Національна спілка театральних діячів України оголошує прийом заявок на участь у Першому Всеукраїнському театральному Фестивалі-Премії «ГРА» («GRA» («Great Real Art»)). Засновником та організатором Фестивалю-Премії є Національна спілка театральних діячів України.
«ГРА/GRA» не має аналогів серед вітчизняних культурно-мистецьких заходів. Головна мета Фестивалю-Премії – об’єднати всі театри країни і презентувати їх найкращі здобутки Україні та міжнародній спільноті, популяризувати національне театральне мистецтво в усіх його жанрах, стилях і формах, визначити провідні тенденції та стимулювати розвиток українського театрального конкурентного середовища.
Фестиваль-Премія «ГРА/GRA» проводитиметься на конкурсній основі один раз на рік за підсумками минулого календарного року (цьогоріч розглядатимуться прем’єри, які вийшли у період з 1 січня по 31 грудня 2017 р.) і розрахований на участь професійних театральних колективів усіх без винятку форм власності (державні, комунальні, приватні тощо).
Кожний театр має право висунути на здобуття премії ЛИШЕ ОДНУ зі своїх прем’єр, які вийшли протягом року, за власним вибором згідно з принципом: «один заявник – одна заявка».
За результатами Фестивалю буде присуджуватися Премія. Відбір учасників буде здійснюватися у декілька етапів:
І етап – на основі поданих від театрів заявок Експертною Радою формується лонг-лист учасників. Термін формування лонг-листа у 2018 р. – до 10 травня.
ІІ етап – після перегляду Експертною Радою наживо вистав з лонг-листа формується шорт-лист з 12 вистав (по 2 вистави у кожній номінації). Термін формування шорт-листа у 2018 р. – до 10 вересня.
ІІІ етап – показ вистав у м. Київ та визначення переможців Міжнародним журі. Термін проведення підсумкового показу Фестивалю-Премії у 2018 р. – друга половина листопада.
Підсумки роботи Експертної ради на кожному етапі будуть оприлюднені у ЗМІ та на електронних ресурсах Фестивалю-Премії та НСТДУ.
Театральний колектив/заклад, до репертуару якого входить вистава-переможець, нагороджується Дипломом лауреата та грошовою винагородою на реалізацію нового творчого проекту.
Лауреати Фестивалю-Премії отримують відзнаку у шести самостійних номінаціях:
– За найкращу драматичну виставу;
– За найкращу виставу для дітей;
– За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу;
– За найкращу хореографічну/балетну/пластичну виставу;
– За найкращу виставу камерної сцени (до 150 глядачів);
– За найкращу пошуково-експериментальну виставу (на перетині театральних/мистецьких жанрів).
Вистави лялькового/анімаційного формату можуть бути заявлені та відзначені у всіх номінаціях.
Інформаційно-рекламні матеріали про вистави, які увійшли до лонг-листа Премії, в обов’язковому порядку передаються до фондів Державного музею театрального, музичного та кіномистецтва України.
Приклад заявки скачуємо тут: Заявка.
До Заявки додаються:
Приклад райдеру скачуємо тут: Технічний райдер.
Просимо Вас вислати заповнену заявку та необхідну інформацію і матеріали до 30 квітня 2018 року включно на адресу Дирекції: 01004, Київ, б-р Т. Шевченка, 3, кім. 220, НСТДУ, електрона адреса: fest@nstdu.com.ua.
Заявки, подані після 00.00 годин 1 травня 2018 р., розглядатися не будуть.
Просимо також передбачити наявність у репертуарній афіші театру на травень – червень – липень (згідно з календарним графіком поточного сезону) вистави, заявленої для участі у Фестивалі-Премії, аби у разі входження її до лонг-листа Експертна рада мала змогу переглянути її наживо.
Надані матеріали не повертаються. Претензії Заявників щодо підсумків роботи Експертної ради та Міжнародного журі Фестивалю-Премії не приймаються.
З положенням Фестивалю-Премії «ГРА/GRA» можна ознайомитися тут: Положення_Фестиваль-премія GRA
Склад Експертної ради:
1. Васильєв Сергій Геннадійович, заслужений діяч мистецтв України, театрознавець, театральний оглядач, доцент кафедри театрознавства КНУТКіТ ім. І. К. Карпенка-Карого (м. Київ).
2. Веселовська Ганна Іванівна, театрознавець, професор кафедри театрознавства КНУТКІТ ім. І. К. Карпенка-Карого, доктор мистецтвознавства (м. Київ).
3. Вергеліс Олег Анатолійович, журналіст, доцент кафедри журналістики Інституту міжнародних відносин (НАУ) (м. Київ).
4. Гарбузюк Майя Володимирівна, театрознавець, доцент кафедри театрознавства та акторської майстерності Львівського національного університету ім. Івана Франка, кандидат мистецтвознавства (м. Львів).
5.Липківська Анна Костівна, театрознавець, доцент Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв, кандидат мистецтвознавства (голова експертної ради у 2018 році, м. Київ).
6. Морозова Любов Сергіївна, музикознавець, музичний критик (м. Київ).
7.Олтаржевська Людмила Олександрівна, театрознавець, головний редактор журналу «Театрально-концертний Київ» (м.Київ).
8.Партола Яна Вікторівна, театрознавець, декан театрального факультету Харківського університету імені І. Котляревського, кандидат мистецтвознавства (м.Харків).
9.Підлужна Алла Антонівна, театрознавець, театральний критик, лауреат Премії «Київ» в галузі театрального мистецтва (м. Київ).
10. Ставиченко Анна Валеріївна, музикознавець, музичний критик, кандидат мистецтвознавства, автор просвітницьких проектів про музичний театр (м. Київ).