Одним з наймасштабніших мистецьких проектів осені, що відбувся на київщині, став міжнародний фестиваль «Парк мистецтв» в Бучі (проект-переможець конкурсу культурно-мистецьких проектів «Малі міста – великі враження» 2019 року від Міністерства культури України).
Автор ідеї – Голова НСТДУ, народний артист України Богдан Струтинський: «Історично так склалося, що в Бучі було дуже багато митців, які писали музику. Тому ми зрозуміли, що така ідея, як «Парк мистецтв», може стати певним символом міста, а Буча – містечком фестивалів. Тему джазу обрали, оскільки джаз – музика вільних людей і Україні дуже потрібне це відчуття свободи».
4-5 жовтня під відкритим небом Бучанського міського парку зібралося понад 3 000 відвідувачів, аби зустріти золоту осінь з мотивами джазу. Анонсована програма була розрахована на смаки найвибагливіших поціновувачів та гурманів. П’ять майданчиків пропонували розважальну, мистецьку і освітню програми. Про кожну з них окремо.
Дитячій локації фестивалю було присвячено чи не найбільшу увагу: майстер-класи гри на всіх видах африканських барабанів, майстер-класи з живопису, сімейні квести та спортивні змагання, виступ ілюзіоністів та інклюзивна зона для дітей.
Гуляючи парком, жоден відвідувач не оминув АРТ-локації, яка презентувала одразу три цікавих тематичних проекти і стала чи не основною локацією для селфі:
Найбільшу кількість гостей «Парку мистецтв» зустрів майданчик Літнього театру. 4 жовтня переаншлаг зібрав гала-концерт артистів Київського національного академічного театру оперети. Несподіванкою для гостей вечора став вихід на сцену кращого джазового співака Великобританії, вокаліста-віртуоза Клівленда Воткіса, що вперше завітав до України.
5 жовтня, він же день другий фесту, став його яскравою кульмінацією! Саме в суботу відбулися найочікуваніші концерти хедлайнерів фестивалю: читка вибраної поезії в авторському виконанні українського письменника Сергія Жадана у супроводі ліричної імпровізації джазового піаніста Олексія Боголюбова та двогодинна сольна програма «Vocal suite» від Клівленда Воткіса наживо.
«Джазовий фестиваль у невеликому містечку – це дуже здорово! Чим більше буде культурних ініціатив у малих містах, тим краще. Тому що у нас культурне життя переважно конденсується у великих містах, а натомість в малих містах є велика кількість людей, які потребують концертів, фестивалів, літературних презентацій. Тому, коли до мене звернулися організатори, я одразу погодився», – Сергій Жадан.
«Коли ми подорожуємо світом, бачимо, що джаз існує в різних куточках. Де б він не звучав – це завжди буде місцем зосередження демократії. Джаз – найбільш демократичне мистецтво, як і в принципі, музика загалом», – Клівленд Воткіс.
НСТДУ дякує:
Уряду України та Міністерству культури України за проект «Малі міста – великі враження» – можливість робити культурні проекти, які стимулюють розвиток малих міст.
Команді та експертам програми Малі міста – великі враження та особисто Ірині Френкель за допомогу на всіх етапах втілення проекту.
Бучанській міській раді та особисто міському голові Анатолію Федоруку – за партнерство, розуміння важливості таких проектів та неповторну атмосферу вашого міста.
Усій команді Київського національного академічного театру оперети – за потужний наповнений емоціями Гранд-концерт, злагоджену творчу роботу.
Кураторам всіх програм та локацій.
За відгуками людей, джаз та осінь – це найкраще поєднання для Бучі!
Давайте створювати креативні простори маленьких міст разом!
Включайтеся у #СПІЛКУвання!