Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Жирков Станіслав Ігорович

Керівник напряму молодіжної політики та пошуково-експериментального театру

Біографічна довідка

У 2008 році Стас Жирков закінчив акторсько-режисерський курс Київського національного університету культури та мистецтва, майстерня Петра Ільченка та Катерини Пивоварової. Цього ж року разом із Ксенією Ромашенко заснували незалежний театр «Відкритий погляд».

У 2014-2017 рр. викладав режисуру, з 2018 року майстер акторського курсу у Київському національному університеті культури та мистецтв. З 2020 року майстер курсу режисури Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв. У 2014-2019 роках – художній керівник театру «Золоті ворота».

З 2019 року – директор-художній керівник Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра.

Як режисер здійснював постановки в Київському національному академічному Молодому театрі, Центрі театрального мистецтва ім. Леся Курбаса, Київському академічному театрі «Золоті ворота»,  Одеському академічному українському музично-драматичному театрі ім. В. Василька, Київському академічному театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра, а також за кордоном. Неодноразово брав участь у фестивалях молодої режисури.

Пряма мова

“Як керівник напряму молодіжної політики та пошуково-експериментального театру, перше своє завдання бачу в забзпеченні співпраці поколінь! Я не хочу казати, що хтось працює краще, а хтось гірше, зараз час об’єднуватися!

Перша проблема, від якої ми відштовхувалися під час заснування Сезонних шкіл НСТДУ – це проблема комунікації. Дуже часто буває так, що студенти державних вузів 4-5 курсів не знають хто такі А. Білоус, Д. Богомазов, Р. Держипільский і т.д. Школи НСТДУ покликані заповнювати ці прогалини.

Ми вже провели Зимову школу театрального менеджменту, Весняну школу акторської майстерності в Івано-Франківську та Літню школу акторського, режисерського та сценографічного мистецтва у Бучі, де були майстер-класи режисерів і акторів. Також відбулися школи у Херсоні та Сєвєродонецьку. 

В першу чергу школи забезпечують передачу досвіду у регіони і комунікацію поколінь. Ми маємо знати хто ті люди, які завтра прийдуть до нас в театр. А якщо з цих шкіл вийде хоча б декілька цікавих проектів, це буде прекрасним додатковим наслідком”.

З повагою,

керівник напряму молодіжної політики та пошуково-експериментального театру НСТДУ, заслужений артист України Станіслав Жирков