Заява Національної спілки театральних діячів України
Останнім часом у ЗМІ та театральному середовищі з’являється суперечлива інформація стосовно подальшої долі Будинку актора, який знаходиться в столиці за адресою: вул. Ярославів Вал, 7 (архітектор В. Городецький). Цей будинок є пам’яткою архітектури місцевого значення. Зокрема теперішнє керівництво Будинку актора ініціювало на сайті КМДА петицію № 8429, в якій стверджується про можливість закриття Будинку під приводом реконструкції.
Вказане нерухоме майно є власністю територіальної громади міста Києва та перебуває на балансі Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). З 1982 року це приміщення перебуває в орендному користуванні структурного підрозділу Національної спілки театральних діячів України «Будинок актора».
Водночас, Постановою Кабінету Міністрів України від 10 липня 1998 року №1058 «Про передачу нерухомого майна творчим спілкам» рекомендовано передати у власність або довічне використання Національної спілки театральних діячів України приміщення Будинку актора площею 1800 кв. метрів (м. Київ, вул. Ярославів Вал, 5 і 7).
Переконані, що дотримання норм чинного законодавства та рекомендацій, прописаних у згаданому нормативному акті, ефективно вплине на подальшу діяльність Будинку актора.
НСТДУ виступає проти будь-якого відчуження майна закладів культури та завжди відстоює інтереси культурних інституцій. У тому числі Будинку актора, який є структурним підрозділом НСТДУ.
Головою НСТДУ Богданом Струтинським з часу обрання його на посаду та командою Спілки ведеться системна робота щодо інвентаризації та захисту майна, підтримки структурних підрозділів та відділень НСТДУ.
Оновлений Будинок актора має стати відкритим простором для незалежних українських театрів у контексті театральної євроінтеграції. Під орудою НСТДУ – після проведення реставраційних робіт – Будинок актора перетвориться на один з найпотужніших сценічних майданчиків не тільки Києва, а й України, буде місцем комунікації українських акторів, режисерів, критиків – усієї театральної спільноти.
Звертаємося до КМДА з проханням знайти можливість запропонувати альтернативний простір для діяльності колективу Будинку актора та театральних осередків, які з ним співпрацюють, на час проведення реставраційних робіт.
НСТДУ системно відслідковуватиме та буде активним учасником перебігу подій навколо Будинку актора як свого структурного підрозділу, спираючись на юридичний супровід, базові принципи українського законодавства.