Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Склад Експертної ради ІІ Всеукраїнського Фестивалю-Премії “ГРА”

ЗНАЙОМИМОСЬ! Експертна рада другого Всеукраїнського Фестивалю-Премії “ГРА”:

Анна ЛИПКІВСЬКА, голова Експертної ради (м. Київ)

Театрознавець, театральний оглядач, кандидат мистецтвознавства, професор Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв.

Викладала театральну критику в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого. Є автором книг «Світ у дзеркалі драми», «Прості речі: вісім розмов з Адою Роговцевою» та автором статей про сучасний театр. Як член, експерт, голова журі брала участь у багатьох театральних фестивалях.

 

 

 

Сергій ВАСИЛЬЄВ (м. Київ)

Заслужений діяч мистецтв України, театрознавець, театральний оглядач, доцент кафедри театрознавства Національного університету театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого, завідувач відділу культурних стратегій, ініціатив та технологій Інституту проблем сучасного мистецтва Академії мистецтв України.

Працював у виданнях «Культура і життя», «День», «Столичные новости», «ЧАС.UA», «ШО», «Коммерсанть-Украина». Нині – культурний оглядач інтернет-сайту «Апостроф». Ініціатор низки культурологічних проектів, автор та засновник мистецької премії «Київський рахунок», куратор проекту «Театр без театру». Автор ідеї та упорядник збірок «Нерви ланцюга» та «100 тисяч слів про любов, включаючи вигуки», книг «25 Молодих історій» та «Мала енциклопедія Театру на Подолі (у співавторстві з Віталієм Жежерою), збірки віршів «Дактилоскопия». Лауреат премії «Київська пектораль», літературно-художньої премії імені І. Котляревського, премії Спілки театральних діячів України за театрально-критичні статті, премії «Книжка року», почесної відзнаки Міністерства культури України «За досягнення в розвитку культури і мистецтв».

 

Ганна ВЕСЕЛОВСЬКА (м. Київ)

Театрознавець, доктор мистецтвознавста, професор, керівник напряму експертно-аналітичної діяльності НСТДУ.

Автор монографій «Дванадцять вистав Леся Курбаса», «Театральні перехрестя Києва 1900-1910-х рр. Київський театральний модернізм», «Український театральний авангард», «Сучасне театральне мистецтво», «Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької. Час і долі», «Театр Миколи Садовського. 1907-1920». Автор понад 190 друкованих наукових праць у фахових збірниках та часописах українською, російською, словацькою, польською, німецькою та англійською мовами. Більше 120 статей надруковано в газетах «Дзеркало тижня», «День», «Столичные новости», «Киевский телеграф», «Наше слово» (Польща); журналах «Український театр», «Кіно-Театр», «Просценіум», «Театрально-концертний Київ», «Teatr» (Польща) та ін. Лауреат премії ім. Олександра Білецького Національної спілки письменників України в галузі літературно-мистецької критики.

 

Олег ВЕРГЕЛІС (м. Київ)

Театральний критик, публіцист, редактор відділу культури «Дзеркало Тижня». Керівник напряму інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю НСТДУ.

Автор книг «Українська драма», «Театр, де розбиваються серця», «Квиток на вчорашню виставу» про вітчизняне сценічне мистецтво. До сфери професійної діяльності входять тележурналістика, редакторська та викладацька робота. Ведучий циклу телевізійних передач про український театр «НЕОсцена». Куратор театральної програми фестивалю мистецтв «Кропивницький». Реалізує проект «Дзеркало Сцени» (театральна премія, яка визначає кращі інноваційні проекти та яскраві відкриття в царині сучасного театру). Заслужений журналіст України, доцент кафедри журналістики Інституту міжнародних відносин (НАУ), лауреат професійних премій за книги та численні публікації про вітчизняний театр. Лауреат Мистецької премії «Київ» імені Амвросія Бучми.

 

Ольга ГОЛИНСЬКА (м. Київ)

Музикознавець, редактор, музичний журналіст.

Член Національної спілки композиторів України, з 2005 й до сьогодні – член правління НСКУ.  У 1984–1998 – редактор, завідувачка редакції у Державному видавництві «Музична Україна», упродовж 1999–2005 – директор Центру музичної інформації НСКУ,  у 2006–2009 – заступник головного редактора наукового часопису «Пам’ятки України: історія та культура». з 2016 – головний редактор «Української музичної газети», паралельно з 2017 – начальник науково-організаційного відділу Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського. Засновниця інтернет-журналу «Музика». Як редактор підготувала до друку понад 250 видань, ряд із них стали справжніми подіями культурно-мистецького життя. Упорядник і співупорядник музичних видань, авторка багатьох статей у збірниках, численних публікацій у ЗМІ (журнали «Музика», «Всесвіт», «Новий шлях» (Канада), «Українська культура», «Театрально-концертний Київ», газети «Культура і життя», «День», «Дзеркало тижня», «Україна молода», «Українська музична газета»). Була експертом «Київської пекторалі» у 2014–2016 роках.

 

Світлана МАКСИМЕНКО (м. Львів)

Театрознавець,  кандидат мистецтвознавства,  доцент факультету культури і мистецтв  кафедри театрознавства та акторської майстерності Львівського національного університету ім. Івана Франка.

Тележурналіст, заслужений журналіст України.  Працювала (1998-2018) редактором  Львівської обласної телерадіокомпанії (ЛОДТРК). Автор і ведуча  циклових  телепрограм: «Антракт», «Браво!»,  «Майстер клас», «Портрет». «Телетеатр». Автор монографії «Український театр у Львові  в період німецької окупації (1941-1944)» – Львів,  2016. – 328 с.; упорядник  художньо-літературного видання   «Мій Львів / Moj Lwow» О. Іутіна – Львів,  2016. – 144 с.; упорядник, автор вступної статті до   художнього  видання «Мій світ. Мої герої / Мой мир. Мои герои» О. Іутіна – Львів,  2018. – 160 с. Автор близько 80 друкованих наукових праць у фахових збірниках та часописах українською,  англійською  мовами. Більше 200 статей надруковано в газетах «Неділя», «День», «Високий Замок», журналах «Театральна бесіда»,  «Український театр», «Кіно-Театр», «Просценіум» та ін.  Лауреат  премії НСТДУ в галузі  театрознавства та  театральної критики (2006 р.).

 

Любов МОРОЗОВА (м. Київ)

Музикознавець, музичний критик.

Куратор музичних програм, культурних форумів «Донкульт» (Київ, 2014; Львів, 2015), «ГаліціяКульт» (Харків, 2016), проекту «New Ukrainian Soundscapes» в рамках III та IV фестивалів ODESSA CLASSICS (Одеса, 2017, 2018). Куратор проекту цифрових концертів Берлінського філармонічного оркестру «Digital Concert Hall у просторі Plivka». Розробник і лектор курсу лекцій з нової музики «Гантелі для вух». Співорганізатор проекту «Культ чи культура – розвиток учасницьких практик у музеї» (Харків, Запоріжжя, 2016). Розробила і проводила цикл концертів сучасної музики «На кордоні родючої землі: Сталкери і комбайнери нової музики» в Харківській філармонії (Харків, 2017-2018). Автор понад 900 статей у вітчизняній та іноземній періодиці (німецький MusikTexte, польський Glissando, російський Colta.ru) та музикознавчих досліджень. Постійний дописувач українських видань LB.UA, KORYDOR, «Фокус», «День». Ведуча ️авторської радіопрограми «Мі-дієз» про класичну музику XX століття на Громадському радіо та програми «МузLove з Любою Морозовою» на телеканалі «UA:Культура».

 

Людмила ОЛТАРЖЕВСЬКА (м. Київ)

Журналіст, театрознавець, театральний критик.

Член Національної спілки журналістів та Національної спілки театральних діячів. Головний редактор журналу «Театрально-концертний Київ». Автор сотень статей з театральної тематики. Друкувалася у газетах «Україна Молода», «День», «Урядовий кур’єр», журналі «Український театр» та інших. Багаторічний експерт столичної театральної премії «Київська Пектораль».

 

 

 

Яна ПАРТОЛА (м. Харків)

Театрознавець, декан театрального факультету Харківського університету ім. І. П. Котляревського, кандидат мистецтвознавства, лауреат Гранд-премії Харківської обласної державної адміністрації та Харківської обласної ради в галузі «Театральне мистецтво» імені Леся Курбаса.

Працювала автором і ведучою телевізійних програм на харківському обласному телебаченні, завідувачем музею Харківського академічного українського драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка, викладачем Харківської державної академії культури, доцентом кафедри теорії і історії мистецтв Харківської державної академії дизайну і мистецтв. Була членом журі численних всеукраїнських та міжнародних фестивалів, член експертної ради фестивалю недержавних театрів «Курбалесія». Була керівником, координатором, куратором чи модератором проектів: «Український театр епохи перетворень: пряма мова», циклу лекцій-перформансів спільно з театром «Арабески», театральної програми «Артисти-дітям» для дітей-біженців з зони АТО і Криму, театрально-освітнього проекту «Простір кордонів» (Харків), україно-польського проекту «UKRoPOLis – 2014» та інших.

 

Алла ПІДЛУЖНА (м. Київ)

Театрознавець, театральний критик, журналіст.

Автор численних статей про театр та мистецтво, що друкувалися в українських газетах: «День», «Дзеркало тижня», «Культура і життя», «Україна молода», «Українське слово», «Слово просвіти», «Київські відомості», «Київський телеграф». Працювала у редакції радіотеатру Національної радіокомпанії України, редактором журналу «Театрально-концертний Київ» та головним редактором журналу «Український театр».  Автор книжок про творчість відомих українських митців – «Щаслива самотність актриси»,  «Озирнутися в радості…», «Код Володимира Дахна», «Театральні казки», сценаріїв до телефільмів «Музика і живопис» та «Драматург – той, з кого починається театр», Співпрацює з кількома Міжнародними театральними фестивалями в якості члена журі. Лауреат Премії Національної спілки театральних діячів України в галузі театрознавства і театральної критики, ХІ Міжнародного конкурсу журналістів «Срібне перо» Національної спілки журналістів України в номінації «Журналістська майстерність», Мистецької премії «Київ» імені Амвросія Бучми.