Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Open Call! Всеукраїнський фестиваль недержавних театрів «Відкрита сцена». Реєстрацію розпочато!

Запрошуємо недержавні театри України взяти участь у фестивалі «Відкрита сцена», заснованому Національною спілкою театральних діячів України за підтримки Департаменту культури Київської міської державної адміністрації.

Підтримка розвитку українського недержавного театрального сектору – одне із основних завдань нової команди Національної спілки театральних діячів України. Фестиваль «Відкрита сцена» засновано саме для цього. Тож, до участі запрошуються незалежні мистецькі колективи:

 • які працюють у сфері сучасного (contemporary) мистецтва – сучасний театр, сучасний танець, мультидисциплінарні та крос-жанрові практики;
 • яким не комфортно в рамках конвенційного мистецтва;
 • яким не байдуже, що буде із українським сучасним перформативним мистецтвом завтра;
 • які не бояться торкатися актуальних соціальних чи політичних питань;
 • яким взагалі не однаково, в якому світі ми живемо.

У рамках фестивалю планується провести низку практичних майстерень, що стосуються авторського права, менеджменту і маркетингу у сфері сучасного мистецтва.

До участі у фестивалі недержавних театрів «Відкрита сцена» запрошуються театри та колективи, які не отримують дотацій на профільну діяльність із державного бюджету і працюють в межах сучасного (contemporary) перформативного мистецтва (театр, танець, перформанс, міждисциплінарні практики).

Програма фестивалю буде сформована групою експертів, до якої увійдуть відомі українські критики, знавці сучасного мистецтва.

 • Заявник має бути фізичною особою-підприємцем або юридичною особою, зареєстрованою в Україні;
 • Вистава / перформанс / мистецький твір створений недержавним театром і пропонує актуальну тематику і матеріал, його сучасну інтерпретацію або експериментальний підхід.
 • Наявність повного відеозапису вистави або уривку тривалістю принаймні 30 хвилин. Колективам та виконавцям, відібраним до участі у фестивалі «Відкрита сцена» з інших міст України, відшкодовуються транспортні витрати (переїзд групи до 10 осіб, перевезення декорацій) та проживання в Києві (1-2 доби).

Для участі у конкурсному відборі слід надіслати:

 • Заповнену аплікаційну форму, завантаживши  ЗАЯВКУ;
 • Коротке CV режисера та інформацію про колектив;
 • Посилання на повний відеозапис вистави або 30-хвилинний фрагмент, викладений у YouTube в обмеженому доступі;
 • 8 високоякісних презентаційних фотографій вистави (розмір не менше 1200х800, роздільна здатність не менше 300 dpi), використання яких дозволене правовласником для потреб фестивалю «Відкрита сцена»;
 • Рекламно-інформаційний пакет вистави (програмка, буклет вистави), а також – відгуки критиків, інформацію про участь у фестивалях (якщо є).

Необхідний комплект документів потрібно надіслати за адресою fest@nstdu.com.ua, зазначивши тему листа – «Заявка на фестиваль «Відкрита сцена». Неповні комплекти документів не розглядатимуться.

Останній термін подачі заявок: 12 листопада 2018 р. 23:59 за київським часом.

Сергій Васильєв – доцент, кандидат мистецтвознавства, театрознавець, театральний, кіно- та арт-критик, викладач КНУТКіТ імені Івана Карпенка-Карого.

Анастасія Гайшенець – театрознавець, театральний критик і менеджер, менеджер Театральної лабораторії «Другий поверх» Мистецького арсеналу, екс-головна редакторка журналу «Український театр».

Віктор Рубан – перформер, танцівник, хореограф-дослідник, куратор і засновник Ruban Production ITP Ltd.

Яна Партола – театрознавець, театральний критик, декан факультету театрального мистецтва Харківського університету мистецтв імені Івана Котляревського.

#ВідкритаСцена чекає на вас!