Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
“ГРА” почалась (GRA – Great Real Art)!!!

Фото: Олена Кириченко

6 березня о 12.30 в УНІАН (Київ 1, вул. Хрещатик, 4) відбулася прес-конференція з нагоди презентації Першого Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА» («GRA» (Great Real Art)). Засновником та організатором Фестивалю-Премії є Національна спілка театральних діячів України. «ГРА» не має аналогів серед українських культурно-мистецьких заходів. Головна мета Фестивалю-Премії – об’єднати всі театри країни і презентувати їх найкращі здобутки Україні та міжнародній спільноті, популяризувати національне театральне мистецтво в усіх його жанрах, стилях і формах, визначити провідні тенденції та стимулювати розвитокукраїнського театрального конкурентного середовища.

Фестиваль-Премія  «ГРА» проводитиметься на конкурсній основі один раз на рік за підсумками минулого календарного року і буде розрахований на участь професійних театральних колективів різних форм власності (державні, комунальні, приватні тощо). За результатами Фестивалю присуджуватиметься Премія. Відбір учасників буде здійснюватися у декілька етапів:

І етап – на основі поданих від театрів у електронному варіанті заявок Експертною Радою формується лонг-лист учасників;

ІІ етап – після перегляду Експертною Радою вистав з лонг-листа формується шорт-лист з 12 вистав (по 2 вистави у 6 номінаціях);

ІІІ етап – показ вистав у м. Київ та визначення Міжнародним журі переможців.

Лауреати Фестивалю-Премії отримують відзнакуу шести самостійних номінаціях:

– За найкращу драматичну виставу;

– За найкращу виставу для дітей;

– За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу;

– За найкращу хореографічну/балетну/пластичну виставу;

– За найкращу виставу камерної сцени (до 150 глядачів);

– За найкращу пошуково-експериментальну виставу (на перетині театральних / мистецьких жанрів).

Офіційний запуск прийому заявок на участь у Всеукраїнському театральному Фестивалі-Премії “ГРА” відбудеться 15 березня!

 

Учасники прес-конференції: співдиректори Фестивалю-Премії: нар. арт. України Богдан Струтинський, голова НСТДУ, генеральний директор-художній керівник Національної оперети України танар. арт. України Ростислав Держипільський, заступник голови НСТДУ, керівник напряму регіональної політики, директор-художній керівник Івано-Франківського театру ім. І. Франка. А також члени Експертної Ради Фестивалю-Премії – Ганна Веселовська, Анна Липківська та Олег Вергеліс.