Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Підсумки ЛІТНЬОЇ ШКОЛИ акторської та режисерської майстерності НСТДУ в БУЧІ.

З 28 по 31 серпня 2018 р. в м. Буча відбулася Літня школа акторської та режисерської майстерності в рамках проекту «Сезонні школи», започаткованого Національною спілкою театральних діячів України (ініціатор проекту – голова НСТДУ Богдан Струтинський; куратор акторсько-режисерських шкіл Стас Жирков).

Метою і завданням школи було знайомство учасників з методами роботи представників різних режисерських та акторських шкіл. За конкурсним відбором, який тривав протягом червня, з 61 претендента з різних регіонів України було обрано 16 акторів та 4 режисери.

Протягом 4-х днів, з 28 по 31 серпня, на базі Бучанського літнього театру 5 тренерів з акторської та режисерської майстерності провели практичні тренажі і майстер-класи для учасників школи.

Відкривали заняття представники Харківської театральної школи, справжні перформери, тренери Артем Вусик – засновник та актор театру «Прекрасные цветы» та Ніна Хижна – акторка і хореограф, учасниця незалежних театральних і перформативних проектів. Тренажі були присвячені прийомам пластичного театру. Артем та Ніна випробовували учасників всіма можливими способами, практикуючи роботу з тілом та його пластичною виразністю: “Коли ви втомилися, ви стали цікавіше реагувати” – зауважила Ніна під час занять.

Другий день пройшов під гаслом «тиша та гармонія». Атмосферу на майданчику створював майстер сцени (як охарактеризували його самі учасники) Олег Стефан –  актор Львівського театру ім. Л. Курбаса, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка. Відомий своєю унікальною методикою психо-фізичних тренінгів майстер вчив акторів працювати в режимі «максимум дії та звуку», застосовуючи при цьому мінімум слів.

Наступного, третього дня, свої правила на майданчику диктувала Роза Саркісян – головний режисер Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва, переможниця конкурсу Британської ради в Україні «Talking the  Stage». Особливу увагу тренер акцентувала на постдокументальному театрі і перформансі. Експерименти, імпровізації, злам шаблонів та море енергії: «Актор – це не космос, не любов, актор – це дія. Найкращі актори на сцені не живуть, вони абсолютно свідомі того, що роблять».

В останній день занять учасники зустрілися з Тамарою Труновою – київським театральним режисером-постановником, лауреатом театральної премії «Київська Пектораль 2012». Знайомство Тамари з учасниками розпочалося з гучних оплесків на адресу режисера з нагоди проходження до фіналу Всеукраїнського Фестивалю-Премії «ГРА» одразу двох її вистав. До речі, саме 28 серпня всі учасники школи стали гостями урочистої церемонії оголошення шорт-листа Всеукраїнського Фестивалю-Премії «ГРА».

Знайомство режисер почала з того, що запитала про враження від багажу знань, отриманих у Бучі за попередні дні. Ідентифікуючи портрет та сутність кожного з акторів та режисерів-учасників, Тамара змоделювала індивідуальне творче завдання для кожного. Практичні тренажі доповнив сюрприз – майстер-клас і вправи «для голови і тіла», які вчили бути спостережливим, зчитувати партнера, робота зі звуком від Ірини Лазер, викладача сценічної мови Київського університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого.

За 4 дні наші учасники настільки здружилися, що назвали себе бучанським театром “НеСТиДно” – так вони жартома розшифрували абревіатуру НСТД 🙂

НСТДУ дякує за всебічне сприяння в організації школи акторської та режисерської майстерності  Бучанській міській раді і особисто Бучанському міському голові Анатолію Федоруку, а також відділу культури та спорту.

Щира подяка всім тренерам цьогорічної школи, зокрема Артему Вусику, Ніні Хижній, Олегу Стефану, Розі Саркісян і Тамарі Трунова, які стали не лише професійними наставниками, а й справжніми друзями для наших учасників. Дякуємо ВАМ за енергію, атмосферу і, що найважливіше, вагомий багаж теоретичних і практичних знань! Учасники натхненні і заряджені, про що свідчать їхні щирі відгуки і враження нижче.

Дякуємо всім за активну роботу! Долучайтеся до СПІЛКування!