Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
ГРАємо далі!

Дорогі  колеги, шановні глядачі, всі, хто любить  український  театр і не байдужий до його долі!

Всеукраїнський театральний фестиваль-премія «ГРА» у 2020 р. розпочав свій третій річний цикл у штатному режимі: було зібрано 83 заявки, що представляють роботи 68 театральних колективів. Експертна рада переглянула їх та 27 березня, у Міжнародний день театру, оголосила лонг-лист з 28 вистав.

Надалі за Положенням мав розпочатися ІІ етап – перегляд експертами вистав лонг-листа наживо та заплановане на 10 липня оголошення шорт-листа.

Однак, через форс-мажорні обставини непереборної сили (карантинні обмеження, спричинені пандемією COVID-19) театри України у березні ц.р. призупинили свою діяльність, що унеможливило проведення ІІ етапу фестивалю-премії у передбаченому Положенням форматі.

Відтак ми змушені внести корективи у цьогорічний  перебіг «ГРИ». Оскільки театри відновлюватимуть свою діяльність згідно власних графіків, починаючи з серпня 2020 р., то й Експертна рада розпочне перегляди наживо у цей самий період і розраховує повністю завершити їх до кінця жовтня, якщо театри працюватимуть та не будуть введені нові обмеження. Тому формування шорт-листа очікується не раніше кінця жовтня-початку листопада.

Це, у свою чергу, унеможливлює проведення підсумкового тижня фестивалю в останню декаду листопада, як це було сплановано раніше. Підготовка фестивалю, що включає узгодження роботи 12 відібраних колективів, не можлива в такий короткий термін. До того ж, на сьогодні вкрай проблематичною виглядає перспектива сформувати авторитетне міжнародне журі та забезпечити його приїзд в Україну.

Отже, зважаючи на всі обставини, Дирекція Фестивалю-премії прийняла рішення:

  1. Відмовитися цього року від проведення підсумкового фестивального тижня та від запрошення міжнародного Журі;
  2. Оголосити лауреатами «ГРИ» у 2020 р. вистави, які увійдуть до шорт-листа Фестивалю-премії (до 12 вистав);
  3. Результати Фестивалю-премії «ГРА» буде оголошено під час фінальної церемонії 3 грудня, на яку планується запросити представників європейських театрів та фестивалів.

Зі свого боку, Експертна рада зробить усе можливе, аби в максимальному обсязі переглянути наживо вистави лонг-листа та сформувати як шорт-лист, так і корпус експертних висновків для майбутнього альманаху «ГРИ-2020».

Отже, яким би не був важкий час, «ГРА» триває, а  її  переможців у цьому році лише побільшає!