Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Культурна мапа
Бердянськ
Міжнародний багатожанровий фестиваль-конкурс мистецтв «Чарівні мелодії»

Фестиваль-конкурс зазвичай проходить у місті Бердянськ у міському Палаці культури ім. Т.Г. Шевченка Бердянської Міської Ради.

Мета: підтримка творчих ініціатив талановитої молоді України, популяризація українського музичного, образотворчого, хореографічного та театрального мистецтва, виявлення талановитої молоді, збагачення та розвиток традицій мистецтв культури, об’єднання спільних видів мистецтв на основі сучасних творчих проектів, що дає розкриття творчих здібностей молоді,  зміцнення міжнародних зв’язків між колективами та окремими виконавцями, обмін досвідом у системі естетичного виховання дітей та молоді.

Організатор: центр мистецтва і культури “Чарівні мелодії”.

Дати проведення: 08-10 травня 2021
e-mail: charivnimelodii2@gmail.com

Вінниця
Міжнародний фестиваль театрів ляльок «Подільська лялька»

Міжнародний фестиваль театрів ляльок «Подільська лялька» є конкурсом-фестивалем театрів ляльок, який проводиться регулярно один раз на два роки як плановий комплексний захід Міністерства культури України. Організатором Фестивалю є Вінницький академічний обласний театр ляльок.
Головна мета Фестивалю – активізація розвитку мистецтва театру ляльок, пропаганда та збереження кращих зразків всесвітньої і української класики мистецтва театру ляльок; національних традицій; популяризація сучасного мистецтва театру ляльок серед широких верств суспільства, нових напрямів в сучасному мистецтві театру ляльок; культурного і естетичного виховання підростаючого покоління на кращих зразках світового і національного мистецтва.

Дніпро
Фестиваль театрів ляльок «Дніпро Паппет Фест»


Міжнародний фестиваль лялькових театрів «Дніпро Паппет Фест» проходить у місті Дніпрі.
Раніше глядачу доводилося подивитися за три-чотири дні десять-дванадцять вистав.Організатори вирішили, що буде краще, аби фестиваль проходив протягом усього театрального сезону і раз на місяць, побачивши логотипи «Дніпро Паппет Фест» або «Культурна столиця», глядач міг вибрати вистави і зрозуміти, що буде цікаво, щоб обов’язково на них сходити і подивитися.

Однією з особливостей фестивалю 2019-2020 також стало те, що вистави здебільшого орієнтовані на дорослого глядача і лише дві для сімейного перегляду.

Фестиваль-конкурс «Січеславна»


«Січеславна» – це традиційний фестиваль-конкурс на здобуття вищої театральної нагороди Придніпров’я, якому вже 29 років. Його головна особливість: театри грають у себе вдома, на своїх звичних сценах, а члени журі приїжджають до них, щоб оцінити гру акторів, режисуру, хореографію і сценографію.

Фестиваль української драматургії «ДНІПРО.ТЕАТР.UA»

Фестиваль започатковано у рамках Програми «Культурна столиця» мера Бориса Філатова у Дніпрі.

Автором ідеї та організатором форуму, за підтримки міської влади, виступила директор Дніпровського міського телевізійного театру Ольга Волошина. На базі цього театру пройшов Фестиваль.

Ідея Фестивалю – презентація національної драматургії.

Дати проведення: 7-3 червня 2019

Житомир
Всеукраїнський фестиваль театрів «Світ ляльок»

До Всеукраїнського фестивалю театрів «Світ ляльок» приєднуються колективи з різних куточків України. Дійство «Світ ляльок» традиційно проводиться раз на три роки в місті Житомир на базі академічного обласного театру ляльок.
Був заснований як фестиваль авторських та аматорських театрів.
Метою Фестивалю є популяризація творчих досягнень українського та зарубіжного театрального мистецтва, активізація творчого обміну з іншими областями України та зарубіжжям, естетичне виховання дітей засобами театрального мистецтва.

Дати проведення: 23-27 квітня, 2018.

Запоріжжя
Всеукраїнський фестиваль «Лялькова веселка»

Всеукраїнський фестиваль театрів ляльок «Лялькова веселка» проходить раз на два роки у Запоріжжі.  Мета фестивалю – популяризація і пропаганда кращих досягнень сучасного мистецтва театру ляльок (засновники – Департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації та КЗ«Запорізький обласний театр ляльок» Запорізької обласної ради). До участі у фестивалі запрошуються обласні, міські та інші професійні театри ляльок України різної форми власності. У жовтні 2018 фестиваль відбувся в п’яте. 2020 року через пандемію фестиваль не проводився.
Дати проведення:
1-5 жовтня 2018

Всеукраїнський фестиваль театрів-лабораторій VIEfest

У 2005 році був заснований і проводився раз на два роки Всеукраїнський фестиваль «Золота Хортиця». Засновниками є Управління культури та мистецтв Запорізької міської Ради та Запорізький муніципальний театр-лабораторія «Ві».

Кожного разу фестиваль обирає новий напрям руху – у 2005 році він був присвячений малим (камерним) формам; у 2006 році – етновитокам театрального мистецтва; у 2007 році «Курбас-Інтрфест» – новатору українського театру; у 2010 році – це був фестиваль сучасного театру і кіно; у 2015 році – відбувся під гаслом фестивалю моновистав. 2017 року –  відкритий фестиваль Альтернативного українського театру.

у 2019 році фестиваль змінив назву на Всеукраїнський фестиваль театрів-лабораторій VIEfest.