Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Стратегічна сесія НСТДУ 2023

Два дні насиченої роботи, бурхливих обговорень, переосмислень та відкриттів – 26 та 27 червня відбулася стратегічна сесія з розробки театральної політики, ініційована та організована Національною спілкою театральних діячів України у співпраці з Міністерство культури та інформаційної політики України.

До участі були запрошені представники стейкхолдерів сфери: керівники державних, обласних та муніципальних театрів, недержавного театрального сектору, закладів освіти, інституцій і органів влади, з якими взаємодіють театри (департаменти культури, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти , МКІП, Ukrainian Institute – Український інститут).

Заступниця міністра культури та інформаційної політики Галина Григоренко відзначила важливість цієї ініціативи НСТДУ, а Голова НСТДУ Богдан Струтинський наголосив на необхідності мапування проблем і проговорення можливих сценаріїв їх вирішення.

Головним завданням сесії була консолідація стейкхолдерів для спільного формування та реалізації театральної політики. Тож протягом двох днів під керівництвом фасилітатора Віктора Артеменка ми встигли:

  • Обговорити попередні спроби впливати на розробку політики;
  • Детальніше ознайомитись із підходами до формування політики;
  • Зрозуміти чому і як взаємодіють стейкхолдери сфери;
  • Сформувати спільний порядок денний.

Ці два дні ми спілкувалися, сперечалися, говорили, слухали і вчилися. Результатом видимим стало формування порядку денного з п’яти важливих для всіх пунктів:

  • Переосмислення цінності театру для самого театру, для держави і для суспільства
  • Відновлення роботи на деокупованих територіях
  • Підтримка (інституційна та ресурсна) незалежних митців та організацій
  • Переосмислення умов та оплати праці та інфраструктури
  • Запуск нових механізмів фінансування

Учасники/ці синхронізували очікування від спільної роботи та обговорили попередній досвід у формуванні театральної політики, ознайомились із елементами циклу публічної політики, описали стейкхолдерів сфери, окреслили їхні ролі, інтереси та впливи, обговорили (не) працюючі та бажані механізми зворотного зв’язку між стейкхолдерами.

Учасники/ці детальніше ознайомились з поняттям порядку денного для формування політики та в менших групах окреслили бажаний та наявний порядки денні, обговорили як громадяни і держава бачать театр, а також обговорили бажане розуміння театру іншими зацікавленими сторонам, обговорили та сформулювали проблеми, які має вирішити державна театральна політика,  обговорили план на 3-6-12 місяців для формування нового порядку денного та вирішення проблем політики.

Усі, оцінивши результат і процес, яким вони йшли до нього визнали, що порядок денний потребує більш чіткого формулювання і доопрацювання, але всі готові працювати на його реалізацію. Тож попереду ще багато роботи, в тому числі – консультації зі спеціалістами та стейкхолдерами.

Дякуємо усім учасникам за плідну роботу і готовність вкладати свої ресурси у розбудову українського театру, Віктору Артеменку за те, що був професійним та дбайливим провідником на цьому шляху. Дякуємо МКІП в особі Галини Григоренко та Ірини Чужинової за включеність і співпрацю. І велика подяка Музею історії Києва та його очільниці Діані Поповій за гостинність та комфортні умови для стратегування.

Документ з фіналізованими напрацюваннями за посиланням.

Фото – Артем Галкін