Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Всеукраїнський театральний Фестиваль-Премія «ГРА» оголошує прийом заявок

Національна спілка театральних діячів України оголошує прийом заявок на участь у V Всеукраїнському театральному Фестивалі-Премії «ГРА» («GRA» («GreatRealArt»)).

Засновником та організатором Фестивалю-Премії є Національна спілка театральних діячів України.

Головна мета Фестивалю-Премії – популяризація та стимулювання розвитку вітчизняного театрального мистецтва в усіх його жанрах, стилях і формах, визначення його провідних тенденцій, формування та зміцнення єдиного загальноукраїнського театрального середовища.

Фестиваль-Премія «ГРА» проводиться на конкурсній основі за підсумками минулого календарного року (цього року розглядатимуться прем’єри, які вийшли у період з 1 січня по 31 грудня 2021 р.) і розрахований на участь професійних театральних колективів усіх без винятку форм власності (державні, комунальні, приватні тощо).

Подавати заявки для включення вистави у програму Фестивалю-Премії мають право професійні театральні колективи/заклади культури різної форми власності, статутна діяльність яких пов’язана з театральним мистецтвом. Подавати заявки можуть також  громадські організації, статутна діяльність яких пов’язана з театральним мистецтвом та які були зареєстровані не менше ніж за два роки до дати подання. Кожний ЗАЯВНИК має право висунути на здобуття премії ЛИШЕ ОДНУ з прем’єр, які вийшли протягом року, за власним вибором згідно з принципом: «один заявник – одна заявка». За результатами Фестивалю буде присуджуватися Премія.

Відбір учасників буде здійснюватися у декілька етапів:

І етап – на основі поданих від театрів заявок Експертною Радою формується лонгліст учасників. Термін формування лонгліста у 2022 р. – до 27 березня.

ІІ етап – після перегляду Експертною Радою наживо вистав з лонгліста формується шортліст з 12 вистав. Термін формування шортліста у 2022 р. – перша половина липня.

ІІІ етап – показ вистав у місті, обраному Оргкомітетом Фестивалю-Премії, та визначення переможців міжнародним журі. Термін проведення підсумкового показу Фестивалю-Премії у 2022 р. – друга половина листопада.

У графік проведення Фестивалю-Премії можуть бути внесені зміни у зв’язку із дією карантинних обмежень.

Підсумки роботи Експертної ради на кожному етапі будуть оприлюднені у ЗМІ та на електронних ресурсах Фестивалю-Премії та НСТДУ.

Театральний колектив/заклад, до репертуару якого входить вистава-переможець, нагороджується Дипломом лауреата та грошовою винагородою на реалізацію нового творчого проекту.

 • За найкращу драматичну виставу;
 • За найкращу виставу для дітей;
 • За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу;
 • За найкращу танцювальну виставу і виставу фізичного театру;
 • За найкращу камерну виставу (до 150 глядачів);
 • За найкращу виставу на перетині театральних жанрів, мистецького синтезу і перформативних форм;

 • За найкращу жіночу роль;
 • За найкращу чоловічу роль;
 • За найкращу режисерську роботу;
 • За найкращу сценографію;
 • За найкраще хореографічне рішення вистави;
 • За найкраще музичне рішення вистави.

Вистави лялькового/анімаційного формату можуть бути заявлені та відзначені в усіх номінаціях.

Переможці в індивідуальних номінаціях обираються з вистав шортліста рішенням Журі на підставі перегляду вистав протягом підсумкового фестивалю.

Просимо Вас вислати заповнену заявку та необхідну інформацію і матеріали у друкованому та електронному вигляді до 15 березня 2022 року включно на адресу Дирекції: 01024, Київ, б-р Т. Шевченка, 3, каб. 220, НСТДУ, електрона адреса: fest@nstdu.com.ua. Заявки, подані після 00.00 годин 16 березня 2022 р., розглядатися не будуть.

Просимо також передбачити наявність у репертуарній афіші театру на березень – червень (згідно з календарним графіком поточного сезону) вистави, заявленої для участі у Фестивалі-Премії, аби у разі входження її до лонгліста Експертна рада мала змогу переглянути її наживо.

Театри, що увійшли до шортліста, зобов’язуються надати переклади текстів сценічної редакції п’єс англійською мовою та підготувати матеріал для субтитрів.

На час фінального етапу Фестивалю-Премії  Організатори забезпечують сценічний майданчик для показу вистав та проживання учасників, проїзд та перевезення декорацій до міста проведення Фестивалю та у зворотньому напрямку забезпечує театр-учасник.

Надані матеріали не повертаються. Претензії Заявників щодо підсумків роботи Експертної ради та Міжнародного журі Фестивалю-Премії не приймаються.

Приклад заявки: Заявка

До Заявки додаються:

 1. Рекламно-інформаційний пакет вистави (програмка, афіша, буклет, 5-6 фотографій високої якості (розмір не менше 1200х800, роздільна здатність не менше 300 dpi), використання яких дозволене правовласником для потреб Фестивалю-Премії «ГРА») тощо.
 2. Повна відео-версія або окремий цілісний (немонтований) відеофрагмент вистави тривалістю не менше 15 хвилин, доступний для обмеженого перегляду (за посиланням) на каналі YouТube.
 3. Лист за підписом відповідальної особи та печаткою, яким Заявник гарантує, що постановка та показ вистави здійснюється з дотриманням вимог законодавства України в сфері авторського права;
 4. Гарантійний лист за підписом відповідальної особи, яким колектив/заклад підтверджує забезпечення організації перегляду вистави членами Експертної ради у разі включення її до лонгліста Премії, у визначений Дирекцією період складання шортліста та показу вистави під час фінального Фестивалю-Премії у разі включення її до шортліста.
 5. Технічний райдер вистави. Технічний райдер

З положенням Фестивалю-Премії «ГРА/GRA» можна ознайомитися тут: Положення

Бажаємо всім ГРАвцям 2022 року успіхів!

__________________________________________________________________________________________

Читайте і дивіться про попередню ГРУ:

Церемонія нагородження лауреатів 2021 / YouTube

Церемонія нагородження лауреатів 2020 / YouTube

Церемонія нагородження лауреатів 2019 / YouTube

Лауреати ІV Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА»