Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Стартує IV Всеукраїнська GRA. Прийом заявок розпочато!

Національна спілка театральних діячів України оголошує прийом заявок на участь у Четвертому Всеукраїнському театральному Фестивалі-Премії «ГРА» («GRA» («GreatRealArt»)). Засновником та організатором Фестивалю-Премії є Національна спілка театральних діячів України.

Головна мета Фестивалю-Премії – об’єднати всі театри країни і презентувати їх найкращі здобутки Україні та міжнародній спільноті, популяризувати національне театральне мистецтво в усіх його жанрах, стилях і формах, визначити провідні тенденції та стимулювати розвиток українського театрального конкурентного середовища.

Фестиваль-Премія «ГРА» проводиться на конкурсній основі за підсумками минулого календарного року (цього року розглядатимуться прем’єри, які вийшли у період з 1 січня по 31 грудня 2020 р.) і розрахований на участь професійних театральних колективів усіх без винятку форм власності (державні, комунальні, приватні тощо).

Подавати заявки для включення вистави у програму Фестивалю-Премії мають право професійні театральні колективи/заклади культури різної форми власності, статутна діяльність яких пов’язана з театральним мистецтвом. Подавати заявки можуть також  громадські організації, статутна діяльність яких пов’язана з театральним мистецтвом та які були зареєстровані не менше ніж за два роки до дати подання. Кожний заявник має право висунути на здобуття премії ЛИШЕ ОДНУ з прем’єр, які вийшли протягом року, за власним вибором згідно з принципом: «один заявник – одна заявка».

За результатами Фестивалю буде присуджуватися Премія. Відбір учасників буде здійснюватися у декілька етапів:

І етап – на основі поданих від театрів заявок Експертною Радою формується лонгліст учасників. Термін формування лонгліста у 2021 р. – до 27 березня.

ІІ етап – після перегляду Експертною Радою наживо вистав з лонгліста формується шортліст з 12 вистав. Термін формування шортліста у 2021 р. – перша половина липня.

ІІІ етап – показ вистав у м. Київ та визначення переможців міжнародним журі. Термін проведення підсумкового показу Фестивалю-Премії у 2021 р. – друга половина листопада.

У графік проведення Фестивалю-Премії можуть бути внесені зміни у зв’язку із дією карантинних обмежень.

Підсумки роботи Експертної ради на кожному етапі будуть оприлюднені у ЗМІ та на електронних ресурсах Фестивалю-Премії та НСТДУ.

Театральний колектив/заклад, до репертуару якого входить вистава-переможець, нагороджується Дипломом лауреата та грошовою винагородою на реалізацію нового творчого проекту.

 • За найкращу драматичну виставу;
 • За найкращу виставу для дітей;
 • За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу;
 • За найкращу хореографічну/балетну/пластичну виставу;
 • За найкращу камерну виставу (до 150 глядачів);
 • За найкращу пошуково-експериментальну виставу (на перетині театральних / мистецьких жанрів);

 • За найкращу жіночу роль;
 • За найкращу чоловічу роль;
 • За найкращу режисерську роботу;
 • За найкращу сценографію;
 • За найкраще пластичне рішення вистави;
 • За найкраще музичне рішення вистави.

Вистави лялькового/анімаційного формату можуть бути заявлені та відзначені в усіх номінаціях.

Переможці в індивідуальних номінаціях обираються з вистав шортліста рішенням Журі на підставі перегляду вистав протягом підсумкового фестивалю.

Просимо Вас вислати заповнену заявку та необхідну інформацію і матеріали у друкованому та електронному вигляді до 15 березня 2021 року включно на адресу Дирекції: 01004, Київ, б-р Т. Шевченка, 3, каб. 220, НСТДУ, електрона адреса: fest@nstdu.com.ua. Заявки, подані після 00:00 годин 16 березня 2021 р., розглядатися не будуть.

Просимо також передбачити наявність у репертуарній афіші театру на березень – червень (згідно з календарним графіком поточного сезону) вистави, заявленої для участі у Фестивалі-Премії, аби у разі входження її до лонгліста Експертна рада мала змогу переглянути її наживо.

Театри, що увійшли до шортліста, зобов’язуються надати переклади текстів сценічної редакції п’єс англійською мовою та підготувати матеріал для субтитрів.

На час фінального етапу Фестивалю-Премії  Організатори забезпечують сценічний майданчик для показу вистав та проживання учасників, проїзд та перевезення декорацій до Києва та у зворотньому напрямку забезпечує театр-учасник.

Надані матеріали не повертаються. Претензії Заявників щодо підсумків роботи Експертної ради та Міжнародного журі Фестивалю-Премії не приймаються.

Приклад заявки: Заявка.

До Заявки додаються: 

 1. Рекламно-інформаційний пакет вистави (програмка, афіша, буклет, 5-6 фотографій високої якості тощо).
 2. Повна відео-версія або окремий цілісний (немонтований) відео-фрагмент вистави тривалістю не менше 15 хвилин, доступний для обмеженого перегляду (за посиланням) на каналі YouТube.
 3. Гарантійний лист за підписом відповідальної особи, яким колектив/заклад підтверджує забезпечення організації перегляду вистави членами Експертної ради у разі включення її до лонгліста Премії, у визначений Дирекцією період складання шортліста та показу вистави під час фінального Фестивалю-Премії у разі включення її до шортліста.
 4. Технічний райдер вистави: Технічний райдер.

З положенням Фестивалю-Премії «ГРА/GRA» можна ознайомитися тут: Положення.

Бажаємо всім ГРАвцям 2021 року успіхів!

__________________________________________________________________________________________

Читайте і дивіться про попередню ГРУ: