Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
НСТДУ розпочинає масштабний проєкт зі створення цифрового театрального архіву.

В історії українського театру вже не раз бували часи, коли втрачалася інформація  про той чи інший період, зникали матеріальні свідчення про вистави (афіші, програми, ескізи декорацій тощо), які для свого часу вважалися знаковими.

У той же час у багатьох країнах вже давно розпочався процес архівування та фіксації театрального процесу. Існує чимала кількість електронних театральних архівів у Великобританії, Німеччині, США, Франції, державні інституції, що опікуються театрами в центральноєвропейських країнах (Інститут театру імені Збігнева Рашевського в Польщі, Угорський театральний музей та інститут, Театральні інститути у Словаччині, Чехії, Словенії та інші) забезпечують збереження інформації на спеціальних сайтах.

Вивчивши досвід колег з європейських інституцій, ми готові взятися за цю справу. І розпочнемо з архівування вистав театрів України останніх 5 років.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Наша мета – створення повноцінної національної театральної бази даних, що надасть користувачам доступну та об’єктивну інформацію про театральне мистецтво  України; фіксування та збереження інформації  з метою її популяризації  та подальших досліджень.

Ми прагнемо:

  • Створити зручний та доступний веб-ресурс для театральної спільноти, глядацької аудиторії, науковців;
  • До кінця 2020 року планується зібрати, обробити та розмістити на веб-ресурсі інформацію про постановки театрів України за період 2015-2019 рр.;
  • Продовжити роботу зі збору інформації у наступні роки.

Чому це важливо:

  • Збирання інформації, фіксація театрального процесу є не менш важливими, ніж постановка нових спектаклів, впровадження інноваційних технологій та досвідів в театральну практику.
  • Створення театральної бази даних є важливим і для повноцінного розуміння тих процесів, що відбуваються в театральній сфері сьогодні, місця і ролі театру в загальнонаціональному культурному контексті.

 Як долучитися:

  1. Завантажити розроблені нами форми для опитування анкета для театру та анкета для вистави.
  2. Надати інформацію згідно питальнику про ваш театр та вистави театру за період 2015-2019 рр..
  3. Підготувати додаткову інформацію (фото, рецензії про вистави, макети афіш та програмок тощо).
  4. Надіслати заповнені анкети на пошту theatrearchiv@gmail.com
  5. Вже до кінця жовтня надіслана вами інформація буде на нашому сайті.

Завжди раді надати додаткову інформацію та консультацію: 044 279 65 49, 097 24 05 414 (Ольга Байбак)