ПОДАВАЙТЕСЯ НА ОСВІТНЮ ПРОГРАМУ!
Дедлайн подачі заявок: 16 серпня 2017.
Вже четвертий рік поспіль панєвропейська театральна мережа Європейська Театральна Конвенція (ETC) спільно з Staatstheater Braunschweig та східноєвропейськими партнерами продовжує важливу співпрацю з українськими театрами та митцями також у 2017 році. Проект ‘Театр – це Діалог – Діалог культур: спільна робота європейської мережі театрів з театрами Східної Європи’ цьогоріч передбачає кілька подій та проектів, спрямованих на встановлення відкритого діалогу в театральному світі в Україні та поза її межами
Освітня програма відкриває нові перспективи та зміцнює професійний мистецький обмін для та серед молодих українських та східноєвропейських театральних митців.
Відкрито 3 позиції у театрах Німеччини та Грузії. Інтенсивна програма співпраці дає можливість обраному стипендіату познайомитися зі щоденною роботою, структурою, мистецьким процесом театрів в інших країнах. Це дозволить краще познайомитися із інакшими методами роботи, налагодити нові контакти та розбудувати професійні зв’язки. Як стипендіат ви співпрацюватимете із групою митців над створенням вистави – митцями, адміністративним та технічним персоналом до виходу прем’єри, або ж як учасник фестивальної команди під час підготовчої фази (мусимо зауважити, що художні рішення вже здійснені).
Також зустріч усіх стипендіатів відбудеться у період з 2 по 5 листопада 2017 року в рамках фестивалю Fast Forward у Staatsschauspiel Dresden у Німеччині.
…працюєте і живете в Україні
…маєте відповідний професійний досвід
…працюєте у державному чи недержавному секторі
…володієте англійською мовою та базовими знаннями мови відповідної країни, до якої бажаєте поїхати (детальна інформація про володіння мовами в описі запропонованих позицій)
Прийом заявок відкритий для всіх театральних професіоналів (режисерів, авторів, драматургів, акторів, технічних та адміністративних працівників тощо). Немає обмежень за віком.
– 4-тижневу роботу в одному з зазначених театрів
– переліт з вашого рідного міста до аеропорту, найближчого до театру
– витрати на проживання упродовж дії стипендії
– покриття місцевих витрат у розмірі 750,- EUR
– участь з іншими учасниками і організаторами освітньої програми у Staatsschauspiel Dresden 2–5 листопада, включно із покриттям витрат на проїзд до Дрездена та проживання
– оплата візи
Ви матимете забезпечити витрати на страхування на час дії стипендії та вашого перебування за кордоном.
Форма заявки тут.
Також, будь ласка, надішліть:
– CV
– мотиваційний лист
– рекомендаційні листи від митців чи установ, з якими ви співпрацювали раніше
Будь-ласка, до 16 серпня 2017 року надішліть всі документи разом одним файлом на адресу: tpfaud@etc-cte.org
Усі заявники отримають повідомлення про результати на початку вересня 2017.
The Staatsschauspiel Dresden – величезний та уславлений репертуарний театр у Німеччині. Є три сцени: велика, мала і з 2009 року “Bürgerbühne” (громадська сцена), присвячена партисипативному театру. У наступному 2017/18 сезоні в театрі починає працювати нова мистецька команда під художнім керівництвом Йоахіма Клемента. Театр шукає українського театрального діяча, якого цікавить німецька система роботи драматургічного відділу великого державного театру. Освітня програма стартує з перегляду фестивалю молодої режисури Fast Forward. А далі стипендіат матиме можливість взяти участь у виробничо-репетиційному процесі підготовки однієї з прем’єр, що відбудеться в останніх числах листопада. Окрім можливості познайомитися детально із підготовчим процесом однієї конкретної постановки, у стипендіата буде можливість побачити роботу усього театру. Зокрема поспілкуватися з колегами з драматургічного відділу про особливості їхньої роботи. Познайомитися із культурною політикою німецького театрального процесу, програмуванням репертуару, національною та міжнародною співпрацею, формуванням трупи, партисипативним театром у рамках діяльності “Bürgerbühne” та багато чого іншого. (http://www.staatsschauspiel-dresden.de/)
Запропонована позиція:
– Сфера діяльності: Драматургія
– Вистава: ви візьмете участь у репетиційному процесі однієї з трьох вистав, прем’єри яких відбудуться 23, 24 і 25 листопада.
– Період: 2 листопада – 3 грудня 2017
– Необхідні знання: Досвід роботи як драматурга (тут не мається на увазі написання п’єс) та добре володіння англійською мовою
Драматичний театр імені Коте Марджанішвілі був заснований 1928 року і є одним з найбільш знаних театрів у Грузії, який регулярно й успішно бере участь у театральних фестивалях світу. Художній керівник театру Леван Цуладзе – одна з сил, завдяки якій в грузинському театрі з’явилася нова генерація митців. Від 2006 року в театрі поставлено більше 50 вистав, щороку театр відвідує більш як 50 000 глядачів. Театр має 3 сцени – основна, “The Attic” (хаб для нової драматургії) і нещодавно відкрита “Нова сцена”, створена для постановки вистав, що виходять за межі класичного театру.
(http://www.marjanishvili.com/en/)
Запропонована позиція:
– Сфера діяльності: Public relations / International projects management / Theatre management
– Події та завдання: Грузинський шоукейс (2–6.10), підготовка Open Lab #4 в рамках проекту міжнародної співпраці European Theatre Lab – Drama goes digital, ETC International Theatre Conference From Mythology to Technology (26–29.10)
– Час: 1–30 жовтня 2017
– Необхідні знання: Театр зацікавлений у стипендіаті, який має досвід роботи як менеджер міжнародних проектів.
The Badisches Staatstheater Karlsruhe – один з найбільших театрів у Німеччині, репертуар якого охоплює такі жанри і види театру, як опера, балет, драматичний театр, театр для дітей, концерти. Відділ драматичного театру співпрацював над створенням міжнародних ко-продукцій із Францією, Румунією, Ізраїлем та Україною. (http://www.staatstheater.karlsruhe.de)
Запропонована позиція:
– Сфера діяльності: Драматургія / Режисура
– Вистави: „Bestätigung“ (Підтвердження) by Chris Thorpe, прем’єра 22 листопада чи „Afzals Tochter” (Хто і Що) by Ayad Akhtar, прем’єра 1 грудня
– Період репетицій: 23 жовтня – 22 листопада 2017 чи 2 листопада – 1 грудня 2017 (початок роботи в Карслруе 6 листопада)
– Необхідні знання: бажане знання німецької мови / добре володіння розмовною і письмовою англійською
Зазначте, на яку позицію ви хочете подаватися – Драматургія (23.10 – 22.11) чи Режисура (2.11 – 1.12).
Applicationform_ETC Scholarships 2017 for Ukrainian theatre makers
Call for Applications_ETC Scholarship 2017 for Ukrainian theatre makers
Джерело: Український театр