Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
ПІДСУМКИ 2017 РОКУ!

2017 рік добігає кінця і настав час підведення підсумків. Для Національної спілки театральних діячів України – це був хоч і нелегкий, але водночас і дуже знаковий рік. Наприкінці минулого 2016 року НСТДУ очолив народний артист України Богдан Струтинський, генеральний директор-художній керівник Національної оперети України. Він розпочав із формування нової керівної команди (н.а.України Ростислав Держипільский; з. а.України Ірма Вітовська-Ванца; з.а.України Олеся Жураківська; з.а.України Станіслав Жирков; театрознавець, доктор мистецтвознавства – Ганна Веселовська; театральний критик – Олег Вергеліс; міжнародник – Олена Палівода) та адміністративної команди (Лілія Бевзюк-Волошина; Ольга Байбак; Юлія Макарова; Лариса Карпенка). Найперша задача, поставлена перед командою: моніторинг наявної ситуації та обрання шляхів, які вели б до серйозних змін та руху вперед – в повній мірі виконана за цей рік! Проробивши багато роботи по всім напрямкам, ми сміливо можемо сказати, що в новому році нас чекає ще більше справ. І тепер ми будемо рухатися набагато швидше і продуктивніше, тому що зараз ми знаємо вектори руху.

За цей рік:

  1. НСТДУ серйозно вплинула на зміни до Закону України «Про театри і театральну справу».
  2. Ряди НСТДУ поповнило більше ста молодих людей, що свідчить про зацікавленість нашою діяльністю.
  3.  Ми започаткували та провели Сезонні школи НСТДУ за різними напрямами театрального мистецтва:

– Зимова школа театрального менеджменту;

– Весняна школа акторської майстерності;

– Семінар театральних завлітів;

– Літня підсумкова школа акторського, режисерського та сценографічного мистецтва;

– Осіння школа, присвячена фестивальному руху;

– Семінар-тренінг «Трансформація: крок від актора до режисера»

– Семінар для завлітів з питань авторських прав та сучасної драматургії.

  

  1. Зберегли і продовжили традицію вручення щорічних премій НСТДУ у різних галузях театрального мистецтва та проведення Всеукраїнського конкурсу професійних читців імені Івана Франка у м. Київ, Всеукраїнського конкурсу професійних читців у м. Луцьк.
  2. У рамках Міжнародної театральної конференції «Опера Європи – 2017» НСТДУ спільно з Київським національним академічним театром оперети НСТДУ провела Міжнародну школу вокального мистецтва «SINGING ART EUROPЕ».
  3. Провели семінар для театральних діячів з аудіодискрипції для людей з вадами зору. Тепер основна задача театрів – впровадити цей необхідний режим спілкування у свою практику.
  4.  Створили сторінку Facebook та запустили сайт НСТДУ, де можна знайти всю інформацію про Спілку. А також на сайті є «Культурна мапа» та база театрів України, Календар знаменних дат та Фестивальний календар.
  5. Вперше в історії творчих спілок зняли промо-ролики НСТДУ, які популяризують як діяльність Спілки, так і діяльність театрів зокрема.
  6. Підтримали єдиний Будинок ветеранів сцени ім. Н. Ужвій.
  7. Підтримували театри, які потребували зовнішнього втручання заради збереження своєї цільності.

 

 

Попереду 2018 рік! І ми вже плануємо наступні школи у Києві, Сумах, Чернігові, Івано-Франківську… В наступному році нас чекає величезна робота над Фестивалем-премією, який неодмінно стане реальністю! А ще міжнародні проекти, інтелектуальні медіа-клуби та різноманітні дослідження! Головне, вірити і прагнути!

Дякуємо всім, хто творив цей рік з нами!

Включайтеся у СПІЛКУвання! Скоро дізнаєтесь ДУУУУУУУУЖЕ багато цікавих новин!