Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Резиденція для режисерів “Досвід майстра” (2024)

Запрошуємо режисерів-початківців взяти участь у

Резиденції для режисерів «Досвід майстра»

НСТДУ продовжує низку режисерських резиденцій, в рамках яких режисери-початківці матимуть змогу пройти шлях постановки вистави (від застільного періоду до прем’єри) поряд із досвідченими майстрами.

Цього року резиденція відбудеться на базі Національного драматичного театру імені Марії Заньковецької, де учасники зможуть пройти шлях постановки вистави разом з Оксаною Дмітрієвою.

Термін проведення: з 14 березня по травень 2024 р.

Місце проведення: м. Львів, Національний драматичний театр імені Марії Заньковецької (вул. Лесі Українки, 1).

Метою та основним завданням Резиденції є знайомство з авторськими методами роботи відомої української режисерки Оксани Дмітрієвої, підвищення професійної майстерності режисерів-початківців.

В рамках Резиденції передбачено:

  • Три п’ятиденні сесії у Національному драматичному театрі імені Марії Заньковецької: початок роботи над постановкою (застільний період), вихід на сцену (робота у вигородках над розведенням сцен), передпрем’єрний та прем’єрний період;
  • Присутність на репетиціях, спостереження за роботою з акторами, співпраця з художником, спілкування з цехами театру, дотичними до випуску вистави;
  • Обговорення репетиційного процесу з режисеркою-постановницею, особливостей інтерпретації тексту, музичного оформлення, звукової та світлової партитури вистави.

Ви зможете спостерігати за роботою Оксани Дмітрієвої, взяти участь у репетиційному процесі, обговорювати методи, поставити тисячу запитань «чому?», «як?» і «для чого?». І головне – ви будете не тільки спостерігати за театром, а й театр за вами, і, можливо, резиденція стане вашим першим кроком на шляху до тривалої співпраці.

Оксана Дмітрієва – українська режисерка театру ляльок, головна режисерка Харківського академічного театру ляльок імені В. А. Афанасьєва, доцентка кафедри майстерності актора та режисури театру анімації Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського, заслужена артистка АР Крим, лавреатка Премії кабінету міністрів України імені Лесі Українки та Премії ім. Леся Курбаса.

БУДЕ ВІДІБРАНО 3 УЧАСНИКА!

КРИТЕРІЇ ВІДБОРУ:

  • мистецька освіта або навчання у мистецькому закладі;
  • досвід практичної роботи (участь у постановках, театральних заходах, майстер–класах);
  • членство в НСТДУ обов’язкове.

Умови участі: участь у заході безкоштовна; проїзд та харчування учасників здійснюється за власний рахунок; проживання – за рахунок НСТДУ.

Останній термін подання заявок – 23 лютого 2024 року (дедлайн – 18:00).

Склад учасників буде оголошено після 26 лютого 2024 року.

Для участі у РЕЗИДЕНЦІЇ необхідно заповнити анкету-заявку: https://forms.gle/Ne4NXdyMtnMC48ZcA

Контактна особа: Ольга Байбак (044 279 65 49)

Як стати членом/членкинею Спілки (НСТДУ) ознайомитися