Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Експертна рада V Всеукраїнської “ГРИ”

Юлія БЕНТЯ (м. Київ)

Музикознавиця, архівістка, музична і театральна критикиня, кандидатка мистецтвознавства, наукова працівниця відділу театрознавства Інституту проблем сучасного мистецтва НАМУ, редакторка часопису «Критика».

З 2001 року публікувалася у виданнях «День», «Столичні новини», «Голос України», «Дзеркало тижня», «Понеділок», «Капітал», часописах «Критика», «Музика», «Український тиждень» та ін.; авторка низки музикознавчих і джерелознавчих публікацій. У 2005–2015 роках – експертка театральної премії «Київська пектораль». Від 2016 року – відповідальна редакторка часопису «Критика».
Працювала викладачкою історії музики в Київській середній спеціалізованій музичній школі-інтернаті імені М.В. Лисенка; бібліотекаркою музичного відділу НБУВ; архівісткою, головною науковою працівницею, завідувачкою сектору просвітньої та виставкової роботи, начальницею відділу використанні інформації документів Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтв України; редакторкою журналу «Музика»; музичною і театральною оглядачкою газети «Комерсант Україна».

Анна БІЛИК (м. Херсон)

Кандидатка мистецтвознавства, доцентка, викладачка кафедри дизайну Херсонського технічного університету.

У 2005 році працювала головною редакторкою програм з культури на одеському телеканалі «Чорне море». Має досвід роботи викладачкою на кафедрі культурології та мистецтвознавства в Одеському національному політехнічному університеті. З 2010 року працює на кафедрі дизайну Херсонського технічного університету. Авторка 9 монографій (одноосібних і у співавторстві): «Мистецтвознавство XX століття». «Мистецтво і культура міста: наукові діалоги», «Український театр ХХ століття: Антологія вистав», «Одеська російська драматична антреприза (1846-1919). Нариси з історії інонаціонального театру в Україні ХХ — початку ХХІ ст.», «Закохайся в Одесу. Путівник», «Три чудернацькі історії: збірка творів для дітей», «Закохайся в Херсонський край», «Театральна критика Одеси», «Театрально-драматична антреприза Одеси».

Ганна ВЕСЕЛОВСЬКА (м. Київ)

Театрознавиця, докторка мистецтвознавста, професорка, керівниця напряму експертно-аналітичної діяльності НСТДУ.

Авторка монографій «Дванадцять вистав Леся Курбаса», «Театральні перехрестя Києва 1900-1910-х рр. Київський театральний модернізм», «Український театральний авангард», «Сучасне театральне мистецтво», «Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької. Час і долі», «Театр Миколи Садовського. 1907-1920». Авторка понад 190 друкованих наукових праць у фахових збірниках та часописах українською, російською, словацькою, польською, німецькою та англійською мовами. Більше 120 статей надруковано в газетах «Дзеркало тижня», «День», «Столичні новини», «Наше слово» (Польща); журналах «Український театр», «Кіно-Театр», «Просценіум», «Театрально-концертний Київ», «Teatr» (Польща) та ін. Лауреатка премії ім. Олександра Білецького Національної спілки письменників України в галузі літературно-мистецької критики.

Сергій ВАСИЛЬЄВ (м. Київ)
Заслужений діяч мистецтв України, театрознавець, театральний оглядач, доцент кафедри театрознавства Національного університету театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого, завідувач відділу культурних стратегій, ініціатив та технологій Інституту проблем сучасного мистецтва Академії мистецтв України.
Працював у виданнях «Культура і життя», «День», «Столичні новини», «ЧАС.UA», «ШО», «Комерсант-Україна», «Апостроф». Ініціатор низки культурологічних проєктів, автор та засновник мистецької премії «Київський рахунок», куратор проєкту «Театр без театру». Автор ідеї та упорядник збірок «Нерви ланцюга» та «100 тисяч слів про любов, включаючи вигуки», книг «25 Молодих історій» та «Мала енциклопедія Театру на Подолі (у співавторстві з Віталієм Жежерою), збірки віршів «Дактилоскопія». Лауреат премії «Київська пектораль», літературно-художньої премії імені І. Котляревського, премії Спілки театральних діячів України за театрально-критичні статті, премії «Книжка року», почесної відзнаки Міністерства культури України «За досягнення в розвитку культури і мистецтв».

Роман ЛАВРЕНТІЙ (м. Львів)

Театрознавець, кандидат мистецтвознавства, викладач кафедри театрознавства та акторської майстерності Львівського національного університету імені Івана Франка, секретар Театрознавчої комісії Наукового товариства імені Шевченка.

Співавтор наукових видань «Український театр ХХ століття: антологія вистав» (2012) та «Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької. Кн. 1: Час і долі» (2016); упорядник видань «Українська сцена у полікультурному просторі Австро-Угорщини (друга пол. ХІХ – поч. ХХ ст.). Хрестоматія. За матеріалами австрійської німецькомовної преси» (2017) та «Єврейська культура в Україні (друга пол. ХІХ – перша пол. ХХ ст.): музейні колекції та театральне мистецтво» (2019); співупорядник видання «Чарнецький С. Історія українського театру в Галичині. Нариси, статті, матеріали» (2014).
Автор понад 30 друкованих наукових праць у фахових збірниках і часописах України та Польщі, близько 30 енциклопедичних гасел у виданнях: «Енциклопедія Львова», «Енциклопедія НТШ», «Шевченківська енциклопедія», «Енциклопедія сучасної України». Низку статей надруковано у газетах «Високий замок», «Львівська газета», «Поступ», «Просвіта», «Каменяр», самвидавівському театральному буклеті «Задник». Автор поетичної збірки «Я поспішав, але спинився…» (2011).
Прочитав низку відкритих лекцій з історії українського театру ХІХ – першої пол. ХХ ст. (локації: НАУДТ імені Марії Заньковецької; Галерея сценографії; у рамках фестивалю «Дні європейської спадщини у Львові»; театрального фестивалю «Кіт Ґаватовича» та ін.). Провів серію авторських тематичних екскурсій, присвячених історії львівських театрів.

Людмила ОЛТАРЖЕВСЬКА (м. Київ)

Журналістка, театральна критикиня, головна редакторка порталу «Театрально-концертний Київ».
Членкиня Національної спілки журналістів та Національної спілки театральних діячів.

Багаторічна експертка столичної театральної премії «Київська пектораль», експертка УКФ, членкиня журі столичної мистецької премії «Київ».
Авторка сотень статей про театр: інтерв’ю, рецензії, огляди, аналітичні дослідження тощо. Друкувалася у газетах «Україна молода», «День», «Дзеркало тижня», «Урядовий кур’єр», «Голос України», «Ділова столиця» та ін., а також спеціалізованих виданнях: «Український театр», «Театрально-концертний Київ», «Музика» тощо.

Віктор РУБАН (м. Київ)

перформер, танцівник, хореограф-дослідник, куратор і засновник Ruban Production ITP Ltd.

Програмний директор та співзасновник міжнародної платформи сценічного мистецтва «Імпульс Трансформації», програмний та художній керівник простору KyivDanceResidency – міжнародної платформи для мистецтва та досліджень, що працюють із рухом, а також досліджень тілесних, танцювальних та перформативних практик. Із танцем і рухом працює більше десяти років. Реалізував десятки проектів у Білорусі, Болгарії, Великобританії, Німеччині, Грузії, Іспанії, Ливані, Литві, Польщі, Росії, Румунії, Україні й Франції. Організовує та проводить майстер-класи, воркшопи, тренінги і навчальні програми.

Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА (м. Київ)

Голова Експертної ради

PR-фахівчиня, мистецтвознавиця, театральна і музична критикиня, театрознавиця, журналістка, членкиня Національної Спілки журналістів України, директорка PR-агенції «Дель Арте».

Авторка численних  публікацій у газетах «День», «Дзеркало тижня», «Київські відомості», «Столичні новини», «Культура і Життя» тощо, журналах  «Український театр», «Кіно-Театр», «Арт-Line», «Україна», «Академія», «Театрально-концертний Київ», «Eastern Economist», на порталі Music-review Ukraine та багатьох ін. Упорядниця  музичних, театральних та арт-видань. В якості директорки PR-агенції здійснила зі своєю командою більше 500 резонансних всеукраїнських та зарубіжних театральних і кіно-, концертних, фестивальних, гастрольних, видавничих та арт-проєктів.

Олександр ОСТРОВСЬКИЙ (м. Київ)

Культуролог, музичний журналіст, дослідник музики в кіно, магістр НМАУ.

Завершив Національну музичну академію України (кафедра теорії та історії культури). Автор та співзасновник медіа про класичну музику «The Claquers». Автор та ведучий відкритих лекцій, присвячених звуку та музиці в кіно. З 2019 по 2021 — комунікаційник Київської опери на Подолі. З 2022 — модератор концертних програм Національного будинку музики.

Юлія ЩУКІНА (м. Харків) 

Театрознавиця, театральна критикиня, кандидатка мистецтвознавства, в.о. завідувачки кафедри театрознавства ХНУМ ім. І.П. Котляревського.

Неодноразово брала участь в складі журі національних та міжнародних театральних фестивалів «Прем’єри сезону», «Мрій-дім». Авторка 4 монографій, серед яких: «Володимир Воробйов: відображений у фантастичному реалізмі. Портрет режисера в інтер’єрі часу і міста», «Гама творчої долі Миколи Коваля. Творчий портрет народного артиста України», «Творча діяльність театрів оперети і музичної комедії України ІІ половини ХХ – початку ХХІ ст.» та понад 500 критичних публікацій у періодичних виданнях України і Польщі, більше 50 наукових публікацій у фахових збірках України, Латвії, Молдови. У грудні 2021 захистила кандидатську дисертацію в ІМФЕ ім. М. Рильського. Лауреатка творчої премії в галузі театрознавства і театральної критики НСТДУ 2021 року і творчої премії ім. Г. Квітки-Основ’яненка Харківської міської Ради 2009 року. Володарка Гран-Прі Міжнародної асоціації театральних діячів «Gloria» (Німеччина) за цикл рецензій «Онлайн-театр доби карантину» 2020 р.

За фестивальними новинами слідкуйте на офіційній сторінці ГРИ у facebook

#будьте_вГРІ