Телефони для консультацій:

(044) 279-65-49
Національна спілка театральних діячів України / National Union of Theatre Artists of Ukraine
Включайтесь у спілкування!
Авторський семінар Раду Поклітару “Я і простір” (7-8 вересня 2018, м. Дніпро)

Фото – Ігор Булгарін

Голова НСТДУ Богдан Струтинський

7-8 вересня 2018 року у м. Дніпро відбувся авторський семінар-тренінг Раду Поклітару «Я і простір». Це були два плідних дні для хореографів та їхніх команд, до складу яких входили як артисти балету, так і актори драми. Дніпропетровський академічний театр опери та балету гостинно приймав колег з Миколаєва, Сєвєродонецька, Києва, Львова, Одеси та Дніпра. Проведення семінару було ініційовано Дніпропетровським міжобласним відділенням НСТДУ та його очільником Олександром Шароваровим.
Відкрився семінар прес-конфернцією Голови НСТДУ Богдана Струтинського та головного балетмейстера Академічного театру «Київ Модерн-балет» Раду Поклітару, які розповіли про завдання семінару та відверто поспілкувалися з представниками ЗМІ.
Очільник НСТДУ зазначив, що завдання Спілки – це перезавантаження українського театру, і всі заходи, які проводить Спілка протягом останніх майже двох років, спрямовані саме на це. «Ми хочемо запустити новий рух. Театр міняє мислення людей і ми маємо усвідомлювати це. Я завжди кажу: хочете щось робити – робіть, а Спілка д

Тренер семінару Раду Поклітару

опоможе в цьому». Також очільник НСТДУ подякував голові Дніпропетровського міжобласного відділення НСТДУ Олександру Шароварову за гостинність та організацію семінару.

Раду Поклітару зауважив, що ставить перед собою завдання спостерігати, не міняти, а тільки спрямувати молодих постановників. Хореограф висловив сподівання, що сьогодні побачить цікаві роботи молодих митців. А потім розпочався перегляд робіт, на яких були присутніми і студенти Дніпропетровського театрально-художнього коледжу. Свої постановки показали Анастасія Андрієнко з Києва, Павло Івлюшкін (Одеський академічний український музикально-драматичний театр ім. В. Василька, м. Одеса), Олена Лисенко (Миколаївський академічний художній російський драматичний театр, м. Миколаїв), Віктор Маліновський (Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С. Крушельницької, м. Львів), Дмитро Омельченко (Дніпропетровський академічний театр опери та балету, м. Дніпро), Наталія Рижкова (Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр, м. Сєвєродонецьк), Олена Ряпулова (Дніпровський драматичний молодіжний театр «Віримо!», м. Дніпро). Особливо запам’ятався глядачам виступ Наталії Чехонацької, чемпіонки світу з бальних танців на візках.

Після кожного виступу Раду Поклітару давав влучні коментарі, відзначаючи сильні та слабші сторони постановки, радив, які зміни можна внести, спілкувався з молодими колегами. Обговорення продовжилося і після перегляду робіт. Учасники семінару розпитували про творчі секрети, просили поради, не відпускаючи тренера до пізнього вечора.

Наступного дня поставити запитання головному балетмейстеру «Київ модерн-балету» мали змогу всі, хто завітав до зали театру – прихильники, артисти, студенти, представники ЗМІ. Цікаве спілкування тривало майже дві години. Одним з перших питань було: чи буде продовження у семінару? На що Раду Поклітару відповів, що з радістю повторив би його.

Зустріч з членами Художньої ради при Дніпровському міському голові

В перший день семінару після перегляду робіт учасників Голова НСТДУ Богдан Струтинський зустрівся з членами Художньої ради при Дніпровському міському голові. До ради, головою якої є Григорій Гельфер, входять представники закладів культури, в тому числі театрів та музеїв. Власне, сама зустріч проходила в Музеї українського живопису, організатором якого є Олег Наумов. Серед обговорюваних питань були законодавство в сфері театру, перспективи співпраці, проблеми галузі та пошук рішень. Під час зустрічі викресталізувалася ідея проведення принаймні двох семінарів.

 

 

 

 

З вражень учасників:
Віктор Маліновський: «Семінар був дуже корисним для мого розвитку».
Олена Ряпулова: «Чудовий семінар. Як сказав Раду, це активний поштовх для подальшої творчості. Просто зустрітися, поговорити з колегами і з такою людиною, як Раду Поклітару, це велике щастя».
Анастасія Андрієнко: «Я рада, що потрапила на семінар, навіть можна сказати – на фестиваль. Тут є спілкування, погляд на іншу творчість, на абсолютно різних людей – і це дуже важливо».
Павло Івлюшкін: «Хочу подякувати всім за чудовий семінар, за творчу зустріч, за діалоги та спілкування, за повагу до цієї справи та цієї професії. Бузумовно, такі зустрічі треба повторювати».
Олена Лисенко: «Величезне дякую НСТДУ за організацію цього заходу. Вважаю, що такі зустрічі треба проводити. Особливо цікаве неформальне спілкування з метрами нашої професії. Дуже хочеться, щоб такі заходи продовжувалися».
Дмитро Омельченко: «Вважаю, що такі зустрічі треба проводити частіше, аби постановники могли бачити роботи один одного. Раду Поклітару – це феноменальна і грандіозна особистість. Я був вражений його ерудованістю і знаннями в багатьох сферах».
Наталія Рижкова: «Хочу подякувати НСТДУ та Раду Поклітару за той досвід, який ми тут отримали. Я б дуже хотіла ще раз взяти участь у такому заході».