Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Осіння школа НСТДУ (2024): підсумки

19 листопада 2024 року у Будинку актора (м. Київ) відбувся майстерклас з драматерапії Майкла Д. Рейсмена – магістра, доктора філософії, який практикував драматерапію (як зареєстрований драматерапевт) у лікарнях і клініках США та Чехії, де він жив протягом чотирьох років і допомагав розбудовувати галузь драматерапії. Драматерапія (DvT) – це ігровий, активний і потужний метод, який містить у собі поєднання психодрами та експериментального театру, який довів свою ефективність з різними категоріями осіб, починаючи від тих, хто прагне особистісного зростання та саморозвитку, а також осіб з посттравматичним стресовим розладом (у тому числі учасниками і ветеранами бойових дій), людьми похилого віку та дітьми.

На адресу НСТДУ надійшло 35 заявок від бажаючих взяти участь у майстеркласі. Організаторами було відібрано 25 учасників_ць, серед яких були театральні актор(к)и, режисер(к)и, керівники_ці, драматурги_ні, психологи_ні, волонтер(к)и, які працюють з пораненими військовими.

Воркшоп тривав три години і містив теоретичну і практичну частини. Протягом короткого теоретичного блоку Майкл Рейсмен розповів про те, як і коли виникла драматерапія, яка різниця і що спільного між психодрамою і драматерапією, якою освітою, знаннями і навичками має володіти драматерапевт. А також про різні методи драматерапії, у тому числі про метод трансформації розвитку, і структуру майстеркласів.

Протягом практичного блоку драматерапевт імпровізаційно взаємодіяв з учасниками_цями воркшопу у спільно створеному безпечному ігровому просторі. Він провів такі вправи: «Скульптура», «Оркестр», «Передай рух і звук по колу», «Подорож до річки молодості» та інші. На практиці присутні змогли глибше зрозуміти як діє драматерапія, який вона має вплив на фізичний та психолічний стан, як працює драматерапевт з учасниками_цями.

Вкінці учасники_ці мали можливість висловити свої міркування та поставити запитання лектору.

Дякуємо Майклу Д. Рейсмену за проведений воркшоп і підтримку українців. Дякуємо за переклад Павлу Шопіну. Дякуємо учасникам_цям за цікавість до майстеркласу, включеність і залученість до заняття.

Відгуки учасників_ць

Кіра Степанович: «Дякую Національній спілці театральних діячів України за можливість познайомитись з Майклом Рейсменом та драматерапією. Цікавий досвід. Ще й у гори сходили покупатись в молодильній річці!»

Юрій Вєткін: «За запрошенням Національної спілки театральних діячів України прийняв участь у майстеркласі з драматерапії, яку провів американських фахівець Майкл Рейсмен (нагадав мені молодого Дастіна Хофмана) у Київському Домі акторів. В основі методу драматерапії гра зі своїми внутрішніми ролями, емоціями, внутрішніми конфліктами, поведінками, щоб зробити свою особистість більш цілісною та повноцінною. Мета майстеркласу була створити безпечний простір для виразу своїх емоцій від тіла до уявлення. Відрізняється від класичної психодрами Я.Морено недетективними методами впливу. Тобто драматерапевт – це один з учасників, а не тренер. Така прикольна штука. Короче, відомі та не дуже відомі діячі мистецтва з різних міст України трохи побули дітьми».

Театр Домус: «Вдячні Майклу Д. Рейсмену за проведений майстерклас з драматерапії. «Магічну кулісу» (с), що для нас привідкрилася. А також окрема подяка НСТДУ за запрошення, організацію та створення безпечного простору для учасників».

Тетяна Марштупа: «Дякую за цікавий змістовний тренінг і знайомство з чудовими колегами!»

Ірина Гарець: «Ви знаєте, цей прекрасний чоловік, Майкл Рейсмен,  приїхав з Америки, щоб допомогти нам опанувати метод драматерапії. Він в нього щиро вірить, як і я. Я сама для себе підтвердила, що весь час, починаючи з 14 року, по крихтах збираючи  театральні практики своїх колег, я діяла у вірному напрямку. Зробила висновки, що не тільки прописування текстів, а й тілесні практики, в нашому випадку акторська майстерність, діють як  перезавантаження і пошук розуміння свого стану. І в більшості випадків сприяють ментальній реабілітації. Всі проєкти, документального, посдокументального театру були присвячені як моїй особистій терапії так і терапії учасників. Майкл сказав, що успішні кейси драматерапії вивели її, або виводять, тут я не зовсім зрозуміла, в окремий офіційний напрямок психотерапії. Так що працюємо далі, тим більше зустріла чудових людей, які опановують цю методику, будемо збагачуватися один від одного. Звісно так як люди різні, не всім може підходити драматерапія, але тим кому вона підійде… В ці дні Майкл працює у Харкові. Дякую Національній спілці театральних діячів. Було добре і змістовно».

Інна Райнова:  «Не тільки теоретичне знайомство із драмотерапією, але й можливість спробувати інструментарій цього напрямку. Дякую за цікавий майстерклас НСТДУ».