Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Результати XXVI Всеукраїнського конкурсу професійних читців імені Лесі Українки. 2022

З 15 вересня по 22 листопада 2022 року відбувся XXVI Всеукраїнський конкурс професійних читців імені Лесі Українки. З огляду на військовий стан, організатори (НСТДУ та Волинський обласний театр ляльок) вирішили провести конкурс в онлайн форматі.
Для участі в конкурсі необхідно було до 1 листопада заповнити анкету-заявку та надати відеозапис виконання одного з творів Лесі Українки. Брати участь у ньому мали право як професійні актори театрів та концертних організацій віком до 35 років, так і студенти вищих навчальних закладів культури та мистецтв віком від 16 років.
Всього було отримано 39 заявок, до участі у конкурсі допущено 38.
Серед учасників були студенти та актори з Києва, Луцька, Дніпра, Запоріжжя, Харкова, Маріуполя, Сум та Івано-Франківська.
Усі відеозаписи учасників розміщені у загальному доступі на YouTube каналі Спілки.

Члени журі, що оцінювали виступи учасників за переглядом відео:

☑ Тарас Жирко – актор Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, актор театру і кіно, театральний режисер, народний артист України, лауреат Премії ім. І. Котляревського (1995). Голова  журі.
☑  Данило Поштарук – театрознавець, режисер, актор, заслужений діяч мистецтв України.
☑  Лариса Брюховецька – головна редакторка журналу «Кіно – Театр», заслужена працівниця культури України.
☑  Альбіна Сотникова – актриса Національного академічного драматичного театру імені Марії Заньковецької, доцентка кафедри театрознавства та акторської майстерності факультету культури та мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка, народна артистка України.
☑ Юрій Чеков – відповідальний секретар Львівського міжобласного відділення НСТДУ, заслужений діяч мистецтв України.

Також було оголошено глядацьке голосування, в якому безперечною лідеркою стала Христина Коркуна, студентка Приватного закладу вищої освіти «Академія кіно та нових медіа». Її відео з виконанням вірша Лесі Українки «Мріє, не зрадь! Я так довго до тебе тужила…» на момент закриття голосування набрало 1 340 та 251 лайк.
За загальним підрахунком балів членів журі переможцями XXVI Всеукраїнського конкурсу професійних читців і мені Лесі Українки стали:

🏆 Гран-Прі – Максим Філіппов, актор Донецького академічного обласного драматичного театру (76 балів). Четверо з п’яти членів журі поставили Максиму найвищий бал.
🥇 Перша премія – Юлія Вишнякова, студентка Київського університету культури (60 балів)
🥈 Друга премія – Антон Гусак, студент Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського (53 бали)
🥉 Третя премія – Ілля Сазонов, студент Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського (52 бали)

Спеціальними відзнаками за рішенням членів журі нагороджені:
🔶 Відзнакою Луцької міської ради – Катерина Шевченко, студентка Київського національного університету культури і мистецтв;
🔶 Відзнакою голови журі Тараса Жирка – Вікторія Ванджура, студентка Київського національного університету культури і мистецтв;
🔶 Відзнакою редакції журналу «Кіно-Театр» – Євгенія Хомицька, студентка Харківської державної академії культури;
🔶 Відзнакою члена журі Юрія Чекова – Анастасія Біленька, Харківська державна академія культури.
🔶 Відзнакою члена журі Данила Поштарука – Діана Вдовиця, Луганська державна академія культури і мистецтв.

І незважаючи на те, що конкурс був онлайн, частина переможниць змогли отримати дипломи з рук голови журі Тараса Жирка. Це відбулося після показу у Києві прем’єри вистави «Старосвітські дідичі» у Центрі ім. Леся Курбаса. До її постановки причетні 2 члени журі Всеукраїнського конкурсу професійних читців ім. Лесі Українки: голова журі Тарас Жирко є режисером-постановником, а одну з ролей зіграв Юрій Чеков.
Ми запросили переможниць конкурсу, які мешкають у Києві, і після прем’єрних оплесків Тарас Жирко вручив дипломи Юлії Вишняковій (І премія), Катерині Шевченко (відзнака Луцької міської ради) та Діані Вдовиці (відзнакою члена журі Данила Поштарука).

Вітаємо переможців! Дякуємо постійним членам журі за небайдужість і вірність конкурсу та Волинському академічному обласному театру ляльок за важливий внесок в організацію конкурсу!

Конкурс відбувся за підтримки: Волинської обласної ради; Управління культури, з питань релігії та національностей Волинської облдержадміністрації; Луцької міської ради.