Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Вітовська-Ванца Ірма Григорівна

Заступник голови НСТДУ, керівник напряму креативних проектів та недержавного театрального сектору

Біографічна довідка

Ірма Вітовська-Ванца – заслужена артистка України, актриса Київського національного академічного Молодого театру, продюсерка незалежних проектів.

 У 1998 році закінчила Львівський вищий державний музичний інститут ім. М. Лисенка (спеціальність – актриса драматичного театру, курс народного артиста України Богдана Козака).

З 1998 року працює в Київському національному академічному Молодому (раніше – Молодіжному) театрі.

З 2016 року виступає продюсером незалежних театральних проектів.

 

Пряма мова

“Як актриса, я давно лобіювала і відстоювала появу недержавних форм у театрі. Я вважаю, що в Україні, і в Києві зокрема мало театрів. Їх має бути набагато більше! Мають бути приватні, проектні театри, продюсерські форми фінансування. Я спробувала робити продюсерські проекти за власний кошт. Це важко. Але це можливо! Мені цікаво збирати в єдину команду акторів з різних театрів. Це вдихає новий подих у роботу акторів, які звикли працювати у своїх колективах. Важливо об’єднувати київських акторів і акторів з регіонів. Таким чином ми відкриваємо Україні акторів з різних міст.

Як керівник напряму креативних проектів та недержавного театрального сектору, я прагну збільшити кількісно і якісно недержавні театральні проекти. Держава декларує появу незалежних театрів, але це має відбуватися на законодавчому рівні. Такий підхід дасть здоровий клімат для недержавного сектору і творчу конкуренцію”.

 

З повагою,

Заступник голови НСТДУ, керівник напряму креативних проектів та недержавного театрального сектору, заслужена артистка України Ірма Вітовська-Ванца