Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Проекти
Всеукраїнські
Сезонні школи
З 6-9 червня 2021 р., вже після офіційного закриття сезону оркестр та вокалісти Київської опери знов поринули в роботу. Все тому, що саме цими днями тут відбувалася Школа оперного диригування Національної спілки театральних діячів, а куратором її був головний диригент Київської опери Віктор Плоскіна. Про результати навчання та гала-концерт читайте у нашому матеріалі.
Лабораторії
21-27 червня НСТДУ скликала до Одеси драматургів, аби навчатися створенню інсценівок в рамках ІІІ Лабораторії драматургії НСТДУ. Цього разу творчий куратор Павло Ар’є запросив у співкураторки Лєну Лягушонкову – драматургиню, яка, як ніхто інший, знається на особливостях адаптацій та інсценізацій. Перша резиденція Лабораторії – це завжди корисні лекції з основ драматургії, індивідуальна робота з творчими кураторами та майстер-класи від театральних практиків. Яким було навчання, читайте та дивіться у нашому матеріалі.
Семінари
Тричі перенесений і нарешті – втілений! У травні після довготривалого локдауну в Києві відбувся Семінар «Театральний костюм: від ідеї до реалізації» від НСТДУ. Творчою кураторкою заходу була сценографиня та художниця з костюмів Алія Байтенова. Чому навчалися художники з різних куточків країни читайте та дивіться у нашому матеріалі.
Конкурси
Умови пандемії продовжують диктувати свої правила, тому НСТДУ було прийнято рішення провести цьогоріч Всеукраїнський конкурс молодих акторів ім. Івана Франка онлайн. Цьогоріч на адресу Спілки надійшла 141 заявка. Про переможців та членів журі, що оцінювали конкурсні відео читайте в нашому матеріалі.
Сезонні школи
Як і де шукати донорської підтримки закладам культури? Саме цим питанням була присвячена Школа менеджменту НСТДУ «Фандрейзинг як напрямок діяльності театру», що відбулася 17-18 травня 2021 року у м. Києві. Детальніше про Школу читайте у нашому матеріалі.
Тренінги
Наприкінці січня НСТДУ оголосила про набір на перший офлайн-захід 2021. Ним став дводенний Тренінг зі сценічної пластики НСТДУ, що відбувся 25-26 лютого 2021 року у Києві під керівництвом Олени Ряпулової, хореографині, акторки, викладачки сценічної пластики та фехтування Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури. Професійний арсенал 16 учасників поповнився з десятком нових та корисних тренажів для розвитку емоційності, виразності і швидкої реакції. Детальніше про це читайте в нашому матеріалі.
Практикуми
Сценічна мова – один з основних професійних засобів виразності актора. Напередодні новорічно-різдвяних свят Національна спілка театральних діячів України вирішила завершити цикл власних освітніх проєктів дводенним Практикумом зі сценічної мови. Участь у ньому, 14 - 15 грудня 2020 року, взяли 17 учасників, серед яких, професійні актори та студенти з різних куточків України. Детальніше читайте в матеріалі.
Фестивалі
З огляду на карантинні обмеження, церемонія оголошення переможців ГРИ 2020 відбулася у максимально вузькому театральному колі за участю експертів та номінантів. Про підсумки ІІІ Всеукраїнської театральної Фестиваль-Премії "ГРА" читайте у матеріалі.
Міжнародні
Фестивалі
Одним з наймасштабніших мистецьких проектів осені, що відбувся на київщині, став міжнародний фестиваль «Парк мистецтв» в Бучі 4-5 жовтня 2019 (проект-переможець конкурсу культурно-мистецьких проектів «Малі міста - великі враження» 2019 року від Міністерства культури України). 4-5 жовтня під відкритим небом Бучанського міського парку зібралося понад 3 000 відвідувачів, аби зустріти золоту осінь з мотивами джазу. Програма була розрахована на смаки найвибагливіших поціновувачів та гурманів. П’ять майданчиків пропонували розважальну, мистецьку і освітню програми. Про кожну з них окремо читайте в матеріалі.
Форуми
З метою налагодження міжсекторального діалогу між музеями та театрами з урахуванням основних сучасних світових тенденцій розвитку музейної справи НСТДУ та Музично-меморіальним музеєм Соломії Крушельницької (Львів) було започатковано театрально-музейний форум «Театр & Музей: взаємо-ДІЯ». Проект відбувся вперше у Києві 15-16 листопада 2018 р. за підтримки Українського культурного фонду. Про роботу дводенного Форуму, спікерів, тренерів, учасників та гостів детальніше в матеріалі.
Конкурси
Національна спілка театральних діячів України разом з Київським національним академічним театром оперети під час Міжнародної театральної конференції «Опера Європи – 2017» провели Міжнародну школу вокального мистецтва «SINGING ART EUROPЕ». Захід відбувся при підтримці Міжнародної фундації «Opera Europa» та провідних арт-агенцій Європи.
Регіональні
Премії
Заснована у 1992 році.

Засновники: Комітет мистецтв Київської міської державної адміністрації та Київське міське відділення Спілки театральних діячів (ініціатори - М. Чембержі, М. Рушковський).