Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
VIII з’їзд Національної спілки театральних діячів України!

1 листопада 2021 року відбувся VIII з’їзд Національної спілки театральних діячів України. До Будинку Актора в Києві приїхали члени й делегати з восьми обласних та міжобласних відділень Спілки з усієї країни. Щоб дотриматися всіх карантинних норм, при вході була організована перевірка сертифікатів на вакцинацію та проведення експрес-тестів.

У фокусі програми з’їзду — аналіз діяльності організації за 2017-2021 роки. Голова Спілки Богдан Струтинський презентував розгорнутий звіт щодо ключових досягнень та принципових змін у діяльності організації.

У ці роки Спілка почала реалізацію популярних нині сезонних шкіл, серед яких лабораторії, майстер-класи та мережі інших освітніх заходів для театральних практиків України, було започатковано фестиваль-премію «ГРА», відремонтовано Будинок ветеранів сцени імені Наталії Ужвій тощо. Та головне, саме впродовж цих років зросла довіра до НСТДУ як до прогресивної театральної організації, що прагне розвитку сектору, сприяє його інтернаціоналізації, поширенню міжгалузевих та кроссекторальних ініціатив з перформативною складовою.

Серед виступаючих був перший заступник Міністра культури та інформаційної політики України, Ростислав Карандєєв та керівники міжобласних та обласних відділень, які звернули особливу увагу на втрати театрів під час локдаунів. Один із найавторитетніших делегатів, голова Донецького міжобласного відділення НСТДУ Петро Ончул, поділився своїми переживаннями щодо ситуації у театрах на сході країни.

Також 1 листопада відбулися вибори Голови НСТДУ. Всі присутні члени й членкині, делегати й делегатки одноголосно підтримали кандидатуру чинного Голови спілки, тож наступні пять років НСТДУ очолюватиме український театральний режисер, педагог та продюсер, директор — художній керівник Київського національного академічного театру оперети, народний артист України Богдан Струтинський.

Після проведення голосування присутні прийняли нову редакцію Статуту організації. Зміни, перш за все, пов’язані зі спрощенням документообігу та оптимізацією роботи НСТДУ. Всі голоси «за», «проти» та «утримались» відповідально рахувала лічильна комісія.

Також було обрано ревізійну комісію у складі: Андрій Білоус (голова), Ігор Подолянець та Армен Калоян.

Ми дуже вдячні кожному й кожній, хто зміг долучитися до прийняття важливих рішень, від яких неабияк залежатиме і діяльність НСТДУ, і розвиток українського театрального сектору в найближчі роки.