комунікацію» для PR-, SMM-менеджерів та завлітів театрів. Проєкт заснований Головою НСТДУ Богданом Струтинським у 2016 році. Партнером цьогорічної школи став Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької, в приміщенні якого і проходила школа.
Лабораторії
З 18 по 22 жовтня 2023 року у Мистецько-концертному центрі ім. І. Козловського у Києві відбулася друга резиденція IV Лабораторії драматургії, яку організовує Національна спілка театральних діячів України за підтримки Українського культурного фонду. Драматурги мали можливість попрацювати зі своїми текстами з кураторами, зробити остаточні правки в п’єсах.
Сезонні школи
НСТДУ розпочала низку режисерських резиденцій, в рамках яких режисери-початківці матимуть змогу пройти шлях постановки вистави (від застільного періоду до прем’єри) поряд із досвідченими майстрами. Першою була резиденція у Чернігові, яка проходила з 2 травня по 6 жовтень 2023 року. Її ментором став Андрій Бакіров – художній керівник і режисер Чернігівського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка.
Лабораторії
З 2 по 8 липня 2023 року у затишному креативному просторі у самому серці Івано-Франківська відбулася перша резиденція IV Лабораторії драматургії, яку організовує Національна спілка театральних діячів України за підтримки Українського культурного фонду. Тема ІV Лабораторії: «Як говорити про війну у драматургічних текстах». Мета заходу – створення актуальних якісних п’єс, налагодження співпраці між режисерами і драматургами, збільшення присутності сучасної української драматургії в театрах України та за кордоном.
Сезонні школи, Тренінги
З 13 по 17 червня 2023 року у Дніпропетровській філармонії ім. Леоніда Когана проходила Школа диригування.
Міжнародні
Фестивалі
Одним з наймасштабніших мистецьких проектів осені, що відбувся на київщині, став міжнародний фестиваль «Парк мистецтв» в Бучі 4-5 жовтня 2019 (проект-переможець конкурсу культурно-мистецьких проектів «Малі міста - великі враження» 2019 року від Міністерства культури України). 4-5 жовтня під відкритим небом Бучанського міського парку зібралося понад 3 000 відвідувачів, аби зустріти золоту осінь з мотивами джазу. Програма була розрахована на смаки найвибагливіших поціновувачів та гурманів. П’ять майданчиків пропонували розважальну, мистецьку і освітню програми. Про кожну з них окремо читайте в матеріалі.
Форуми
З метою налагодження міжсекторального діалогу між музеями та театрами з урахуванням основних сучасних світових тенденцій розвитку музейної справи НСТДУ та Музично-меморіальним музеєм Соломії Крушельницької (Львів) було започатковано театрально-музейний форум «Театр & Музей: взаємо-ДІЯ». Проект відбувся вперше у Києві 15-16 листопада 2018 р. за підтримки Українського культурного фонду. Про роботу дводенного Форуму, спікерів, тренерів, учасників та гостів детальніше в матеріалі.
Конкурси
Національна спілка театральних діячів України разом з Київським національним академічним театром оперети під час Міжнародної театральної конференції «Опера Європи – 2017» провели Міжнародну школу вокального мистецтва «SINGING ART EUROPЕ». Захід відбувся при підтримці Міжнародної фундації «Opera Europa» та провідних арт-агенцій Європи.
Регіональні
Премії
Заснована у 1992 році.

Засновники: Комітет мистецтв Київської міської державної адміністрації та Київське міське відділення Спілки театральних діячів (ініціатори - М. Чембержі, М. Рушковський).