Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Експертна рада Всеукраїнської “ГРИ”-2022

Юлія БЕНТЯ (м. Київ)

музикознавиця, архівістка, музична і театральна критикиня, кандидатка мистецтвознавства, наукова працівниця відділу театрознавства Інституту проблем сучасного мистецтва НАМУ, редакторка часопису «Критика».

З 2001 року публікувалася у виданнях «День», «Столичные новости», «Голос України», «Дзеркало тижня», «Понедельник», «Капитал», часописів «Критика», «Музика», «Український тиждень» та ін.; авторка низки музикознавчих і джерелознавчих публікацій. У 2005–2015 роках експертка театральної премії «Київська пектораль». Від 2016 року – відповідальна редакторка часопису «Критика».

Працювала викладачкою історії музики в Київській середній спеціалізованій музичній школі-інтернаті імені М.В. Лисенка; бібліотекарем музичного відділу НБУВ; архівісткою, головною науковою працівницею, завідувачкою сектору просвітньої та виставкової роботи, начальницею відділу використанні інформації документів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтв України; редакторкою журналу «Музика»; музичною і театральною оглядачкою газети «Коммерсант Украина».

Анна БІЛИК (м. Херсон)

кандидатка мистецтвознавства, доцентка, викладачка кафедри дизайну Херсонського технічного університету.

У 2005 році працювала головною редакторкою програм з культури на одеському телеканалі «Чорне море». Має досвід роботи викладачкою на кафедрі культурології та мистецтвознавства в Одеському національному політехнічному університеті. З 2010 року працює на кафедрі дизайну Херсонського технічного університету. Авторка 9 монографій (одноосібних і в співавторстві): «Мистецтвознавство XX століття». «Мистецтво і культура міста: наукові діалоги», «Український театр ХХ століття: Антологія вистав», «Одеська російська драматична антреприза (1846-1919). Нариси з історії інонаціонального театру в Україні ХХ — початку ХХІ ст.», «Влюбись в Одессу. Путеводитель», «Три чудернацькі історії: збірка творів для дітей», «Влюбись в Херсонский край», «Театральная критика Одессы», «Театрально-драматична антреприза Одеси».

Ганна ВЕСЕЛОВСЬКА (м. Київ)

театрознавиця, докторка мистецтвознавста, професорка, керівниця напряму експертно-аналітичної діяльності НСТДУ.

Авторка монографій «Дванадцять вистав Леся Курбаса», «Театральні перехрестя Києва 1900-1910-х рр. Київський театральний модернізм», «Український театральний авангард», «Сучасне театральне мистецтво», «Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької. Час і долі», «Театр Миколи Садовського. 1907-1920». Авторка понад 190 друкованих наукових праць у фахових збірниках та часописах українською, російською, словацькою, польською, німецькою та англійською мовами. Більше 120 статей надруковано в газетах «Дзеркало тижня», «День», «Столичные новости», «Киевский телеграф», «Наше слово» (Польща); журналах «Український театр», «Кіно-Театр», «Просценіум», «Театрально-концертний Київ», «Teatr» (Польща) та ін. Лауреатка премії ім. Олександра Білецького Національної спілки письменників України в галузі літературно-мистецької критики.

Роман ЛАВРЕНТІЙ (м. Львів)

театрознавець, кандидат мистецтвознавства, асистент кафедри театрознавства та акторської майстерності факультету культури і мистецтв ЛНУ імені Івана Франка, куратор щорічної науково-практичної студентської театрознавчої конференції.

Людмила ОЛТАРЖЕВСЬКА (м. Київ)

театрознавиця, головна редакторка журналу «Театрально-концертний Київ».

Членкиня Національної спілки журналістів та Національної спілки театральних діячів. Авторка сотень статей з театральної тематики. Друкувалася у газетах «Україна Молода», «День», «Урядовий кур’єр», журналі «Український театр» та інших. Багаторічна експертка столичної театральної премії «Київська Пектораль».

Віктор РУБАН (м. Київ)

перформер, танцівник, хореограф-дослідник, куратор і засновник Ruban Production ITP Ltd.

Програмний директор та співзасновник міжнародної платформи сценічного мистецтва «Імпульс Трансформації», програмний та художній керівник простору KyivDanceResidency – міжнародної платформи для мистецтва та досліджень, що працюють із рухом, а також досліджень тілесних, танцювальних та перформативних практик. Із танцем і рухом працює більше десяти років. Реалізував десятки проектів у Білорусі, Болгарії, Великобританії, Німеччині, Грузії, Іспанії, Ливані, Литві, Польщі, Росії, Румунії, Україні й Франції. Організовує та проводить майстер-класи, воркшопи, тренінги і навчальні програми.

Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА (м. Київ) – голова Експертної ради

PR-фахівчиня, мистецтвознавиця, театральна і музична критикиня, театрознавиця, журналістка, директорка PR-агенції «Дель Арте».

Авторка численних  публікацій у газетах «День», «Дзеркало тижня», «Киевские ведомости», «Столичные новости», «Культура і Життя» тощо, журналах  «Український театр», «Кіно-Театр», «Арт-Line», «Україна», «Академія», «Театрально-концертний Київ», «Eastern Economist», на порталі Music-review Ukraine та багатьох ін. Упорядниця  музичних, театральних та арт-видань. В якості директорки PR-агенції здійснила зі своєю командою більше 500 резонансних всеукраїнських та зарубіжних театральних і кіно-, концертних, фестивальних, гастрольних, видавничих та арт-проєктів.

Валентина ТУЖИНА (м. Львів)

театрознавиця, сценаристка (редакторка), менеджерка театральних та культурно-мистецьких проєктів.

Дослідниця в області сучасного театрального процесу, впливу сучасної драматургії на формування репертуарної політики театру. Досліджує та вивчає методики театрально-терапевтичних програм.

Юлій ШВЕЦЬ (м. Київ)

театрознавець, журналіст, спеціаліст навчально-культурологічної лабораторії у Національному Університеті «Києво-Могилянська академія», журналіст у друкованому виданні «Кіно-Театр».

Юлія ЩУКІНА (м. Харків) 

театрознавиця, театральна критикиня, старша викладачка кафедри театрознавства ХНУМ ім. І.П. Котляревського.

Неодноразово брала участь в складі журі національних та міжнародних театральних фестивалів «Прем’єри сезону», «Мрій-дім». Авторка монографій «Владимир Воробьев: отраженный в фантастическом реализме. Портрет режиссера в интерьере времени и города», «Гама творчої долі Миколи Коваля. Творчий портрет народного артиста України», «Творча діяльність театрів оперети і музичної комедії України ІІ половини ХХ – початку ХХІ ст.» та понад 500 критичних публікацій у періодичних виданнях України, Росії, Польщі, більше 50 наукових публікацій у фахових збірках України, Латвії, Молдови. У грудні 2021 захистила кандидатську дисертацію в ІМФЕ ім. М. Рильського. Лауреатка творчої премії в галузі театрознавства і театральної критики НСТДУ 2021 року і творчої премії ім. Г. Квітки-Основ’яненка Харківської міської Ради 2009 року. Володарка Гран-Прі Міжнародної асоціації театральних діячів «Gloria» (Німеччина) за цикл рецензій «Онлайн-театр доби карантину» 2020 р.

За фестивальними новинами слідкуйте на офіційній сторінці ГРИ у facebook

#будьте_вГРІ