Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Проекти
Всеукраїнські
Лабораторії
З 3 по 7 червня у Полтаві проходила 1 резиденція V Лабораторії драматургії, темою якої є комедія. Проєкт засновано 2019 року за ініціативи Голови НСТДУ Богдана Струтинського.
Лабораторії
З 18 по 22 жовтня 2023 року у Мистецько-концертному центрі ім. І. Козловського у Києві відбулася друга резиденція IV Лабораторії драматургії, яку організовує Національна спілка театральних діячів України за підтримки Українського культурного фонду. Драматурги мали можливість попрацювати зі своїми текстами з кураторами, зробити остаточні правки в п’єсах.
Лабораторії
З 2 по 8 липня 2023 року у затишному креативному просторі у самому серці Івано-Франківська відбулася перша резиденція IV Лабораторії драматургії, яку організовує Національна спілка театральних діячів України за підтримки Українського культурного фонду. Тема ІV Лабораторії: «Як говорити про війну у драматургічних текстах». Мета заходу – створення актуальних якісних п’єс, налагодження співпраці між режисерами і драматургами, збільшення присутності сучасної української драматургії в театрах України та за кордоном.
Лабораторії, Фестивалі
ІІІ Фестиваль сучасної драматургії. Інсценівка є фінальним етапом ІІІ Лабораторії драматургії від НСТДУ. На фестивалі відбуваються читки п’єс, які написані на під час лабораторій. Цього року учасники написали 11 п’єс, які були прочитані професійними акторами та поставлені професійними режисерами. Як все відбувалось читайте у статті...
Лабораторії
Друга резиденція ІІІ Лабораторії драматургії НСТДУ пройшла з 13 по 17 вересня у Мистецько-концертному центрі ім. Івана Козловського. Які вправи та тренінги проходили учасники, читайте у матеріалі...
Лабораторії
21-27 червня НСТДУ скликала до Одеси драматургів, аби навчатися створенню інсценівок в рамках ІІІ Лабораторії драматургії НСТДУ. Цього разу творчий куратор Павло Ар’є запросив у співкураторки Лєну Лягушонкову – драматургиню, яка, як ніхто інший, знається на особливостях адаптацій та інсценізацій. Перша резиденція Лабораторії – це завжди корисні лекції з основ драматургії, індивідуальна робота з творчими кураторами та майстер-класи від театральних практиків. Яким було навчання, читайте та дивіться у нашому матеріалі.
Лабораторії, Фестивалі
Фестиваль сучасної драми є фінальним етапом Лабораторії драматургії НСТДУ. Лише в рамках минулорічного освітнього проєкту було створено 11 українських п’єс для дітей і юнацтва і деякі з них уже потрапили до репертуару театрів. Цього разу обмежень не було: драматурги писали п’єси для різних вікових категорій і видів театру. Таким чином, до фіналу дійшли 10 авторів, чиї п’єси були відібрані кураторами і увійшли до фестивальної програми. Їх презентація відбулася на Сцені 77 Київського національного академічного театру оперети. Публічні читання та обговорення п’єс із залученням режисерів й акторів, запрошенням керівників літературно-драматургічних частин театрів тривало протягом трьох днів - 16-18 жовтня 2020. Детальніше про це читайте у публікації.
Лабораторії
Спілка продовжує руйнувати розповсюджений стереотип серед театральної спільноти про неіснування сучасної драматургії пошуком драматургів і допомогою їм у створенні амбітних та цікавих текстів. З 26-30 серпня 2020 року експериментальна сцена StageLab Київського національного академічного театру оперети прийняла ІІ резиденцію ІІ Лабораторії драматургії НСТДУ. Про зустріч та роботу українських "Шекспірів" детальніше в матеріалі.