Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Проекти
Всеукраїнські
Лабораторії
З 3 по 7 червня у Полтаві проходила 1 резиденція V Лабораторії драматургії, темою якої є комедія. Проєкт засновано 2019 року за ініціативи Голови НСТДУ Богдана Струтинського.
Практикуми, Тренінги
Цього року друга резиденція відбулася з 14 березня по 19 травня у Львові на базі Національного драматичного театру імені Марії Заньковецької, де учасники спостерігали за постановкою вистави Оксани Дмітрієвої «Буря» за В. Шекспіром.
Інтенсив, Сезонні школи, Тренінги
30 квітня – 1 травня відбулася Весняна школа акторської майстерності від НСТДУ. Вона проходила на головній сцені Дніпровського національного театру ім. Т. Шевченка і її учасниками були актори дніпровських театрів.
Фестивалі
5-7 квітня 2024 року у Львові на камерній сцені Львівського національного театру імені Марії Заньковецької відбувся ІV Фестиваль сучасної драми. В рамках фесту були представлені 5 п’єс, створені учасниками ІV Лабораторії драматургії НСТДУ: Як писати про війну.
Інтенсив, Практикуми, Сезонні школи, Тренінги
У Сумах 12-14 березня 2024 року відбулася Школа акторської майстерності НСТДУ.  Вона проходила у партнерстві з Сумським національним академічним театром драми та музичної комедії імені М.С. Щепкіна.
Сезонні школи, Семінари, Тренінги
У Києві відбулася Зимова школа НСТДУ «Театр з людьми та для людей: можливості партисипативного театру пригноблених в умовах війни та порушень прав людини».
Конкурси
27 по 29 жовтня у Луцьку проходив фінальний етап Всеукраїнського конкурсу професійних читців ім. Лесі Українки, заснований Національною спілкою театральних діячів України. Уже 10 років партнером конкурсу є Волинський академічний обласний театр ляльок.
Міжнародні
Практикуми, Семінари, Тренінги
З 15 січня по 23 лютого 2024 Європейська асоціація дослідників Шекспіра (ESRA) спільно з Українським міжуніверситетським Шекспірівським центром, Інститутом літератури ім. Т. Шевченка НАН та Національною спілкою театральних діячів України провела масштабний міжнародний онлайн-проєкт «Сценічна шекспіріана: майстер-класи з театральної критики» для театрознавців_чинь, театральних критиків_кинь та шекспірознавців_чинь.
Фестивалі
Одним з наймасштабніших мистецьких проектів осені, що відбувся на київщині, став міжнародний фестиваль «Парк мистецтв» в Бучі 4-5 жовтня 2019 (проект-переможець конкурсу культурно-мистецьких проектів «Малі міста - великі враження» 2019 року від Міністерства культури України). 4-5 жовтня під відкритим небом Бучанського міського парку зібралося понад 3 000 відвідувачів, аби зустріти золоту осінь з мотивами джазу. Програма була розрахована на смаки найвибагливіших поціновувачів та гурманів. П’ять майданчиків пропонували розважальну, мистецьку і освітню програми. Про кожну з них окремо читайте в матеріалі.
Форуми
З метою налагодження міжсекторального діалогу між музеями та театрами з урахуванням основних сучасних світових тенденцій розвитку музейної справи НСТДУ та Музично-меморіальним музеєм Соломії Крушельницької (Львів) було започатковано театрально-музейний форум «Театр & Музей: взаємо-ДІЯ». Проект відбувся вперше у Києві 15-16 листопада 2018 р. за підтримки Українського культурного фонду. Про роботу дводенного Форуму, спікерів, тренерів, учасників та гостів детальніше в матеріалі.
Конкурси
Національна спілка театральних діячів України разом з Київським національним академічним театром оперети під час Міжнародної театральної конференції «Опера Європи – 2017» провели Міжнародну школу вокального мистецтва «SINGING ART EUROPЕ». Захід відбувся при підтримці Міжнародної фундації «Opera Europa» та провідних арт-агенцій Європи.
Регіональні
Премії
Заснована у 1992 році.

Засновники: Комітет мистецтв Київської міської державної адміністрації та Київське міське відділення Спілки театральних діячів (ініціатори - М. Чембержі, М. Рушковський).