Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Культурна мапа
Бердянськ
Міжнародний багатожанровий фестиваль-конкурс мистецтв «Чарівні мелодії»

Фестиваль-конкурс зазвичай проходить у місті Бердянськ у міському Палаці культури ім. Т.Г. Шевченка Бердянської Міської Ради. IV Міжнародний багатожанровий фестиваль-конкурс мистецтв «Чарівні мелодії» 2020 року відбудеться дистанційно (у зв’язку з пандемією коронавірусу в Україні та оголошенням карантину).

Мета: підтримка творчих ініціатив талановитої молоді України, популяризація українського музичного, образотворчого, хореографічного та театрального мистецтва, виявлення талановитої молоді, збагачення та розвиток традицій мистецтв культури, об’єднання спільних видів мистецтв на основі сучасних творчих проектів, що дає розкриття творчих здібностей молоді,  зміцнення міжнародних зв’язків між колективами та окремими виконавцями, обмін досвідом у системі естетичного виховання дітей та молоді. Організатор: центр мистецтва і культури “Чарівні мелодії”.

Дати проведення: 12-14 червня 2020
e-mail: charivnimelodii2gmail.com

Дніпро
Фестиваль української драматургії «ДНІПРО.ТЕАТР.UA»

Фестиваль започатковано у рамках Програми «Культурна столиця» мера Бориса Філатова у Дніпрі.

Автором ідеї та організатором форуму, за підтримки міської влади, виступила директор Дніпровського міського телевізійного театру Ольга Волошина. На базі цього театру пройшов Фестиваль.

Ідея Фестивалю – презентація національної драматургії.

Дати проведення: 13-18 травня 2018

Запоріжжя
Всеукраїнський фестиваль «Лялькова веселка»

Всеукраїнський фестиваль театрів ляльок «Лялькова веселка» проходить раз на два роки у Запоріжжі.  Мета фестивалю – популяризація і пропаганда кращих досягнень сучасного мистецтва театру ляльок (засновники – Департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації та КЗ«Запорізький обласний театр ляльок» Запорізької обласної ради). До участі у фестивалі запрошуються обласні, міські та інші професійні театри ляльок України різної форми власності. У жовтні 2018 фестиваль відбудеться в п’яте. 
Дати проведення:
1-5 жовтня 2018

Всеукраїнський фестиваль «Золота Хортиця»

Заснований у 2005 році і проводиться раз на два роки.

Засновниками є Управління культури та мистецтв Запорізької міської Ради та Запорізький муніципальний театр-лабораторія «Ві».

Кожного разу фестиваль обирає новий напрям руху – у 2005 році він був присвячений малим (камерним) формам; у 2006 році – етновитокам театрального мистецтва; у 2007 році «Курбас-Інтрфест» – новатору українського театру; у 2010 році – це був фестиваль сучасного театру і кіно; у 2015 році – відбувся під гаслом фестивалю моновистав. 2017 року –  відкритий фестиваль Альтернативного українського театру.

Дати проведення: вересень 2018

 

Івано-Франківськ
Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва «Porto Franko»

Міжнародний щорічний фестиваль сучасного мистецтва, започаткований 2010 року молодими українськими митцями в Івано-Франківську.

З дня свого заснування PORTO FRANKO став гостинним мистецьким портом для більш як 1000 музикантів, художників, танцюристів, перформерів, письменників та театральних груп з України, Польщі, Росії, Австрії, Німеччини, Франції, Нідерландів, Бельгії, Швейцарії, Іспанії, Ірану, Китаю, Ізраїлю, Литви, Японії. Мета – створення та репрезентація унікальних перформансів, що вступають у діалог із місцевою публікою та унікальними архітектурними локаціями.

Дати проведення: 13-17 червня 2018

Міжнародний фестиваль «Карпатський простір»

«Carpathian Space» – масштабний міжнародний проект, який об’єднує країни Карпатського регіону не лише за територіальною ознакою, а й через мистецтво. 

Вже вчетверте Івано-Франківськ опиниться в епіцентрі «Карпатського простору» – адже саме це місто має потенціал перетворитися в український Давос: елітарний простір для зустрічей політичного естеблішменту та провідних мистеців України та Європи. Фестиваль ставить перед собою амбітне завдання представити Івано-Франківськ передусім як цілісний потужний інфраструктурний комплекс, який може стати територією зустрічей людей різних сфер інтересів, а також різних країн і націй.

«Мистецтво єднає світ!» – із таким гаслом художній керівник Національної оперети Богдан Струтинський звернувся до української та зарубіжної мистецької спільноти у січні 2016 року. Його ініціативу підтримали митці та представники дипломатичних кіл із десяти країн. Творчі та мистецькі колективи з цих країн прибули до Івано-Франківська і в травні 2016 року вперше відбувся Міжнародний мистецький фестиваль країн Карпатського регіону.

Кожного року фестиваль розширює свої кордони! Минулорічний «Карпатський простір» об’єднав 18 країн-учасниць: Україну, Грузію, Польщу, Азербайджан, Болгарію, Угорщину, Молдову, Швейцарію, Австрію, Литву, Латвію, Естонію, Францію, Мексику, Білорусь, Словаччину, Румунію, Чехію.

Фолк, етно, рок, класична музика, театр і кіно, візуальні мистецтва, розмаїття народних промислів, кулінарні презентації та дегустації вина, спортивні події, тощо. Чимало мистецьких акцій створено спеціально до фестивалю і буде вперше представлено в Івано-Франківську.

Дати проведення: 3-5 травня 2019 року

Кам`янське
Міжнародний фестиваль «Класика сьогодні»

На початку 90-х рр.., коли сучасна драматургія була ще не в змозі усвідомити і виразити глобальні зміни у світогляді колишніх радянських людей, багато театрів стали звертатися до класичної спадщини, знаходячи там потужну духовну основу.

Ідея провести фестиваль спектаклів, поставлених за класичної драматургії, розробка його концепції, цілей і завдань, належала художньому керівникові театру Сергію Чулкову і завідувачу літературною частиною Людмилі Костенко.

Вперше фестиваль, в якому взяли участь театри із Дніпропетровська (нині – м. Дніпро), Кривого Рогу, Запоріжжя, пройшов в 1993 році. Спектаклі гостей викликали захоплений відгук дніпродзержинців. Перший досвід надихнув організаторів. Було прийнято рішення зробити фестиваль постійно діючим і проводити його один раз на два-три роки.

Вже в 1995 році фестиваль набув статусу всеукраїнського.
У 1997 році Постановою Кабінету Міністрів України фестиваль визнано державним. З 1999 року він став міжнародним. На відміну від багатьох інших фестивалів, «Класика сьогодні» з самого початку носить конкурсний характер. Міжнародне журі, до складу якого входять провідні театрознавці, режисери, актори, визначає кращі: виставу, режисуру, головні жіночу та чоловічу ролі, жіночу та чоловічу ролі другого плану, молодих актрису і актора фестивалю. Після показу учасники вистави (за їх бажанням) зустрічаються з членами журі, їх творча робота отримує професійну оцінку. У рамках фестивалю відбуваються конференції, семінари, майстер-класи, виставки, здійснюються інші творчі проекти.

Переможцям у номінаціях вручаються дипломи, цінні подарунки та статуетка – символ фестивалю, створена відомим дніпродзержинським скульптором Гарником Хачатряном.

Мета фестивалю – пропаганда драматичних творів світової класики, виховання молодого покоління глядачів на зразках класичної драматургії.

Засновник фестивалю Академічний музично-драматичний театр ім. Лесі Українки м. Кам`янське.

Дати проведення: 17-24 травня 2019

Кам'янець-Подiльськ
Театральний фестиваль «Комора»

Відкритий театральний фестиваль «Комора» проводиться в місті Кам’янець-Подільський. Фестиваль відбувається кожного року в другій половині жовтня. Географія учасників за 3 роки існування охоплює всі регіони України, а в минулому році долучилися також учасники з Польщі.
В рамках фестивалю проводяться майстер класи різного спрямування: акторська майстерність, сценічна пластика, сценічна мова, хореографія, пісочна анімація, енкаустика і т.д.
До участі запрошуються театри незалежно від їх статусу: театри-студії, студентські театри профільних вузів, незалежні професійні театри, народні театри, академічні театри, а також незалежно від жанру, в якому вони працюють. 2018 року вперше до участі запрошують вуличні театри.
Дати проведення: 18-21 жовтня 2018
e-mail: komorafest@gmail.com