Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Стартує друга Всеукраїнська GRA. Прийом заявок розпочато!

Національна спілка театральних діячів України оголошує прийом заявок на участь у Другому Всеукраїнському театральному Фестивалі-Премії «ГРА» («GRA» («GreatRealArt»)). Засновником та організатором Фестивалю-Премії є Національна спілка театральних діячів України.

Головна мета Фестивалю-Премії – об’єднати всі театри країни і презентувати їх найкращі здобутки Україні та міжнародній спільноті, популяризувати національне театральне мистецтво в усіх його жанрах, стилях і формах, визначити провідні тенденції та стимулювати розвитокукраїнського театрального конкурентного середовища.

Фестиваль-Премія  «ГРА» проводитиметься на конкурсній основі один раз на рік за підсумками минулого календарного року (цього року розглядатимуться прем’єри, які вийшли у період з 1 січня по 31 грудня 2018 р.) і розрахований на участь професійних театральних колективів усіх без винятку форм власності (державні, комунальні, приватні тощо).

Кожний театр має право висунути на здобуття премії ЛИШЕ ОДНУ зі своїх прем’єр, які вийшли протягом року, за власним вибором згідно з принципом: «один заявник – одна заявка».

За результатами Фестивалю буде присуджуватися Премія.

Відбір учасників буде здійснюватися у декілька етапів:

І етап – на основі поданих від театрів заявок Експертною Радою формується лонг-лист учасників. Термін формування лонг-листа у 2019 р. – до 20 березня.

ІІ етап – після перегляду Експертною Радою наживо вистав з лонг-листа формується шорт-лист з 12 вистав (по 2 вистави у кожній номінації). Термін формування шорт-листа у 2019 р. – до 27 червня.

ІІІ етап – показ вистав у м. Київ та визначення переможців Міжнародним журі. Термін проведення підсумкового показу Фестивалю-Премії у 2019 р. – друга половина листопада.

Підсумки роботи Експертної ради на кожному етапі будуть оприлюднені у ЗМІ та на електронних ресурсах Фестивалю-Премії та НСТДУ.

Театральний колектив/заклад, до репертуару якого входить вистава-переможець, нагороджується Дипломом лауреата та грошовою винагородою на реалізацію нового творчого проекту.

 • За найкращу драматичну виставу;
 • За найкращу виставу для дітей;
 • За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу;
 • За найкращу хореографічну/балетну/пластичну виставу;
 • За найкращу виставу камерної сцени (до 150 глядачів);
 • За найкращу пошуково-експериментальну виставу (на перетині театральних / мистецьких жанрів);

 • За найкращу жіночу роль;
 • За найкращу чоловічу роль;
 • За найкращу режисерську роботу;
 • За найкращу сценографію;
 • За найкращу хореографію;
 • За найкраще музичне рішення вистави.

Вистави лялькового/анімаційного формату можуть бути заявлені та відзначені в усіх номінаціях.

Переможці в індивідуальних номінаціях обираються з вистав шорт-листа рішенням Журі на підставі перегляду вистав протягом підсумкового фестивалю.

Просимо Вас вислати заповнену заявку та необхідну інформацію і матеріали у друкованому та електронному вигляді до 01 березня 2019 року включно на адресу Дирекції: 01004, Київ, б-р Т. Шевченка, 3, каб. 220, НСТДУ, електрона адреса: fest@nstdu.com.ua. Заявки, подані після 00.00 годин 02 березня 2019 р., розглядатися не будуть.

Просимо також передбачити наявність у репертуарній афіші театру на березень – червень (згідно з календарним графіком поточного сезону) вистави, заявленої для участі у Фестивалі-Премії, аби у разі входження її до лонг-листа Експертна рада мала змогу переглянути її наживо.

Театри, що увійшли до шорт-листа, зобов’язуються надати переклади текстів сценічної редакції п’єс англійською мовою та підготувати матеріал для субтитрів.

На час фінального етапу Фестивалю-Премії  Організатори забезпечують сценічний майданчик для показу вистав та проживання учасників, проїзд та перевезення декорацій до Києва та у зворотному напрямку забезпечує театр-учасник.

Надані матеріали не повертаються. Претензії Заявників щодо підсумків роботи Експертної ради та Міжнародного журі Фестивалю-Премії не приймаються.

Приклад заявки скачуємо тут: Заявка

До Заявки додаються:

 1. Рекламно-інформаційний пакет вистави (програмка, афіша, буклет, 5-6 фотографій високої якості тощо).
 2. Повна відео-версія або окремий цілісний (немонтований) відео-фрагмент вистави тривалістю не менше 15 хвилин на цифровому носії або доступний для обмеженого перегляду (за посиланням) на каналі YouТube.
 3. Гарантійний лист за підписом відповідальної особи, яким колектив/заклад підтверджує забезпечення організації перегляду вистави членами Експертної ради у разі включення її до лонг-листа Премії, у визначений Дирекцією період складання шорт-листа та показу вистави під час фінального Фестивалю-Премії у разі включення її до шорт-листа.
 4. Технічний райдер вистави (за зразком): Технічний райдер

З положенням Фестивалю-Премії «ГРА/GRA» можна ознайомитися тут: Положення

* Шановні заявники! У зв’язку з питаннями, які надходять на адресу фестивалю від незалежних театрів, надаємо роз’яснення щодо терміну «професійний театральний колектив», який міститься у Положенні про Всеукраїнський театральний Фестиваль-Премію «ГРА» у п. 1.6.

Як вистави, створені професійним театральним колективом, Експертна рада розглядає постановки:

 • створені постановником/групою постановників, які мають фахову освіту;
 • переважна більшість (від 75%) виконавців у яких мають завершену фахову освіту;
 • створені колективами, які на момент подачі заявки для участі у Фестивалі-премії, мають досвід систематичної сценічної діяльності не менше 2 років.

Детальніше про попередній, перший Фестиваль-Премію “ГРА” на офіційній сторінці у Facebook: facebook.com/festpremiaGRA/

Бажаємо всім гравцям 2019 року успіхів!