16 учасників ІІ Лабораторії драматургії НСТДУ готуються до другої резиденції в рамках освітнього проєкту.
Навчання українські «шекспіри» почали на початку липня, а вже у жовтні презентують власні п’єси в рамках «Фестивалю сучасної драми», що і стане фінальним етапом Лабораторії.
Лабораторію драматургії було засновано 2019 року Національною спілкою театральних діячів України за ініціативи Голови НСТДУ Богдана Струтинського. Проєкт покликаний відкривати нові імена та урізноманітнювати репертуар театрів українськими творами. Також в найближчих планах – створення національного веб-ресурсу з базою п’єс українських авторів.
Цьогоріч реалізацію проєкту підтримав Український культурний фонд. За кількістю балів експертів УКФ він посів перше місце в рейтингу лоту «Резиденції».
Для учасників, що пройшли відбір, у столиці впродовж 1-5 липня 2020 р. в Київському академічному театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра відбулися семінари та майстер-класи.
Другий рік поспіль творчим куратором Лабораторії драматургії НСТДУ є Павло Ар’є, шеф-драматург Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра. П’єси Павла знаходять сценічне втілення, фільми за його сценаріями здобувають нагороди. Пройшовши школу Royal Court Theatre, Павло мріяв про драматургічну школу в Україні. І в 2019 спільними зусиллями нам вдалося втілити цю мрію. А фестиваль, який був результатом навчання, довів: сучасна українська драматургія існує!
Співкураторкою проєкту та однією з основних лекторок стала Наталя Блок, українська драматургиня, режисерка, постійна учасниця всеукраїнських, міжнародних фестивалів драматургії та фіналістка першої Лабораторії драматургії.
Від теми, до поетапного плану майбутніх п’єс. 5 днів індивідуальних та групових завдань, СПІЛКУвання і порад від Павла та Наталі дали учасникам неабиякий поштовх для пошуків, у чому в останній день резиденції учасники охоче зізнавалися підбиваючи підсумки.
У роботі над персонажем неабияк допоміг ексклюзивний майстер-клас з головним режисером Одеського національного академічного театру опери та балету, продюсером, педагогом Євгеном Лавренчуком. Три дні поспіль Євген розкривав “Типологію характеру персонажа”.
На п’ятий день навчання кожним учасником було презентовано розкадровку майбутньої п’єси.
Ідеї наших українських «шекспірів» надихають! І цих ідей чимало. Вже з нетерпінням чекаємо на другий етап Лабораторії, аби почути перші результати їхньої роботи.
Позаду понад 40 годин кропіткої роботи. Але ще більше – попереду.
У серпні автори будуть писати власні п’єси в супроводі консультацій від іменитих кураторів та можливістю відвідувати воркшопи з драматургії. Під завісу жовтня в Києві планується проведення Фестивалю сучасної драми. Це мають бути публічні читки та обговорення п’єс з залученням вже визнаних режисерів та акторів, запрошенням керівників літературно-драматургічних частин театрів.
Формат фестивалю залежатиме від суворості карантинних заходів. Спілка готова до проведення онлайн-фестивалю, проте не полишає надії зустрічі в офлайні.
І хто знає, можливо, вже 2021 року роботи учасників ІІ Лабораторії будуть успішно втілені в постановках на різних театральних майданчиках України.
Тож, пишемо. Далі буде 😉
Висловлюємо подяку Київському академічному театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, що гостинно прийняв першу резиденцію Лабораторії, та особисто його керівнику Стасу Жиркову і всім службам театру за оперативність у вирішенні організаційних питань.
ІІ Лабораторія драматургії реалізується за підтримки Український культурний фонд
Партнери проекту: Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра та Радіо Культура.
За лаштунками першої резиденції ІІ Лабораторії дараматургії НСТДУ (відео)
#запідтримкиУКФ #НСТДУ #лабораторіядраматургії