Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
19 грудня – премії НСТДУ!

Традиційно, наприкінці року, до Дня святого Миколая, у Будинку актора Національна спілка театральних діячів України нагороджуватиме преміями акторів – за найкращі ролі, режисерів – за вистави, критиків – за найкращі критичні статті та книги.
Окрім вручення премій, відбудеться святковий концерт.

Дедлайн подачі претендентів від міжобласних відділів НСТДУ – 8 грудня.

Загальна інформація про премії НСТДУ:
1. Премія «Наш Родовід»
Заснована у 1994 році. Засновниками премії є Національна спілка театральних діячів України.
Премія «Наш Родовід» присуджується діячам театрального мистецтва за високі мистецькі здобутки протягом багатьох років, розвиток і збагачення традицій театрального мистецтва України, передачу творчого досвіду молодим митцям.
Премія присуджується: режисерам, акторам, сценографам, композиторам, театральним критикам.

2. Премія імені Марії Заньковецької.
Заснована у 1993 році. Засновниками премії є Національна спілка театральних діячів України
Премія імені Марії Заньковецької присуджується щорічно акторам драматичних та музично-драматичних театрів за створення ролей високого художнього рівня, що стали подією в театральному мистецтві України.

3. Премія імені Мар’яна Крушельницького
Заснована у 2000 році.
Засновниками премії є Національна спілка театральних діячів України.
Премія імені Мар’яна Крушельницького присуджується щорічно за створення ролей високого художнього рівня, що стали подією в театральному мистецтві України. Премія присуджується акторам драматичних та музично-драматичних театрів.
Пропозиції про присудження премії вносять творчі спілки, Національна академія наук, мистецькі заклади й наукові установи, громадські організації.

4. Премія імені Сергія Данченка
Заснована у 2000 році. Засновниками премії є Національна спілка театральних діячів України, Національний академічний драматичний театр ім. І. Франка
Присуджується щорічно театральним діячам – режисерам, акторам. Організаторам театральної справи за творчі досягнення, що наближають театр України до кращих зразків світового мистецтва, відчуття у творчості громадського пульсу часу, естетичну довершеність, утвердження принципів духовності та гуманізму.
На здобуття премії можуть бути висунуті кандидатури, як за окремі творчі роботи, так і за сумарний внесок у розвиток українського театру.

5.Премія в галузі театрознавства і театральної критики
Заснована у 2000 році. Засновниками премії є Національна спілка театральних діячів України.
Премія присуджується щорічно за кращі роботи в галузі театрознавства і театральної критики, які здобули широкий художній, науково-мистецький та громадський резонанс. Ними можуть бути монографічні дослідження, збірки, що торкаються питань історії та теорії театру, проблемні театрознавчі статті, рецензії на вистави, нариси про митців театру.
Пропозиції про присудження премій в галузі театрознавства і театральної критики висувають творчі спілки, Міністерство культури України, управління культури, наукові установи, громадські організації, редколегії газет та журналів.
На здобуття премій можуть бути представлені роботи, які опубліковані за останні 2 -3 роки.

6.Премія імені Віктора Афанасьєва
Заснована у 1994 році. Засновниками премії є Національна спілка театральних діячів України.
Присуджується щорічно за вагомий внесок у розвиток театрального лялькового мистецтва, за визначні режисерські досягнення , за високу мистецьку досконалість акторських робіт, за активну і плодотворну організацію праці театру ляльок.
Премія засновувалась з метою стимулювання розвитку лялькового мистецтва в Україні.
Премія присуджується за кращу режисерську, акторську та сценографічну роботу.
Премія індивідуальна і не може бути присуджена творчому колективу. Премія присуджується режисерам, акторам, сценографам, композиторам, театральним критикам.

7.Премія імені Федора Нірода
Премія імені Федора Нірода — присуджується щорічно за вагомий внесок у розвиток театрального сценографічного мистецтва, за визначні досягнення та за високу мистецьку досконалість в цій галузі. Премія заснована з метою стимулювання розвитку сценографічного мистецтва в Україні.
Премія присуджується за кращу роботу театрального художника. Премія індивідуальна і не може бути присуджена творчому колективу.

8.Премія імені Панаса Саксаганського
Заснована у 2010 році. Засновниками премії є Національна спілка театральних діячів України, Київський академічний обласний музично-драматичний театр імені П. К. Саксаганського.
Премія присуджується театральним діячам – режисерам, організаторам театральної справи за творчі досягнення, що наближують театр до кращих зразків світового мистецтва.

9.Премія імені Миколи Садовського
Засновниками премії є Національна спілка театральних діячів України.
Премія присуджується за вагомий внесок у справу національно –культурного відродження, за активну і плідну організацію театральної справи.