Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Старт VІ Фестивалю-Премії «ГРА»!

VІ Всеукраїнський театральний Фестиваль-Премія «ГРА» оголошує прийом заявок

Національна спілка театральних діячів України оголошує прийом заявок на участь у VІ Всеукраїнському театральному Фестивалі-Премії «ГРА» («GRA» («GreatRealArt»)). Засновником та організатором Фестивалю-Премії є Національна спілка театральних діячів України.

Головна мета Фестивалю-Премії – популяризація та стимулювання розвитку вітчизняного театрального мистецтва в усіх його жанрах, стилях і формах, визначення його провідних тенденцій, формування та зміцнення єдиного загальноукраїнського театрального середовища.

Фестиваль-Премія «ГРА» проводиться на конкурсній основі за підсумками минулого календарного року (цього року розглядатимуться прем’єри, які вийшли у період з 1 січня по 31 грудня 2023 р.) і розрахований на участь професійних театральних колективів усіх без винятку форм власності (державні, комунальні, приватні тощо). Висуватися можуть лише вистави, створені в територіальних межах держави Україна.

Подавати заявки для включення вистави у програму Фестивалю-Премії мають право професійні театральні колективи/заклади культури різної форми власності, статутна діяльність яких пов’язана з театральним мистецтвом. Подавати заявки можуть також  громадські організації, статутна діяльність яких пов’язана з театральним мистецтвом та які були зареєстровані не менше ніж за два роки до дати подання. Кожний ЗАЯВНИК має право висунути на здобуття премії ЛИШЕ ОДНУ з прем’єр, які вийшли протягом року, за власним вибором згідно з принципом: «один заявник – одна заявка».

Зважаючи на російську військову агресію і те, що офіційна російська культура є донором цієї агресії, не приймаються заявки, якими до участі у Фестивалі-Премії висуваються вистави, створені мовою та за творами авторів країни-агресора, а також до складу творчих груп яких входять представники країни-агресора та/або громадяни інших країн, які не висловили публічно свою позицію щодо російсько-української війни. Відповідальність за достовірність інформації щодо складу творчих груп покладається на заявників.

За результатами Фестивалю буде присуджуватися Премія. Відбір учасників буде здійснюватися у декілька етапів:

І етап – на основі поданих від театрів заявок Експертною радою формується лонгліст учасників. Термін формування лонгліста у 2024 р. – до 27 березня.

ІІ етап – після перегляду Експертною Радою наживо вистав з лонгліста формується шортліст з 14 вистав. Термін формування шортліста у 2024 р. – перша половина липня.

ІІІ етап – показ вистав у місті (містах), обраному (-их) Оргкомітетом Фестивалю-Премії, та визначення переможців міжнародним журі. Термін проведення підсумкового показу Фестивалю-Премії у 2024 р. – друга половина листопада.

У графік проведення Фестивалю-Премії можуть бути внесені зміни у зв’язку із дією воєнного стану.

Підсумки роботи Експертної ради на кожному етапі будуть оприлюднені у ЗМІ, на електронних ресурсах Фестивалю-Премії та НСТДУ.

Театральний колектив/заклад, до репертуару якого входить вистава-переможець, нагороджується Дипломом лауреата та за наявністю можливості Організаторів – грошовою винагородою на реалізацію нового творчого проєкту.

Лауреати Фестивалю-Премії визначаються у семи загальних номінаціях:

 • За найкращу драматичну виставу;
 • За найкращу виставу для дітей;
 • За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу;
 • За найкращу танцювальну виставу і виставу фізичного театру;
 • За найкращу камерну виставу (до 150 глядачів);
 • За найкращу виставу на перетині театральних жанрів, мистецького синтезу і перформативних форм;
 • Тематична номінація: За найкращу виставу-рефлексію на події російсько-української війни;

та шести індивідуальних номінаціях:

 • За найкращу жіночу роль;
 • За найкращу чоловічу роль;
 • За найкращу режисерську роботу;
 • За найкращу сценографію;
 • За найкраще хореографічне рішення вистави;
 • За найкраще музичне рішення вистави.

Вистави лялькового/анімаційного формату можуть бути заявлені та відзначені в усіх номінаціях.

Переможці в індивідуальних номінаціях обираються з вистав шортліста рішенням Журі на підставі перегляду вистав протягом підсумкового фестивалю.

Просимо Вас надіслати заповнену заявку та необхідну інформацію і матеріали у друкованому та електронному вигляді до 15 березня 2024 року включно на адресу Дирекції: 01024, Київ, б-р Т. Шевченка, 3, каб. 220, НСТДУ, електрона адреса: fest@nstdu.com.ua. Заявки, подані після 00.00 годин 16 березня 2024 р., розглядатися не будуть.

Просимо також передбачити наявність у репертуарній афіші театру на березень – червень (згідно з календарним графіком поточного сезону) вистав, заявлених для участі у Фестивалі-Премії, аби у разі входження до лонгліста Експертна рада мала змогу переглянути їх наживо.

Театри, що увійшли до шортліста, зобов’язуються надати переклади текстів сценічної редакції п’єс англійською мовою та підготувати матеріал для субтитрів.

На час фінального етапу Фестивалю-Премії Організатори забезпечують сценічний майданчик для показу вистав та проживання учасників. Проїзд та перевезення декорацій до міста проведення Фестивалю та у зворотньому напрямку забезпечує театр-учасник.

Надані матеріали не повертаються. Претензії Заявників щодо підсумків роботи Експертної ради та Міжнародного журі Фестивалю-Премії не приймаються.

Приклад заявки: ворд

До Заявки додаються:

 1. Рекламно-інформаційний пакет вистави (програмка, афіша, буклет, 5-6 фотографій високої якості (розмір не менше 1200х800, роздільна здатність не менше 300 dpi), використання яких дозволене правовласником для потреб Фестивалю-Премії «ГРА») тощо.
 2. Повна відеоверсія або окремий цілісний (немонтований) відеофрагмент вистави тривалістю не менше 15 хвилин, доступний для обмеженого перегляду (за посиланням) на каналі YouТube.
 3. Лист за підписом відповідальної особи та печаткою, яким Заявник гарантує, що постановка та показ вистави здійснюється з дотриманням вимог законодавства України в сфері авторського права;
 4. Гарантійний лист за підписом відповідальної особи, яким колектив/заклад підтверджує забезпечення організації перегляду вистави членами Експертної ради у разі включення її до лонгліста Премії, у визначений Дирекцією період складання шортліста та показу вистави під час фінального Фестивалю-Премії у разі включення її до шортліста. Посилання
 5. Технічний райдер вистави. Посилання

З положенням Фестивалю-Премії «ГРА/GRA» можна ознайомитися тут: Положення-2024

Бажаємо всім ГРАвцям 2024 року успіхів!

Читайте і дивіться про попередню ГРУ: