Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Міжнародний фестиваль «Парк мистецтв». Мистецтво джазу в Бучі

Одним з наймасштабніших мистецьких проектів осені, що відбувся на київщині, став міжнародний фестиваль «Парк мистецтв» в Бучі (проект-переможець конкурсу культурно-мистецьких проектів «Малі міста – великі враження»  2019 року від Міністерства культури України).

Автор ідеї – Голова НСТДУ, народний артист України Богдан Струтинський: «Історично так склалося, що в Бучі було дуже багато митців, які писали музику. Тому ми зрозуміли, що така ідея, як «Парк мистецтв», може стати певним символом міста, а Буча – містечком фестивалів. Тему джазу обрали, оскільки джаз – музика вільних людей і Україні дуже потрібне це відчуття свободи».

4-5 жовтня під відкритим небом Бучанського міського парку зібралося понад 3 000 відвідувачів, аби зустріти золоту осінь з мотивами джазу. Анонсована програма була розрахована на смаки найвибагливіших поціновувачів та гурманів. П’ять майданчиків пропонували розважальну, мистецьку і освітню програми. Про кожну з них окремо.

Дитячій локації фестивалю було присвячено чи не найбільшу увагу: майстер-класи гри на всіх видах африканських барабанів, майстер-класи з живопису, сімейні квести та спортивні змагання, виступ ілюзіоністів та інклюзивна зона для дітей.

Гуляючи парком, жоден відвідувач не оминув АРТ-локації, яка презентувала одразу три цікавих тематичних проекти і стала чи не основною локацією для селфі:

  • виставкова експозиція «Jass Faces| Обличчя історії джазу» представила історії 20-ти знакових джазових музикантів: Луї Армстронга, Дюка Елінгтона, Елли Фіцджеральд, Бенні Ґудмена, Біллі Голідея, Чарлі Паркера, Діззі Ґіллеспі, Джанго Рейнхардта, Дейва Брубека, Чета Бейкера, Майлза Девіса, Телоніуса Монка, Джона Колтрейна, Макса Роуча, Чарльза Мінгуса та ін.
  • виставка тематичних скульптур від Бучанських майстрів, зокрема презентація гіпсової скульптури «Музикант», створеної учасником багатьох міжнародних скульптурних проектів Олексієм Золотарьовим: «Якщо скульптура приживеться, є ідея зробити її з більш надійного матеріалу, з бронзи»;
  • плакатний проект Андрія та Оксани Будників «Українська музика: класика, джаз, фолк, поп та рок» – 30 рефлексій на відомі українські пісні різних жанрів з QR-кодом, який за допомогою смартфона давав посилання на статтю чи саму музичну композицію, представлену плакатом.

Найбільшу кількість гостей «Парку мистецтв» зустрів майданчик Літнього театру. 4 жовтня переаншлаг зібрав гала-концерт артистів Київського національного академічного театру оперети. Несподіванкою для гостей вечора став вихід на сцену кращого джазового співака Великобританії, вокаліста-віртуоза Клівленда Воткіса, що вперше завітав до України.

5 жовтня, він же день другий фесту, став його яскравою кульмінацією! Саме в суботу відбулися найочікуваніші концерти хедлайнерів фестивалю: читка вибраної поезії в авторському виконанні українського письменника Сергія Жадана у супроводі ліричної імпровізації джазового піаніста Олексія Боголюбова та двогодинна сольна програма «Vocal suite» від Клівленда Воткіса наживо.

«Джазовий фестиваль у невеликому містечку – це дуже здорово! Чим більше буде культурних ініціатив у малих містах, тим краще. Тому що у нас культурне життя переважно конденсується у великих містах, а натомість в малих містах є велика кількість людей, які потребують концертів, фестивалів, літературних презентацій. Тому, коли до мене звернулися організатори, я одразу погодився»,Сергій Жадан.

«Коли ми подорожуємо світом, бачимо, що джаз існує в різних куточках. Де б він не звучав – це завжди буде місцем зосередження демократії. Джаз – найбільш демократичне мистецтво, як і в принципі, музика загалом»,Клівленд Воткіс.

НСТДУ дякує: 

Уряду України та Міністерству культури України за проект «Малі міста – великі враження» – можливість робити культурні проекти, які стимулюють розвиток малих міст.

Команді та експертам програми Малі міста – великі враження та особисто Ірині Френкель за допомогу на всіх етапах втілення проекту.

Бучанській міській раді та особисто міському голові Анатолію Федоруку – за партнерство, розуміння важливості таких проектів та неповторну атмосферу вашого міста.

Усій команді Київського національного академічного театру оперети – за потужний наповнений емоціями Гранд-концерт, злагоджену творчу роботу.

Кураторам всіх програм та локацій.

За відгуками людей, джаз та осінь – це найкраще поєднання для Бучі!

Давайте створювати креативні простори маленьких міст разом!

Включайтеся у #СПІЛКУвання!

Фото: Ira Marconi