Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
«Відкрита сцена», Open Call

Запрошуємо недержавні театри України взяти участь у ІІ Всеукраїнському фестивалі «Відкрита сцена», що був заснований Національною спілкою театральних діячів України.

Дати фіналу: 12-15 вересня 2019 року

До участі у фестивалі недержавних театрів «Відкрита сцена» запрошуються театри та колективи, які не отримують дотацій на профільну діяльність із державного бюджету і працюють в межах сучасного перформативного мистецтва (театр, танець, перформанс, міждисциплінарні практики).

Умови конкурсного відбору

Програма фестивалю буде сформована групою експертів, до якої увійдуть відомі українські критики та знавці сучасного мистецтва.
До участі у фестивалі буде відібрано 8 учасників, серед яких професійне журі фестивалю відбере переможця. Склад журі та експертної групи може не співпадати. Переможець отримає співфінансування (20 000 грн.) від НСТДУ на реалізацію мистецького проекту.

Критерії відбору:
• Заявник має бути фізичною особою-підприємцем чи юридичною особою, зареєстрованою в Україні;
• Вистава / перформанс / мистецький твір створений недержавним театром і пропонує актуальну тематику і матеріал, його сучасну інтерпретацію або експериментальний підхід.
• Наявність повного відеозапису вистави або уривку тривалістю принаймні 30 хвилин. Колективам та виконавцям, відібраним до участі у фестивалі «Відкрита сцена» з інших міст України, відшкодовуються транспортні витрати (переїзд групи до 10 осіб, перевезення декорацій) та проживання в Києві (1-2 доби).

Як подати заявку?

Для участі у конкурсному відборі слід надіслати:
• Заповнену аплікаційну форму (завантажити ТУТ);
• Коротке CV режисера та інформацію про колектив;
• Посилання на повний відеозапис вистави або 30-хвилинний фрагмент, викладений у YouTube (з доступом за посиланням);
• 8 високоякісних презентаційних фотографій вистави (розмір не менше 1200х800, роздільна здатність не менше 300 dpi), використання яких дозволене правовласником для потреб фестивалю «Відкрита сцена»;
• Рекламно-інформаційний пакет вистави (програмка, буклет вистави), а також – відгуки критиків, інформацію про участь у фестивалях (якщо є).

Необхідний комплект документів потрібно надіслати за адресою fest@nstdu.com.ua, зазначивши тему листа – «Заявка на фестиваль «Відкрита сцена». Неповні комплекти документів не розглядатимуться.
Останній термін подачі заявок: 15 липня 2019 р. 23:59 за київським часом.

Експерти:

Ганна Веселовська – театрознавець, доктор мистецтвознавста, професор, керівник напряму експертно-аналітичної діяльності НСТДУ
Анастасія Гайшенець – театрознавець, театральний критик і менеджер, менеджер Театральної лабораторії «Другий поверх» Мистецького арсеналу, екс-головна редакторка журналу «Український театр».
Любов Ільницька – театрознавець, театральний критик, завідувачка літеартурної частини Львівського академічного театру імені Леся Курбаса, співробітниця журналу «Просценіум», викладачка ЛНУ імені Івана Франка (кафедра театрознавства і акторської майстерності).
Віктор Рубан – перформер, танцівник, хореограф-дослідник, куратор і засновник Ruban Production ITP Ltd.
Ірина Чужинова – театрознавець, театральний критик, начальник аналітичного відділу Українського культурного фонду.