Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Семінар з театрального менеджменту: від провінції до культурної столиці (м. Суми, 29-30 березня 2018 року)

29-30 березня у м. Суми відбувся СЕМІНАР З ТЕАТРАЛЬНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ: ВІД ПРОВІНЦІЇ ДО КУЛЬТУРНОЇ СТОЛИЦІ.

Метою та основним завданням СЕМІНАРУ було розглянути та засвоїти досвід позитивного впливу театру і заснованих ним культурних програм на загальну культурну ситуацію в місті та регіоні; обговорення ролі театру як публічного інституту в житті міської громади; обмін досвідом та виокремлення перспективних напрямків діяльності театру щодо активізації культурного життя обласних та малих міст України.

Формат Семінару поєднав лекції з обговореннями і пройшов у рамках VI «Чеховфесту», учасники долучилися до переляду фестивальної вистави «Солодка Даруся» за романом М. Матіос Івано-Франківського театру ім. І. Франка (реж. – Р. Держипільський) у Сумському театрі для дітей та юнацтва.

Подію від НСТДУ відкрив директор фестивалю «Чеховфест» – Володимир Нянькін, який наголосив: «Ми раді, що Спілка підтримала ідею щодо семінару в Сумах, і цей захід став можливим. Спілка – це спілкування! Тож, сподіваємось на багато корисного спілкування».

Перший спікер Артемій Аніщенко, режисер Чернігівського театру ім. Т. Шевченка поділився подробицями організації фестивалю «Мрій Дім»: «Мрій» у нашій назві це більше дієслово, ніж іменник, це заклик для наших учасників». Девіз Артемія – «МРІЙ! ВІР! ДІЙ! – став девізом для багатьох учасників Семінару.

Наступна лекційна панель була проведена Ростиславом Держипільським, директором-художнім керівником Івано-Франківського театру ім. І. Франка, керівником напряму регіональної політики НСТДУ, який поділився своїми театральними правилами:

– Міф «В театр ходити модно» в Івано-Франківську став реальністю;

– Театр треба час від часу «провітрювати» – запускати свіже повітря, тобто запрошувати постановників та акторів зі сторони;

– Треба постійно тримати глядача в тонусі – дивувати і провокувати.

Учасники Семінару зацікавлено слухали про легенди Мультидисциплінарного фестивалю  PORTO FRANKO, який в цьому році пройде з 13 по 17 червня у м. Івано-Франківськ.

Також під час Семінару відбулася лекція театрального критика Олега Вергеліса, керівника напряму інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю НСТДУ. Він поділився досвідом розвитку маленьких містечок на прикладі литовського Паневежису, який завдяки театру з провінційного міста перетворився на центр світу.

Скайп-конференція від Ірини Френкель – відомої громадської діячки та заслуженої артистки України, автора, організатора та продюсера відомих міжнародних професійних мистецьких проектів, зокрема Contemporary music days in Vinnytsia, «VINNYTSIA JAZZFEST», «OPERАSFEST TULCHYN» була присвячена досвіду організації та проведення останнього фестивалю.

Також на учасників чекала практична робота. Після екскурсій у селище Кияниця з маєтком Харитоненка, та у садибу Линтварьових у Сумах, в одному з флігелів якого писав свого «Лісовика» молодий А. Чехов, і де зараз знаходиться меморіальний музей письменника, вони провели «мозковий штурм» з продукування ідей щодо цих просторів. Учасники пропонували використовувати ці об’єкти як навчальні заклади у різних напрямах: екоосвіта, літературні, художні і театральні студії. Виникла навіть ідея провести Чехов-квест у маєтку Линтварьових, оскільки він пов’язаний з життям А. Чехова та його родини, в тому числі і його брата Миколи, який написав там багато картин і там помер. Це можуть бути локації, пов’язані з різними напрямками роботи самого Антона Чехова і членів його родини. І навіть пропонували посадити вишневий сад з іменними деревами. Також було б цікаво проводити тут театральні перформенси із «зануренням» у чеховську атмосферу, народжувати щось на кшталт імерсивного театру. А ще – вернісажі, пленери, виставки флористів тощо.

На розвиток Кияниці Сумська область виділяє гроші на консервацію будівлі і веде переговори з китайськими інвесторами щодо перетворення маєтку на мистецьку навчальну базу. Керівник апарату Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький розповів учасникам, що в одному із селищ планують провести етнофестиваль і будуть подаватися з цим проектом до Креативної Європи.

Приємним бонусом для них також була екскурсія Театром імені М.С. Щепкіна від директора Миколи Юдіна.

Дякуємо Володимиру Нянькіну  за пропозицію провести цей семінар, за чудову організацію, за фестиваль та за рух вперед!  Дякуємо всім за СПІЛКУвання та чекаємо нових звершень від учасників Семінару (їх імена можна прочитати тут)! А НСТДУ вже готується зустрічати завлітів у Києві!!!

 

Учасники Семінару разом з трупою Івано-Франківського театру, яка грала “Солодку Дарусю” під час “Чеховфесту”