Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Cемінар завлітів – 2017!

29 – 30 листопада 2017 року Національна спілка театральних діячів України спільно з ДО “Українське агентство з авторських та суміжних прав” проведе у Києві Семінар з питань авторських прав та сучасної драматургії. Автором концепції та керівником проекту є Ганна Веселовська – керівник напряму експертно-аналітичної діяльності НСТДУ, театрознавець, театральний критик, доктор мистецтвознавства, професор кафедри театрознавства Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого.
Метою та основним завданням семінару є ознайомлення з пріоритетними напрямками розвитку в сфері інтелектуальної власності, отримання інформації щодо організаційного забезпечення охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності, здобуття практичних навичок ведення переговорів з суб’єктами авторських прав щодо їх використання, сплати авторської винагороди (роялті та паушального платежу) відповідно до Закону України «Про авторське право і суміжні права», а також знайомство з різними напрямками сучасної української драматургії.
Перший день семінару буде присвячений питанням авторських прав. Обговорюватимуться такі теми: ліцензія ДО УААСП – порядок та терміни видачі дозволу, порядок заповнення заявок на видачу ліцензій та довідки про прем’єру, підписання ліцензійного договору (лектори – Рудковська Л. М. – начальник відділу по роботі з театрами управління зборів ДО УААСП, Дорошенко Д. – прес аташе ДО УААСП); видача ліцензій з українськими авторами (0% в ліцензії, невідомі автори, додаткові погодження ставки у виставі і т.і.), збірна музика в ліцензії, правила використання «проміжного» перекладу, інсценізація (лектор – Снігір О. – в.о. начальника управління по роботі з правовласниками ДО УААСП); особливості отримання дозволів від іноземних правовласників, порядок заповнення та терміни надання заявок, отримання дозволу на здійснення перекладу, плата за партитури (лектор – Вербищук Ю. – начальник сектору по роботі з ліцензійними договорами управління з міжнародної співпраці ДО УААСП); вимоги до супровідних документів, необхідних для отримання дозволу на іноземний репертуар, заходи, які ДО УААСП здійснює для того, щоб отримати найкращі фінансові умови для театрів (лектор – Браташ І. – головний фахівець сектору по роботі з ліцензійними договорами управління з міжнародної співпраці ДО УААСП); основні положення ліцензійного договору ДО УААСП, відповідальність театру за порушення авторських прав (лектор – Назаренко Є. – начальник юридичного департаменту ДО УААСП).
Під час другого дня семінару передбачено зустріч з організаторами престижного літературного конкурсу України «Коронація слова», які нададуть інформацію про нову українську драматургію, познайомлять з п’єсами-переможцями останніх п’яти років. Також відбудеться презентація театрального напрямку «українська нова драма» за участі театрознавця, куратора театрального веб-порталу – Анастасії Головненко та драматургів – Юлії Гончар, Дена Гуменного, Яни Гуменної, Максима Курочкіна, Оксани Савченко.
До програми семінару включено відвідування Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України (Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України.) та ознайомлення з його фондами. Екскурсія до сховищ, огляд архівних матеріалів, пов’язаних з діяльністю театрів України.
Участь у семінарі візьме 15 учасників-завідувачів літературно-драматургічними частинами театрів з різних міст України – Київ, Львів, Полтава, Рівне, Вінниця, Кривий Ріг, Чернівці, Чернігів, Харків, Суми.
Куратор проекту: Марченко Леся (063-376-07-56)