Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
«ГРА» знову у грі!

Національна спілка театральних діячів України оголошує прийом заявок на участь у V Всеукраїнському театральному Фестивалі-Премії «ГРА» («GRA» («GreatRealArt»)).

Засновником та організатором Фестивалю-Премії є Національна спілка театральних діячів України.

Головна мета Фестивалю-Премії – популяризація та стимулювання розвитку вітчизняного театрального мистецтва в усіх його жанрах, стилях і формах, визначення його провідних тенденцій, формування та зміцнення єдиного загальноукраїнського театрального середовища.

Зважаючи на те, що через воєнний стан у 2022 році «ГРА» не проводилася, оргкомітетом прийняте рішення цього року провести Фестиваль-Премію за підсумками ДВОХ – 2021 і 2022 – календарних років, тобто розглядатимуться прем’єри, які вийшли у період з 1 січня 2021 по 31 грудня 2022 р.). Однак, взявши до уваги те, що не всі прем’єрні вистави 2021 року наразі залишилися в репертуарі театрів (через відтік кадрів, перегляд театрами репертуарної політики тощо), а також те, що 2022 рік був не таким насиченим на прем’єри, Експертною Радою буде сформовано один лонг- і шортліст, що об’єднає постановки 2021 і 2022 років.

Фестиваль-Премія розрахований на участь професійних театральних колективів усіх без винятку форм власності (державні, комунальні, приватні тощо). Висуватися можуть лише вистави, створені в територіальних межах держави Україна.

Подавати заявки для включення вистави у програму Фестивалю-Премії мають право професійні театральні колективи/заклади культури різної форми власності, статутна діяльність яких пов’язана з театральним мистецтвом. Подавати заявки можуть також громадські організації, статутна діяльність яких пов’язана з театральним мистецтвом та які були зареєстровані не менше ніж за два роки до дати подання. Кожний ЗАЯВНИК має право висунути на здобуття премії ЛИШЕ ОДНУ з прем’єр, які вийшли протягом КОЖНОГО року, за власним вибором згідно з принципом: «один заявник – одна заявка за кожний календарний рік».

Зважаючи на російську військову агресію і те, що офіційна російська культура є донором цієї агресії, не приймаються заявки, якими до участі у Фестивалі-Премії висуваються вистави, створені мовою та за творами авторів країни-агресора, а також до складу творчих груп яких входять представники країни-агресора та/або громадяни інших країн, які не висловили публічно свою позицію щодо російсько-української війни. Відповідальність за достовірність інформації щодо складу творчих груп покладається на заявників.

За результатами Фестивалю буде присуджуватися Премія.

Відбір учасників буде здійснюватися у декілька етапів:

І етап – на основі поданих від театрів заявок Експертною Радою формується лонгліст учасників. Термін формування лонгліста у 2023 р. – до 27 березня.

ІІ етап – після перегляду Експертною Радою наживо вистав з лонгліста формується шортліст з 14 вистав. Термін формування шортліста у 2023 р. – перша половина липня.

ІІІ етап – показ вистав у місті, обраному Оргкомітетом Фестивалю-Премії, та визначення переможців міжнародним журі. Термін проведення підсумкового показу Фестивалю-Премії у 2023 р. – друга половина листопада.

У графік проведення Фестивалю-Премії можуть бути внесені зміни у зв’язку із дією воєнного стану.
Підсумки роботи Експертної Ради на кожному етапі будуть оприлюднені у ЗМІ, на електронних ресурсах Фестивалю-Премії та НСТДУ.
Театральний колектив/заклад, до репертуару якого входить вистава-переможець, нагороджується Дипломом лауреата та грошовою винагородою на реалізацію нового творчого проєкту.

Лауреати Фестивалю-Премії визначаються у семи загальних номінаціях:
– За найкращу драматичну виставу;
– За найкращу виставу для дітей;
– За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу;
– За найкращу танцювальну виставу і виставу фізичного театру;
– За найкращу камерну виставу (до 150 глядачів);
– За найкращу виставу на перетині театральних жанрів, мистецького синтезу і перформативних форм;
– Тематична номінація: За найкращу виставу-рефлексію на події російсько-української війни;

та шести індивідуальних номінаціях:
– За найкращу жіночу роль;
– За найкращу чоловічу роль;
– За найкращу режисерську роботу;
– За найкращу сценографію;
– За найкраще хореографічне рішення вистави;
– За найкраще музичне рішення вистави.

Вистави лялькового/анімаційного формату можуть бути заявлені та відзначені в усіх номінаціях.
Переможці в індивідуальних номінаціях обираються з вистав шортліста рішенням Журі на підставі перегляду вистав протягом підсумкового фестивалю.

Просимо Вас вислати заповнену заявку та необхідну інформацію і матеріали у друкованому та електронному вигляді до 15 березня 2023 року включно на адресу Дирекції: 01024, Київ, б-р Т. Шевченка, 3, каб. 220, НСТДУ, електрона адреса: fest@nstdu.com.ua. Заявки, подані після 00.00 годин 16 березня 2023 р., розглядатися не будуть.

Просимо також передбачити наявність у репертуарній афіші театру на березень – червень (згідно з календарним графіком поточного сезону) вистав, заявлених для участі у Фестивалі-Премії, аби у разі входження їх до лонгліста Експертна Рада мала змогу переглянути її наживо.
Театри, що увійшли до шортліста, зобов’язуються надати переклади текстів сценічної редакції п’єс англійською мовою та підготувати матеріал для субтитрів.
На час фінального етапу Фестивалю-Премії Організатори забезпечують сценічний майданчик для показу вистав та проживання учасників, проїзд та перевезення декорацій до міста проведення Фестивалю та у зворотньому напрямку забезпечує театр-учасник.
Надані матеріали не повертаються. Претензії Заявників щодо підсумків роботи Експертної Ради та Міжнародного журі Фестивалю-Премії не приймаються.

Приклад заявки: Заявка.

До Заявки додаються:

  1. Рекламно-інформаційний пакет вистави (програмка, афіша, буклет, 5-6 фотографій високої якості (розмір не менше 1200х800, роздільна здатність не менше 300 dpi), використання яких дозволене правовласником для потреб Фестивалю-Премії «ГРА») тощо.
  2. Повна відеоверсія або окремий цілісний (немонтований) відеофрагмент вистави тривалістю не менше 15 хвилин, доступний для обмеженого перегляду (за посиланням) на каналі YouТube.
  3. Лист за підписом відповідальної особи та печаткою, яким Заявник гарантує, що постановка та показ вистави здійснюється з дотриманням вимог законодавства України в сфері авторського права;
  4. Гарантійний лист за підписом відповідальної особи, яким колектив/заклад підтверджує забезпечення організації перегляду вистави членами Експертної Ради у разі включення її до лонгліста Премії, у визначений Дирекцією період складання шортліста та показу вистави під час фінального Фестивалю-Премії у разі включення її до шортліста.
  5. Технічний райдер вистави. Технічний райдер

Будь ласка, перед формуванням заявки, ознайомтеся із Положенням Фестивалю-Премії «ГРА/GRA»

Бажаємо всім ГРАвцям 2023 року успіхів!

Разом до перемоги!

Читайте і дивіться про попередню ГРУ:

Церемонія нагородження лауреатів 2021 / YouTube

Церемонія нагородження лауреатів 2020 / YouTube

Церемонія нагородження лауреатів 2019 / YouTube

Лауреати ІV Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА»