Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Театр крізь віки

 

Під час ІІІ Міжнародного фестивалю мистецтв «Карпатський простір», який відбувся з 4 по 6 травня у м. Івано-Франківськ, Національна спілка театральних діячів України разом з Національною оперетою України  провели виставку театральних афіш – «Театр крізь віки».

Виставка «Театр крізь віки» – це спроба через афішу, як історичний артефакт та мистецький арт-об’єкт, прослідкувати історію українського театру, його розвиток і трансформацію.

На виставці були представлені фотокопії архівних матеріалів, деяким з них понад сто років, вони є свідками першопрочитань української класики, театральних успіхів видатних митців минулого. Оригінали цих унікальних об’єктів особисто тримали в руках Леся Українка, Іван Франко, Іван Карпенко-Карий…

Ідея проведення виставки з`явилася у Богдана Струтинського, Голови НСТДУ ще рік тому. Втім, ідея була і є набагато масштабнішою – започаткувати щорічний Фестиваль театральної афіші.

Вважаємо, що цьогорічна виставка, підготовлена кураторами – Лілією Бевзюк-Волошиною та Тетяною Зілінською, не залишила вас байдужими і неодмінно надихнула на нові звершення!

Дякуємо нашим партнерам, які надали архівні матеріали і весь час працювали з нами над створенням проекту! В першу чергу – Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, а також – Центральному державному архіву-музею літератури і мистецтва України, Національній бібліотеці України ім. В. І. Вернадського.

Ольга Стельмашевська про виставку:

“…виставка українського театрального плакату (куратори – Ліля Бевзюк-Волошина, Тетяна Зілінська, автор ідеї – Богдан Струтинський) варта великих гастролей містами і театрами України з «гала-концертом» оригіналів в Києві на  гідному майданчику. Афіші різних часів і регіонів, театрів і художників, стилів і манер, традицій і знаків епох. «Космос сценічних сюжетів», наша історія і контекст. І підґрунтя всього того, що відбувається тут і зараз, зокрема на фесті «Карпатський простір» (газета “День”)