Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Весняна школа акторської та режисерської майстерності (3-6 травня, м. Івано-Франківськ)

З 3 по 6 травня у Івано-Франківську на базі Івано-Франківського театру ім. І. Франка пройшла 4-денна Весняна школа акторської та режисерської майстерності! Школа вже вдруге відбулася у цьому місті, але вперше – у рамках ІІІ Міжнародного фестивалю мистецтв «Карпатський простір».

Голова НСТДУ Богдан Струтинський (Президент Міжнародного фестивалю мистецтв «Карпатський простір») на відкритті  школи зазначив, що проекти СПІЛКИ продовжують збирати однодумців, рухати культурне життя України та стимулювати нові цікаві проекти, встановлювати контакти та СПІЛКУвання!

Богдан Струтинський: “Я радий, що ви сьогодні з нами! Це ваш час! Наша головна мета – створити театральний рух! Ваша задача – понести цей рух далі, відкрити нову сторінку українського театру!”

Перший заступник Голови НСТДУ Ростислав Держипільський привітав всіх у Франківську: “Сезонні школи НСТДУ – це завжди початок чогось нового, ми сьогодні разом закладаємо підвалини майбутнього театру!

Наше місто має особливу атмосферу, тому бажаю гарно провести ці дні – дізнатися багато нового та цікавого і водночас повчитися!”

Куратор Весняної школи Стас Жирков розповів учасникам про плани школи: “Я сподіваюся, що програма, яку ми підготували, а це і практична робота, і перегляд вистав, стане корисною для вас і дасть вам багато думок для творчості”.

Далі на учасників чекало багато практичної роботи.

Під час майстер-класу від Стаса Жиркова учасники обговорювали щойно побачені міні-постановки своїх колег, які створювалися буквально за півтори години. Були навіть такі екстравагантні ідеї, як, наприклад, у режисерки Нати Бударіної та її акторів, які в історії про Івано-Франківськ використивовали каву.

Другий день розпочався з майстер-класу Павла Ар’є “Віч-на-віч з автором”, який став польовим дослідженням з пошуку драматургічних сюжетів в оточуючій сучасності.

Також учасники Весняної школи взяли участь у флешмобі “Ліна Костенко об’єднує”, що відбувається у рамках Міжнародного мистецького фестивалю “Карпатський простір”. Відкривали читання автор ідеї та Президент фестивалю, Голова НСТДУ Богдан Струтинський, Надзвичайний і Повноважний посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень та Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Для наших учасників прочитав лекцію директор Стретфордського Шекспірівського інституту, відомий дослідник творчості Шекспіра Майкл Добсон. За що дуже вдячні театрознавцю, доценту кафедри театрознавства та акторської майстерності ЛНУ ім. Івана Франка Майї Гарбузюк, яка супроводжувала Майкла під час відвідувань шекспірівських українських вистав та запропонувала долучитися до нашої школи.

Два дні поспіль на школі працював куратор проекту Ігор Казаков, головний режисер Могильовського театру ляльок. Він розповідав про роботу з предметом: “Театр ляльок – це завжди поезія, символ, а не просте інформування про щось. Завдяки предметам можна зіграти всю п’єсу”.

Майстер-клас під назвою “Я-Сізіф” передбачав і практичну роботу з предметом. Також учасники змогли подивитися відеозаписи з вистав Ігоря та створити предмет для своїх етюдів.

Школа долучилася до перегляду вистав театральної програми ІІІ Міжнародного фестивалю мистецтв «Карпатський простір», до якої входили: “Сім’я Тотів” від режисера Аттіли Віднянського (Угорський національний театр), грузинська вистава “Колискова війнi” від режисера Іраклія Гогія та білоруська вистава “З життя комах” від режисерів Світлани Бень та Дмитра Богославського, чеська вистава «Антислова» (Spitfіre Company) та польська вистава «Віндзорські витівниці» (Драматичний театр ім. Є. Шанявського). Куратори театральної програми фестивалю – Стас Жирков та Максим Козолуп.

Додатково учасники змогли подивитися двох Гамлетів – “Гамлет” в постановці Олексія Кравчука львівського театру “І люди, і ляльки” та «підвальний» екзистенційний “Гамлет” від Ростислава Держипільського (Франківський драмтеатр).

Дякуємо всім за активну роботу! До наступних проектів!

 

Відгуки учасників школи

Влада Скубченко:

🙌🏻Охх ,це такий кайф коли збираються однодумці з абсолютно різних регіонів, які люблять театр, і хочуть його розвивати. Це нереальний досвід за всього 4 дні. Хто б міг подумати, що за малий строк ми отримаем нереальний досвід і прокачку.
Це розвиток для кожного з нас. Це креативне мислення, спроба, можливість і політ думок !
☝🏻Де за 4 дні можна побачити вистави: грузинського, білоруського, чеського, польського, угорського театрів ?В нас була така можливість. І цей досвід колосальний. Вдячна за це !
Я щаслива познайомитись з Pavlo Arie, обожнюю вашу творчість, ви наша надія і натхнення! Игорь Казаков, ви показали нам, як круто можно працювати з предметом на сцені, перевтілити предмет. Ваш майстер клас-бомба!

🙌🏻Звісно дякую вам, Стас Жирков, за знайомство з вами, керівництво, вдячна за те, що ви поділились з нами своїм досвідом! Чути від вас поради і вашу думку -це безцінно!

Для мене честь познайомитись с кожним із вас .Всі унікальніІ я бажаю усім творчого натхнення і розвитку !
Дякую організатором, Ольга Байбак і Лиля Бевзюк-Волошина! Ви чудові.
#весняна школа -це кайф
НСТДУ -це рух і розвиток !
Дякую за СПІЛКУвання 💜

 

Гуcаков Дмитро: 

Весняна школа НСТДУ тривала всього чотири дні, але за цей короткий період всі ми – учасники цього чудового дійства прожили ціле життя! Насичене, дивне життя, яке було сповнене цікавих зустрічей, захоплюючих вистав і важкої, але не менш дивної роботи! Я, як і, напевно, багато хто з нас, думали що це буде легка тусовка, але виявилося все зовсім по іншому. З першого дня ми з головою поринули у роботу, і тільки в кінці школи змогли трохи перевести дух! І це приголомшливо. Тому що ці чотири дні, дали настільки багато нового і корисного досвіду, який часом не отримаєш і за рік звичайної роботи! Ми пробували багато нового, і іноді у нас виходило, а іноді ні. Ми раділи маленьким перемогам, і сумували від невеликих поразок. Все було як в житті. Яскраво, насичено і час летів як ракета… Точніше як каже Станіслав Ігорович – “Бомба ракета”))). Це було круто! І звичайно ж величезне спасибі всім організатором: Богдан СтрутинськийСтас ЖирковРостислав ДержипільскийЛиля Бевзюк-ВолошинаОльга Байбак, і всім тим про кого забув написати (але кого люблю і поважаю не менш) – ви робите справу якою можете пишатися – ви робите УКРАЇНСЬКИЙ ТЕАТР !!!
P.S. Також дякую за надзвичайний пошук себе в світі і світу в собі на майстер класі у Pavlo Arie
І не можу не написати про майстер-клас режисера театру ляльок Игорь Казаков з Білорусії. Дякую за те, що дали можливість згадати свою «лялькарську» молодість!!!

 

 

 

 

Уривки з самостійних робіт