Дати: 23 березня – 5 квітня 2023 року
Місце проведення: м. Київ, Київська опера (вул. Межигірська, 2)
ДЛЯ КОГО:
Професійні актори, студенти, які здобувають акторську спеціальність, актори-аматори, які мають досвід роботи у постановках.
ХТО ПРОВОДИТЬ:
Аріан Мнушкін та 15 акторів паризького Театру дю Солей.
Аріан Мнушкін – французька режисерка, яка у 1964 році заснувала авангардний сценічний ансамбль Théâtre du Soleil. Є першою лавреаткою Премії Європи (1987), Премії Мольєра (2000, 2010, 2018), Премії Ібсена (2009), Премії Гете (2017) та інших.
Заснований на принципах кооперативу, Театр дю Солей об’єднує близько сотні людей різних професій. Це театр-школа, орієнтований на молодь, важливим тут є навчання молодих членів колективу та навчання молодих глядачів, які постійно поповнюють аудиторію театру. З кожною новою роботою інтернаціональна трупа оновлюється приблизно на третину завдяки навчальним курсам, які проводить Аріан Мнушкін. Театр дю Солей часто називають політичним театром, оскільки його постановки піднімають актуальні соціально-політичні питання. Режисерський метод Аріан Мнушкін ґрунтується на засадах фізичного театру та імпровізації.
Театр дю Солей – це не тільки школа для акторів, а й школа життя, де театр не може існувати поза суспільством і наголошує на відповідальності кожного у цьому світі.
Детальніше про театр читайте тут: https://www.theatre-du-soleil.fr/fr/
Кочова школа виникла від бажання Аріан і трупи театру поділитися власним досвідом. Школа була заснована у 2014 році. Команда Школи (Аріан та 15 акторів театру) відвідували Чилі, Швецію, Великобританію, Індію тощо.
Детальніше про Кочову школу дивіться тут: https://www.theatre-du-soleil.fr/fr/autour/la-transmission/pages/l-ecole-nomade-286
У ПРОГРАМІ ШКОЛИ:
У роботі з учасниками Кочової школи Аріан Мнушкін використовує методики, розроблені нею та її трупою під час роботи над постановками Театру дю Солей:
– музичні вправи хору, які вдосконалюють навички імітації. Керівник хору (корифей) з трупи дю Солей (або обраний з числа стажерів) керує хором з 10-16 осіб на сцені. Хор наслідує, переймає та намагається передати внутрішній стан корифея;
– імпровізації на теми, запропоновані Аріан Мнушкін та акторами, у супроводі музики з класичного або сучасного репертуару;
– робота з різними театральними масками (Topeng (Балі), Kyogen (Японія), Commedia dell’Arte та ін.), що передбачає ознайомлення з принципами та методами роботи цих театрів.
Розробники Кочової школи наголошують, що їхній тренінг – це не курс драматичного мистецтва, а дослідження, яке трупа Театру дю Солей пропонує слухачам провести разом.
БУДЕ ВІДІБРАНО 80 УЧАСНИКІВ!
КРИТЕРІЇ ВІДБОРУ:
Умови участі: участь у заході безкоштовна; проїзд, проживання та харчування учасників здійснюється за власний рахунок.
Важлива умова – учасники мають бути присутніми протягом усього терміну проведення Школи. Робота Школи триватиме з 9:00 до 15:00 (чи 16:00) з перервою на 1 годину з 23 березня до 5 квітня включно (орієнтовно на 26 березня та 2 квітня заплановані вихідні).
Останній термін подання заявок – 5 березня 2023 року (дедлайн – 18:00)
Для участі у Школі необхідно заповнити анкету-заявку: https://forms.gle/JYfPuy6JzBzjuK559
Склад учасників Школи буде оголошено після 9 березня 2023 року.
Контактна особа: Ольга Байбак (097-240-54-14)
Форма
Прізвище та ім’я
Електронна адреса
Телефон
Місто проживання
Місце роботи або навчання
Чи готові ви бути присутніми на тренажах протягом всього терміну проведення Школи?
Чому ми маємо відібрати саме вас (5-6 коротких речень)?