Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Вчитися, сприймати, набувати досвіду

В Івано-Франківську відбулася Школа акторської майстерності НСТДУ

Незважаючи на тривоги і небезпеки життя повинно тривати, як і підготовка майбутніх акторів.
14-16 жовтня в Івано-Франківську за підтримки багатьох небайдужих людей відбулася «Школа акторської майстерності. Студент».
Метою та основним завданням Школи було налагодження творчих та робочих взаємовідносин між театральними школами України, оволодіння актуальними театральними методами та практиками, розширення професійного глядацького досвіду.
Триденна мандрівка до Івано-Франківська була насиченою, сповненою знайомств і відкриттів.
На 14 жовтня був запланований великий спільний майстер-клас для студентів Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого та Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Хтось брав участь, хтось спостерігав. Перша частина – тренаж від викладачів Університету ім. Карпена-Карого Богдана Струтинського та Сергія Корнієнка. Друга – від старшого викладача кафедри сценічного мистецтва і хореографії Водимира Грицака.
Викладачі і студенти могли оцінити методи роботи, притаманні кожній школі, і ще довго обговорювали ці проведені разом кілька годин.

15 жовтня на студентів чекав майстер-клас від художнього керівника Івано-Франківського національного драматичного театру ім. Івана Франка Ростислава Держипільського акторки театру Надії Левченко. Бути тут і зараз – стало справжнім девізом цього дня. Як побачити себе з різних ракурсів, як крутитися навколо себе по кілька хвилин і не мати запаморочення, як бачити і відчувати партнера, як не обмежувати себе порівнянням з іншими, звідки береться енергія і ще багато корисного відкривали для себе учасники майстер-класу.
Після цього перегляд вистав театру набув особливого сенсу – студенти змогли побачити, як актори на практиці застосовують колись отримані знання, як це працює у конкретних виставах і який вплив має на глядача.
Загалом протягом трьох днів було переглянуто три вистави, режисером-постановником яких був Ростислав Держипільський: «Солодка Даруся», «Енеїда» та «Гамлет».
Під час зустріч з президентом Івано-Франківської торгово-промислової палати Андріє Левковичем та продюсером Олегом Головенським говорили про роль культури і фестивального руху зокрема на розвиток та економіку регіону, про ігрове та авторське кіно.

Навчання – це й накопичення вражень, знайомство з різними методами і школами, це спілкування з однолітками з інших навчальних закладів.
Три дні в Івано-Франківську видалися насиченими та сповненими емоціями і навіть недільна повітряна тривога і відтермінування початку вистави не завадили реалізувати все, що було заплановано.
Дякуємо всім, завдяки кому цей захід відбувся: ректору Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Ігорю Цепенді, директору Навчально-наукового інституту мистецтв Анатолію Грицану та викладацькому колективу Інституту, генеральному директору-художньому керівнику Івано-Франківського національного драматичного театру імені Івана Франка Ростиславу Держипільському та колективу театру, Івано-Франківській обласній військовій адміністрації та Івано-Франківській обласній раді та особисто Ярославу Паранюку і начальнику управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Володимиру Федораку, Івано-Франківській торгово-промисловій палаті та особисто Андрію Левковичу.