Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Міжнародний фестиваль театрів ляльок «Інтерлялька», м. Ужгород

У 1990 році, коли на базі Закарпатського академічного обласного театру ляльок було впроваджено проведення Міжнародного фестивалю театрів для дітей «Інтерлялька», розпочався новий етап творчої діяльності театру, його професійний зріст. У 1997 році фестиваль включено до Міжнародної асоціації діячів театрів ляльок світу (УНІМА). Ініціатором проведення фестивалю та його незмінним директором є заслужений працівник культури України Олександр Іванович Туряниця.

«Інтерлялька» традиційно проводиться в м. Ужгороді, в приміщенні театру ляльок за підтримки Закарпатської обласної адміністрації та Міністерства культури. Вибір місця проведення не випадковий. Унікальний ресурс Закарпаття – його географічне розташування на стику чотирьох держав у центрі Європи. Це значно вплинуло на національний склад населення. На території в 12,8 тис. квадратних кілометрів поруч з українцями проживають представники більш 70 різних національностей. Враховуючи це, одним із пріоритетних завдань фестивалю є збереження і розвиток культурних традицій національних спільнот в місцях їх компактного проживання. Для тісніших зв’язків національних меншин Закарпаття з країнами, де їхні національності є пріоритетними – Словаччина, Угорщина, Румунія, Польща і було вирішено проводити в м. Ужгороді Міжнародний фестиваль театрів для дітей «Інтерлялька», що дістало підтримку.

Головною цільовою групою фестивалю е діти молодшого шкільного та дошкільного віку, зокрема представники національних меншин області, їх естетичне виховання, а також творчі працівники театрів ляльок – учасники фестивалю, підвищення їх професійного рівню та обмін досвідом.
Під час фестивалю проводяться навчання, творчі лабораторії, круглі столи, диспути, обговорення конкурсних і поза конкурсних робіт з художниками, режисерами, акторами, що є хорошою школою для вивчення різних напрямів у сценографії, режисурі, узагальнення досвіду роботи, налагодженню зв’язків по обміну творчими працівниками для здійснення постановок, інтеграції українського театрального мистецтва до світового гуманітарного простору – це стосовно учасників фестивалю. Щодо глядача, то під час його проведення відбувається поглиблене ознайомлення дітей різних національностей, які проживають в області, із своїм рідним національним театральним мистецтвом та мистецтвом інших країн, розширення світогляду.

 

У період з 1 по 4 жовтня 2017 року відбудеться ХVІ Міжнародний фестиваль театрів ляльок «ІНТЕРЛЯЛЬКА-2017». Детальніша інформація щодо прийому заявок на сайті Фестивалю: http://bavka.com/inter