Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Новий майданчик для визнання: «Відкрита сцена». Як це було.

З 13 по 16 грудня у Києві за підтримки Департаменту культури Київської міської державної адміністрації відбувся перший Всеукраїнський фестиваль недержавних театрів «Відкрита сцена».  

Програма фестивалю формувалася групою експертів, за конкурсним відбором. Серед 40 заявок українськими знавцями сучасного мистецтва, серед яких театрознавець Сергій Васильєв, театральний критик, менеджер Анастасія Гайшенець, перформер, хореограф Віктор Рубан, театрознавець Яна Партола було відібрано 8 колективів, які протягом чотирьох днів представили свої вистави в столиці. Серед учасників театри з Києва, Полтави, Сімферополя, Харкова, Львова та Одеси.

Фестивальна афіша

До фестивальної афіші увійшли:

13 грудня:

  • Театр сучасного танцю n’Era Dance Group. Вистава «ALPHA» (м. Київ);
  • Чесний театр. Вистава «Політично ненадійний» (м. Київ).

15 грудня:

  • НЕ ТЕАТР Антона Романова (м. Сімферополь) «Мапа ідентичності / Мова ворожнечі»;
  • Театр студія «Покликання». Вистава «Ігри…» (м. Одеса);
  • Творче об’єднання «Театр 19». Вистава «Звірячі історії» (м. Харків).

16 грудня:

  • Black ORange Dance Production. Вистава «Дуель.Соло» (м. Київ);
  • Інтерактивний екотеатр «Вітер змін». Вистава «Диплом» (м. Львів);
  • Театр «На лінії вогню» (м. Попасна), Театр Сучасного Діалогу (м. Полтава) та Полтавська філія Суспільної служби України спільно з НЕ ТЕАТР Антона Романова (м. Сімферополь) та PostPlayТеатр (м. Київ). Вистава «Що робити в Попасній після шостої вечора?».

Театр сучасного танцю n’Era Dance Group. Вистава «ALPHA» (м. Київ)

Чесний театр. Вистава «Політично ненадійний» (м. Київ)

НЕ ТЕАТР Антона Романова. Вистава «Мапа ідентичності / Мова ворожнечі»  (м. Сімферополь)

Театр студія «Покликання». Вистава «Ігри…» (м. Одеса)

Творче об’єднання «Театр 19». Вистава «Звірячі історії» (м. Харків)

Black ORange Dance Production. Вистава «Дуель.Соло» (м. Київ)

Інтерактивний екотеатр «Вітер змін». Вистава «Диплом» (м. Львів)

Театр “На лінії вогню” (м. Попасна), Театр Сучасного Діалогу (м. Полтава) та Полтавська філія Суспільної служби України спільно з НЕ ТЕАТР Антона Романова (м. Сімферополь) та PostPlayТеатр (м. Київ). “Що робити в Попасній після шостої вечора?”

Окрім театральної програми у рамках фестивалю 2 дні поспіль працювали практичні майстерні. 13 та 14 грудня всі бажаючі долучалися до освітньої програми присвяченої питанням авторського права і менеджменту у сфері сучасного мистецтва.

Перший воркшоп Вероніки Склярової – критикині, культурної менеджерки, координаторки освітніх програм театральних фестивалей був присвячений питанню краудфандингу у перформативних мистецтвах: де знайти гроші, якщо ти театр?  Секретами маркетингу в театрі ділилася Олександра Голобородько – консультант культурних проектів, автор сторінки Teal Culture, а про те, як потоваришувати з PR в культурних проектах говорила Тома Лазаренко – співзасновниця та кураторка освітнього проекту для менеджерів культури Creative Management Camp, PR-менеджер.

Вероніка Склярова, Олександра Голобородько та Тома Лазаренко

Головною метою фестивалю «Відкрита сцена» було познайомити столичного глядача з різними формами, жанрами та формами театрального мистецтва з усієї України. Приємно, що неабияку зацікавленість серед глядачів виявили і студенти старших курсів столичних ВНЗ, які протягом фестивальної програми активно ділилися своїми враженнями у соціальних мережах.

НСТДУ висловлює щиру подяку Департаменту культури Київської міської державної адміністрації та особисто Діані Поповій, завдяки яким проект реалізовано.

«Все, що започатковано Національною спілкою театральних діячів України, стає – традицією!» – Голова НСТДУ Богдан Струтинський. Тож ми щиро сподіваємось, що фестиваль стане доброю щорічною традицією і надійним майданчиком для визнання нових театральних колективів з усієї України.

Фото: Ірина Марконі