Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
ІІІ Фестиваль сучасної драматургії. Інсценівка: публічні читки п’єс, написаних під час ІІІ Лабораторії драматургії НСТДУ

Проект Лабораторії драматургії – драматургічна школа, де народжується та розвивається сучасна драма. Проект покликаний створювати нові круті, а головне професійні п’єси та сприяти їх сценічному втіленню. З моменту заснування лабораторій вже написано більше тридцяти п’єс і частина з них вже отримали своє сценічне втілення та навіть увійшли до репертуару театрів України!

ІІІ Лабораторію драматургії НСТДУ було присвячено всім видам роботи драматурга над чужим літературним твором: адаптація, транформація, інсценівка. Учасники почали працювати над п’єсами ще у червні під час першої резиденції, яка проходила в оздоровчому комплексі Люстдорф. Там, в Одесі, з’явилися перші сцени інсценівок. А вже під час другої резиденції, у вересні, драматурги працювали на драфтами своїх п’єс, пропрацьовуючи різні вправи з кураторами проекту.

Цього року постійний куратор Лабораторій драматургії Павло Ар’є запросив у співкураторки Лєну Лягушонкову – драматургиню, яка вже неодноразово працювала над адаптаціями творів та була учасницею І та ІІ Лабораторій драматургії.

Фестиваль сучасної драми є фінальним етапом Лабораторії, який проходить у форматі читок та обговорень п’єс з залученням професійних акторів та режисерів. Фестиваль тривав протягом 4 днів – 11-14 грудня. Вхід на фестиваль був вільний, за умови попередньої реєстрації та дотримання карантинних вимог.

Перший день ІІІ Фестивалю сучасної драматургії. Інсценівка. відбувся у Київському академічному театрі ляльок, адже вся програма цього дня була присвячена творам для дітей та підлітків.

«Намалюй мені літак», драматурга і режисера Михайла Урицького

________________

«Про вовчика, який випав з книжки» драматургині Олени Шевченко. Режисерка читки — Катерина Лук’яненко

________________

«Квест Жахи Закарпаття» драматургині Оксани Маслової. Режисерка читки — Анастасія Вервейко

________________

«Червона бейсболочка» драматургині Олени Шевченко. Режисер читки — Ігор Федірко

________________

Другий день Фестивалю сучасної драми проходив в Мистецько-концертному центрі імені Івана Козловського, де також проходила друга резиденція ІІІ Лабораторії драматургії НСТДУ.

«Віднесені вітром» драматургині Людмили Тимошенко. Режисер читки — Володимир Кудлінський

________________

«Регіна» драматурга Павла Юрова. Режисер читки — Володимир Сурай

________________

«Сліпий музикант» драматургині Олени Шамріної. Режисер читки — Денис Федєшов

________________

Третій день читок гостинно приймав Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра.

«Сто тисяч» драматургині Катерини Пенькової. Режисерка читки — Тетяна Губрій

________________

«Ультіма Туле» драматурга Андрія Бондаренка. Режисери читки — Павло Ар’є та Катерина Парфір’єва

________________

Фінішував ІІІ Фестиваль сучасної драматургії. Інсценівка в Мистецько-концертному центрі імені Івана Козловського.

«Дауншифтінг» драматургині Ірини Гарець. Режисерка читки — Яна Безсмертна

________________

«Metamorphoses» драматургині Оксани Гриценко. Режисерка читки — Анна Александрович

________________

НСТДУ щиро дякує всім, завдяки кому відбувся Фестиваль сучасної драми:
– кураторам Павлу Ар’є та співкураторці Лєні Лягушонковій, які були з кожним учасником від створення перших драфтів до сценічного втілення;
– драматургам, режисерам, акторам – без яких цей проект був би просто неможливим;
– МКЦ ім. Івана Козловського, який гостинно приймав учасників під час II резиденції Лабораторії та став основною локацією під час фестивалю. Також дякуємо сценам Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра та Київського академічного театру ляльок;
– партнерам фестивалю: Київському академічному театру юного глядача на липках, Київському академічному драматичному театру на Подолі, Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театру ім. Т.Шевченка, Театру «Четверта квартира», Київському академічному театру ляльок та Київському академічному театру драми і комедії на лівому березі Дніпра.

Також ми дякуємо глядачам, які не байдужі до сучасної української драматургії, були з нами протягом останніх 4-х днів, дивилися читки та приймали активну участь в обговореннях, ставили цікаві питання та разом з нами знаходили відповіді.

І нам залишилось тільки запросити до співпраці театри та режисерів, адже театральні тексти обов’язково мають бути представлені на сцені!

Фото:  Ira Marconi