Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Премії НСТДУ

В грудні 2020 року згідно з планом роботи НСТДУ відбудеться традиційна церемонія нагородження Преміями Національної спілки театральних діячів України.

До 15 вересня 2020 року включно, документи творчих діячів на здобуття премії надаються до міжобласних відділень.

Пропозиції від первинних осередків надсилаються до регіональних відділень НСТДУ. Кандидатури на здобуття премій затверджуються рішенням правління міжобласних відділень (не більше 1 кандидата на премію).

На здобуття Премій НСТДУ до міжобласних відділень надаються такі матеріали:

 лист-подання, в якому надаються відомості про кандидата: прізвище, їм’я, по батькові, рік народження, освіта, спеціальність, місце роботи, загальна експертна оцінка роботи, вмотивованість її висування на здобуття Премії;
 творча характеристика-рекомендація;
 витяг з протоколу художньої (вченої) ради або загальних зборів колективу установи (організації, закладу);
 документ, що підтверджує членство в НСТДУ;
 рецензії та інші відгуки преси, громадських інституцій;
 відеоматеріали (за можливістю).

Цього року творчі діячі можуть бути висунені на здобуття таких премій:

1.  Премія в галузі театрознавства і театральної критики за кращі роботи в галузі театрознавства і театральної критики, які здобули широкий художній, науково-мистецький та громадський резонанс. Ними можуть бути монографічні дослідження, збірки, що торкаються питань історії та теорії театру, проблемні театрознавчі статті, рецензії на вистави, нариси про митців театру тощо. На здобуття Премії можуть бути представлені роботи, які опубліковані за останні 2-3 роки.

2.  Премія імені Марії Заньковецької за створення ролей високого художнього рівня, що стали подією в театральному мистецтві України. На здобуття Премії можуть висуватися актриси драматичних та музично-драматичних театрів.

3.  Премія «Наш Родовід» за високі мистецькі здобутки протягом багатьох років, розвиток і збагачення традицій театрального мистецтва України, передачу творчого досвіду молодим митцям. На здобуття Премії можуть висуватися режисери, актори, сценографи, композитори, театральні критики.

4.  Премія імені Віктора Афанасьєва за вагомий внесок у розвиток мистецтва театру ляльок, визначні режисерські досягнення, високу мистецьку досконалість акторських робіт, активну і плодотворну організацію праці театру ляльок. На здобуття Премії можуть висуватися режисери, актори, сценографи, організатори театральної справи.

5.  Премія імені Миколи Садовського за вагомий внесок у справу національно-культурного відродження, за активну і плодотворну організацію театральної справи. На здобуття Премії можуть висуватися організатори театральної справи;

6. Премія імені Мар’яна Крушельницького за створення ролей високого художнього рівня, які стали подією в театральному мистецтві України. На здобуття Премії можуть висуватися актори драматичних та музично-драматичних театрів.

7. Премія імені Сергія Данченка за творчі досягнення, що наближають театр України до кращих зразків світового мистецтва, відчуття у творчості громадського пульсу часу, естетичну довершеність, утвердження принципів духовності та гуманізму. На здобуття Премії можуть висуватися режисери, актори, організатори театральної справи.

8. Премія імені Федора Нірода за вагомий внесок у розвиток театрального сценографічного мистецтва, за визначні досягнення та за високу мистецьку досконалість в цій галузі. На здобуття Премії можуть висуватися театральні художники.

9. Премія імені Панаса Саксаганського за творчі досягнення, що наближають театр України до кращих зразків світового мистецтва, відчуття у творчості громадського пульсу часу, естетичну довершеність, утвердження принципів духовності та гуманізму. На здобуття Премії можуть висуватися режисери, актори, організатори театральної справи.

* Премія може бути присуджена як громадянам України, так і громадянам іншої держави; є індивідуальною і не може бути присуджена творчому колективу, мистецькому закладу чи установі культури, а також не може бути присуджена повторно. Лауреат однієї з Премій може бути відзначений іншою. Премії присуджуються тільки членам НСТДУ та не присуджуються  посмертно.

Матеріали подаються в електронному та паперовому варіанті!

Додаткову інформацію можна отримати у міжобласних відділеннях, а також центральному апараті НСТДУ:
тел.: (044) 279-65-49; e-mail: info@nstdu.gmail.com

Читайте також: