Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Проекти
Всеукраїнські
Тренінги
Наприкінці січня НСТДУ оголосила про набір на перший офлайн-захід 2021. Ним став дводенний Тренінг зі сценічної пластики НСТДУ, що відбувся 25-26 лютого 2021 року у Києві під керівництвом Олени Ряпулової, хореографині, акторки, викладачки сценічної пластики та фехтування Дніпропетровського фахового мистецько-художнього коледжу культури. Професійний арсенал 16 учасників поповнився з десятком нових та корисних тренажів для розвитку емоційності, виразності і швидкої реакції. Детальніше про це читайте в нашому матеріалі.
Практикуми
Сценічна мова – один з основних професійних засобів виразності актора. Напередодні новорічно-різдвяних свят Національна спілка театральних діячів України вирішила завершити цикл власних освітніх проєктів дводенним Практикумом зі сценічної мови. Участь у ньому, 14 - 15 грудня 2020 року, взяли 17 учасників, серед яких, професійні актори та студенти з різних куточків України. Детальніше читайте в матеріалі.
Фестивалі
З огляду на карантинні обмеження, церемонія оголошення переможців ГРИ 2020 відбулася у максимально вузькому театральному колі за участю експертів та номінантів. Про підсумки ІІІ Всеукраїнської театральної Фестиваль-Премії "ГРА" читайте у матеріалі.
Сезонні школи
В жовтні 2020 року Спілка вдруге оголосила про набір на навчання в Осінній школі сценографії НСТДУ. Цього разу участь у Школі брали 13 художників з різних регіонів України. Тривала вона з 10-12 листопада 2020 року в Київському національному академічному театрі оперети. Законам сценографії запросили навчати Олександра Білозуба, відомого сценографа, художника, режисера театру і кіно. Про три дні навчання читайте та дивіться в матеріалі.
Сезонні школи
29-31 жовтня в Київському Арт-центрі ім. Івана Козловського Національної оперети України відбулася Школа режисерської майстерності НСТДУ 2020. Її куратором був Андрій Бакіров, художній керівник-головний режисер Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка, заслужений артист України. Про що говорили та з ким практикували 14 учасників Школи протягом трьох днів читайте в матеріалі.
Лабораторії, Фестивалі
Фестиваль сучасної драми є фінальним етапом Лабораторії драматургії НСТДУ. Лише в рамках минулорічного освітнього проєкту було створено 11 українських п’єс для дітей і юнацтва і деякі з них уже потрапили до репертуару театрів. Цього разу обмежень не було: драматурги писали п’єси для різних вікових категорій і видів театру. Таким чином, до фіналу дійшли 10 авторів, чиї п’єси були відібрані кураторами і увійшли до фестивальної програми. Їх презентація відбулася на Сцені 77 Київського національного академічного театру оперети. Публічні читання та обговорення п’єс із залученням режисерів й акторів, запрошенням керівників літературно-драматургічних частин театрів тривало протягом трьох днів - 16-18 жовтня 2020. Детальніше про це читайте у публікації.
Круглі столи
В рамках додаткової програми Фестивалю сучасної драми 2020, що є фінальним етапом ІІ Лабораторії драматургії НСТДУ, 16 жовтня в Київському національному академічному театрів оперети відбувся круглий стіл «Сучасна драма в українському театрі» за участі Ганни Веселовської, Павла Ар'є, Ярослави Кравченко, Анастасії Гайшенець та Дмитра Захоженка. Детальніше про це у публікації
Інтенсив
22-23 вересня 2020 року у Києві НСТДУ було ініційовано та проведено Акторський інтенсив для вокалістів. Його учасниками були вокалісти музичних театрів. Тренування під час Інтенсиву проводив Євген Лавренчук, головний режисер Одеського національного академічного театру опери і балету. Детальніше у публікації.
Міжнародні
Фестивалі
Одним з наймасштабніших мистецьких проектів осені, що відбувся на київщині, став міжнародний фестиваль «Парк мистецтв» в Бучі 4-5 жовтня 2019 (проект-переможець конкурсу культурно-мистецьких проектів «Малі міста - великі враження» 2019 року від Міністерства культури України). 4-5 жовтня під відкритим небом Бучанського міського парку зібралося понад 3 000 відвідувачів, аби зустріти золоту осінь з мотивами джазу. Програма була розрахована на смаки найвибагливіших поціновувачів та гурманів. П’ять майданчиків пропонували розважальну, мистецьку і освітню програми. Про кожну з них окремо читайте в матеріалі.
Форуми
З метою налагодження міжсекторального діалогу між музеями та театрами з урахуванням основних сучасних світових тенденцій розвитку музейної справи НСТДУ та Музично-меморіальним музеєм Соломії Крушельницької (Львів) було започатковано театрально-музейний форум «Театр & Музей: взаємо-ДІЯ». Проект відбувся вперше у Києві 15-16 листопада 2018 р. за підтримки Українського культурного фонду. Про роботу дводенного Форуму, спікерів, тренерів, учасників та гостів детальніше в матеріалі.
Конкурси
Національна спілка театральних діячів України разом з Київським національним академічним театром оперети під час Міжнародної театральної конференції «Опера Європи – 2017» провели Міжнародну школу вокального мистецтва «SINGING ART EUROPЕ». Захід відбувся при підтримці Міжнародної фундації «Opera Europa» та провідних арт-агенцій Європи.
Регіональні
Премії
Заснована у 1992 році.

Засновники: Комітет мистецтв Київської міської державної адміністрації та Київське міське відділення Спілки театральних діячів (ініціатори - М. Чембержі, М. Рушковський).